Skocz do zawartości
JakubSmoucha

Jaką prasę proponujecie

Polecane posty

Witam poszukuję dobrej prasy zmiennokomorowej do sianokiszonki, robimy jej ponad 1000 rocznie . Jaka firmę najbardziej proponujecie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

MrDawido    70

New Holland roll belt taka jak u mnie w galerii prasa bardzo wydajna i WGL jak masz jakieś pytania to pw

Tylko że autorowi tematu chodzi o zmiennokomorową, więc Roland raczej odpada bo z tego co wiem to prasa walcowa.

Choć warto nadmienić że jeżeli ma robić głównie sianokiszonkę to walcowa najlepiej się sprawdza.

Osobiści mogę Ci polecić coś ze stajni Krone jak szukasz zmiennokomorowej, ma VP 1500, kupiłem używkę zrobiła w tym roku 2700 bel beż żadnych interwencji, z tego około 700 (sian lub sianokiszonek). Warto zwrócić uwagę że robią oś na tandemie jak moja, szczególnie przydatne ma podmokłe łąki.

Ostatnio dużo dobrych opinii zbiera McHale tylko używki praktycznie nie dostaniesz, ale w moich oczach, jak na razie to nowość na naszym rynku zobaczymy jak sprawdzi się po kilku latach,

A poza tym to Welger/Lely, Claas, John deere

mfek3050    59

Poza tym nie ma rollandów 360 i 380, więc pewnie koledze się pomyliło z variantem.

Edytowano przez mfek3050

100KM Krone na pewno po ciągnie ją moją ciagam MTZ 82. W slomie był w stanie pociągnąć ja 8 na zajacu tj około 18-20km/h Ale średnio to około 10-15km/h w zależności od słomy
A teraz pociągnie ja MF 6280.
Nie wiem jak z innymi markami Ale mówią ze Claas trochę potrzebuje mocy
Agrotechir nie musi być pasowa zmiennokomorowa. Krone robi łańcuchowe zmiennokonowowe.

Edytowano przez DominikPocisk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się