lukio1414

Pług obrotowy 3 Kverneland VD 85 jak z wytrzymałością?

Polecane posty

lukio1414    1

Tak jak w temacie

Witam. Mam kilka pytań. Chcę zakupić taki pług do zetora 5340. jak z wydajnością pracy?

Czy ten pług jest lekki do ciąganie czy cięzki?

Jak z wytrzymałością?

 

Pług posiada :
-kroje talerzowe 
-płynny obrót na dwa węże 
-zakres regulacji od 30-45cm na skibę 
-regulacje pierwszej skiby 
-regulacje kąta orki
-odstęp między korpusami 85cm
-przedpłużki 
-zabezpieczenia kołkowo-śrubowe

 

Do orania 15ha rocznie.

Proszę o jakieś opinnie 

cena 8tyś

post-34046-0-99422800-1448993432_thumb.jpg

Edytowano przez lukio1414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

Pługi Kvernelanda są świetne! Posiadam już drugi i bardzo polecam. W tym twoim brakuje tylko zabezpieczeń resorowych ale może nie są Ci potrzebne... i trzeba zwracać uwagę żeby rama i korpusy byle nie popękane i nie spawane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubią w nich pękać mocowania siłowników. Przy zakupie sprawdź czy nie było spawania.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

Pługi ściągane za granicy mają od 20 do nawet 40 lat więc przez taki okres czasu plus do tego bardzo ciężkie warunki w Skandynawii czy na zachodnich glebach depresyjnych nawet najlepsze materiały się "zmęczą" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

najważniejsze byś się nie nadział tak jak ja, lubi się otwierać spaw na suwnicy, trzeba dobrze się przyjrzeć bo tak to nie zobaczysz z oddali, na kostce obrotu zobacz czy nie jest luźna spróbuj dociągnąć ją , te kostki lubią też pękać wzdłuż tam gdzie jest wkręcona śruba , ja mam 4 skiby kvernelanda więc cięższy, u ciebie może być wszystko ok, te pługi są lekkie i stawiają mały opór, zaletą jest piękne odwracanie , a i najważniejsze to weź upuść lekko olej z siłownika by się zluźnił wciśnij euro złączki niech wyleci trochę oleju , i weź sprawdź czy cała wieżyczka nie ma luzu na obrotnicy nie powinno być w ogóle luzu, u mnie latała jak szmata własnie jestem na etapie tulejowania , i udało mi się kupić jedyną parę tulei z tworzywa oryginalnych, nie znajdziesz ich już , zawsze można z brązu lub mosiądzu zrobić, nie widzę na zdjęciu koła kopiującego skup się na jego działaniu , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukio1414    1

800kg ważą te pługi. Kuzyn zetorem 6320 ciągał przez 4 lata na 4 klasach unia grudziądz 4x35 650kg i było dobrze, ale ten zetor nie miał przodu to jest duży minus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj