Skocz do zawartości
Rolnik7343

Jaki paszowóz 3m3 - 5m3

Polecane posty

Rolnik7343    433

Jak cena takiego ?

Najlepszy by był 3m3 ale z tego co wiem tylko sano miało takie małe paszowozy dzwoniłem do nich i juz ich nie produkują :unsure:

Bo jak mam kupic 5m3 i ma byc połowa to wole kupic mniejszy a przy okazji tanszy i mieszac pełny

Wiadomość z agroFakt.pl

Adam8550    14

Nie wiem czy wiesz, ale przy pojemności 3mciężko jest wymieszać bele, zbyt mały kosz. Kolega miesza dla 40 sztuk w wozie 10m3 i wóz jest wypełniony w 2/3.

Edytowano przez Adam8550

Rolnik7343    433

Całych zwijek nie chce łądowac wiec mysle ze problemu by nie było chodziło by mi zeby pomiescił i wymieszał około pół beli siana, 1/3 beli słomy, łyzke kukurydzy i wysłodki

Dzwoniłem do sano i niestety nie mają juz w swojej ofercie paszowozów 3m3 :unsure:
Znacie moze jekies firmy które produkują paszowozy ponizej 5m3 ?

5m3 i wiecej problemów nie ma z kupnem a mnie interesuje czy mniejszy mozna gdzies kupic

Edytowano przez Rolnik7343

breat    0

Kolego najpierw porozmawiaj z osobami które takie maszyny użytkują, a poza tym na jaką ilość krów potrzebujesz maszynę.

Rolnik7343    433

Paszowóz ma byc na 30 szt  krów i opasów
W paszowozie chce mieszac podstawowe rzeczy które daje sie i tym i tym czyli siano, słoma, kukurydza, wysłodki i śruta

breat    0

Witam,

Kolego możesz obejrzeć w internecie markę Silofarmer a na żywo w woj podlaskim lub mazowieckim u gospodarzy.

Rolnik7343    433

Wypowie sie jeszcze ktos na ten temat ?

Jakiego producenta polecacie itd :)

Ja jestem z kujawsko-pomorskiego i w tym województwie najlepij zeby był paszowóz do obejrzenia/ przetestowania

Patryk1222    23

Na 30 szt 3m ?
Kupuj 8m3 i nie zawracaj sobie gitary...

Sam mam sano 5 i 3/4 belki i ledwo już miesza a jak zaladujesz do pełna zapomnij o wymieszaniu

MKrajes    25

Są różne przypadki i niektórym 8m3 jest po prostu za duży lub jego wymiary nie pozwalają na wjazd do obory. Znajomy kupił 7m3 tylko dlatego że inny nie zmieściłby mu się do obory i miesza po dwa wozy bo zawsze to szybciej i inna jakość paszy niż wozić wszystko ładowarką czy taczką. Więc nie można od razu krytykowac tego typu wozów bo jeżeli coraz więcej producentów wprowadza na rynek wozy 5m3 itd. to znaczy że musi być na nie zapotrzebowanie 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bastek2210
      Witam od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zbudowaniem maszyny do mieszania paszy takiej jak prawdziwy paszowóz tylko stojące do mieszania min (kukurydzy, osypki, słomy,siana innych dodatków) dla kilku krów. Najlepiej żeby to było na silnik elektryczny i trzeba pewnie będzie zastosować jakieś noże do cięcia . Jak myślicie da się coś takiego zmontować <_< ?? Jak macie jakieś pomysły to proszę o podzielenie się nimi
    • Przez tay29
      witam
      moze ktos sie wypowiedziec o tej firmie i jej paszowozach jak sie je uzytkuje
    • Przez Wielox123
      Witam chciałbym wysłuchać waszych opini na temat paszowozów do 8m3 chodzi mi o nowy. Polecicie coś drodzy użytkownicy?
    • Przez sebq11
      Witam. Poszukuję przekładni redukcyjnej do paszowozu Strautman 12m3 1 ślimak pionowy, najlepiej nowej lecz i używana wchodzi w grę dodam iż w temacie jestem kompletnie zielony( mam na myśli przełożenia) oryginał zdecydowanie odpada 15 tyś zł brutto. Paszowóz współpracuje z Ursusem 912.Jeżeli ktoś jest w stanie pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.
      Jeżeli to nie ten dział prosze moderatora o przeniesienie.

• Przez marcinprzybylski1996
      Witam zastanawiam się nad kupnem paszowozu używanego fundusz na tę maszynę to 40 tyś mam na oku paszowóz firmy  BVL. Na co zwracać uwage przy zakupie.Wóz ma pracować z zetor 7211 który ma być kupiony razem z paszowozem. Bydła opasowego posiadam 70 sztuk. Niestety  tylko 45 sztuk jestem w stanie obsłużyć paszowozem  reszta niestety rozwożenie taczka po ganku paszowym.Doradźcie mi czy warto inwestować w tego typu maszynę.