Skocz do zawartości
bartek392

Używany ciągnik 45-60 kM 4x4 do 40 000zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartek392    0

Rozważam sprzedaż ursusa 3512 i zakup małego ciągnika z napędem 4x4 gdyż np. przy sadzarce 4-rzędowej potrafi się kopać czy grzęznąć w błocie, ciągnik głównie do obróbki tytoniu i warzyw oraz ciągnięcia przyczepy samozbierajcej(ok. 3t), także najlepiej żeby był w miarę wąski i zwinny. Nie używałbym go raczej do jakiś ciężkich prac. do przeznaczenia mam ok. 40 tys. Trochę grzebałem i ciężko znaleźć coś konkretnego.

Macie jakieś propozycje?

LukaszC5    21

MTZ 82 jest mały,wąski i jest oszczędny i spokojnie znajdziesz go w tej cenie tylko że ma 80km.

Ma wąskie opony a przy warzywach to duży plus.

Części są łatwo dostępne i tanie.

Wiadomość z agroFakt.pl

seba25    3

Ja bym polecił zetora 5245 3 cyl więc nie powinien dużo spalić podczas pracy do 40 tyś powinieneś coś znalezć  ;)

Karol323    68

Renault 65/68-14 maly zwinny i pali bardzo malo :) rewers i itp. I nie tak drogie czesci i wgl polecam :)

Kristoffer    4

Pewnie że niezłym rozwiązaniem byłby zetor52 45 lub 62 45 bo części nie takie drogie i koła wąskie dostępne bez problemu chociaż reno czy inne zachodnie są niezłe no ale z częściami może być różnie.

akmaly    185

Daj spokój z 60-tką. Jak nie brakowało Ci dużo mocy a jedynie uciągu to zobacz sobie MF 352 4x4 ( silnik co w 3512 tylko z turbo ok 55KM).

bartek392    0

MF 352 super, ale ciężko znaleźć coś takiego. No i nie wiadomo jak z częściami bo skoro ciągnik trudno dostępny to i pewnie części.

bartekm66    25

zetora 5245 kup części wszędzie dostępne, w miarę ekonomiczny a i egzemplarz "krajowy" od rolnika możesz kupić a nie zagraniczny szrot typu "renia"

Tomek90    196

Jeśli renówkę uważasz za szrot to czym jest zetor? Bo na pewno nie czymś lepszym. 

corrado    217

Ja w tej cenie kolego polecił bym Ci Renie 58-34, 5514, 61.14, Deutz DX 3.50 małe, zgrabne, oszczędne i wytrwałe ciągniki. Części dostaniesz praktycznie wszędzie proste w obsłudze. Wystarczy zadbać.

dyziek_1    8

Polecam zetora 5340, brat ma takiego od nowości tj, od 1998 roku. Ma zrobione ponad 8 tys. motogodzin i dopiero niedługo pierwszy poważny remont. Części tanie, ciągnik dosyć zwrotny.

akmaly    185

Kolega szuka mały ciągnik do 60KM a ty wyjeżdżasz z 72KM zetorem który spali przynajmniej tyle co 80KM Perkins.

MF 352 - silnik i tylny most to niemal identyczny jak w MF 255 czyli bez problemu. Skrzynia i przedni most to zależy już co się popsuje. Mało ich jest bo są mało popularne, na zachodzi pomocnicze ciągniki zaczynały się od 60KM w górę. 

To najlepsza jeśli chodzi o niezawodność seria MF po 90-tym roku.

Zetor 5245 - jeśli gabaryty Ci pasują to dobry ciągnik i bez problemu z częściami. 

Ewentualnie może coś większego to MF 362, 365 lub polski odpowiednik Ursus 4514.

bartek392    0

Powiem tak jeżeli chodzi o budżet to jeżeli znajdzie się coś interesującego to rzecz jasna mogę dołożyć te 10 czy nawet 20 tys, Zetor to ciekawa opcja, ale ma duże gabaryty,  do lasu tym np. już nie wjadę, dlatego raczej go nie rozważam.

bartekm66    25

Jeśli renówkę uważasz za szrot to czym jest zetor? Bo na pewno nie czymś lepszym. 

renówka kupiona w Polsce od handlarza jest szrotem...

Autofan    8

Skoro ma być tej samej mocy to ja bym poszukał 3514, albo do swojego poszukaj przedniego napędu, bo przecież on był fabrycznie montowany. A przynajmiej resztę to wiesz co masz, zwłaszcza, że 3P mało pali w lekkich pracach.

oli007    0

Witam, trafił mi sie kupiec na c360 i chętnie ja wymienię na coś bardziej komfortowego, mniej palącego i przez napęd praktyczniejszego... bo szczerze mówiąc ostatnio prawie jej nie używam przez komfort jaki daje:)mam 30h z tym ze do cięższych prac mam fendta 312lsa a przy turze mam jd 3020 , chciałbym kupić coś co by może pochodziło z opryskiwaczem 600l zawieszanym, rozrzutnikiem 4t trochę z prasą kostka a przy tym spaliło mniej od jd. Myśle ze skłaniałbym sie w związku z tym w kierunku 3cylindrów. No i obowiązkowo z napędem... chciałbym wydać do 30-35tys. Wstępnie myślałem nad zetorem 5245 ale może lepszy byłby jakiś Deutz? Jakiś konkretny model tej mocy polecacie?

KlaQ24    135

Jakiś Landini/MF w tych pieniądzach się znajdzie, może jakiś JD, ale w tych ciagnikach moc na pewno będzie większa niż 50km.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.