Skocz do zawartości
PatrykReich

jaką odmianę kukurydzy wybrać, którą dziki najmniej zryły

Polecane posty

PatrykReich    0

witam. W przyszłym roku muszą zasiać dużą ilość kukurydzy w sąsiedztwie z lasem. W  lesie tym znajduje się bardzo dużo dzików. Czy znacie jakieś odmiany kukurydzy, na które dziki nie idą ryć albo bardzo małe robią szkody. Proszę o podanie jakie to odmiany polecacie, które są najmniej podatne na wyrycie przez dziki. Wiem że nasiona zaprawione Mersunolem, też nie są całkowicie chronione przed dzikami.  Próbowałem też już zaprawiać Hukinolem nasiona oraz posypywałem po siewie granulat WildGranix, ale to i tak za bardzo nie dawało efektu.  Czekam na Wasze propozycje. 

Pozdrawiam 

hodowca    2

miałem opoke w trzy dni około hektara nie było najpierw posianej później juz z kolbami

Wiadomość z agroFakt.pl

edwin654g    1

no dziwne ja sieje 6 ha opoki zawsze  obok sąsiedzi mają po 20ha innych odmian  u nich żrą jak wsciekłe a do mnie nawet niewejdą a wkoło też mam  lasy sam sie dziwie jak to możliwe heheh

edwin654g    1

no u mnie niebyli dzike świnie nigdy to dobra odmiana na lepsze ziemie troche b wydajna na kiszonke na ziarka to niewiem ale kolby ma niezłe wiec pewnie sypnie w dobrym roku

icek1    178

u mnie czasami te dzikie świnie wchodzą ale nie niszczą kkukurydzy tylko coś szukają w międzyrzędziach a sieję Pioniera P 8134

Edytowano przez icek1

milanreal1    290

Wybierz taką odmianę która będzie wybuchać jak petardy jeżeli będzie zjadana przez dziki.

A tak poważniej mówiąc to na te ustrojstwo nie ma recepty. Jak będą głodne zjedzą każdą odmianę nawet zaprawioną cyjankiem potasu.

Z obserwacji dziki najbardziej lubią kukurydze skrobiowe, flinty, odmiany na kiszonki wysokoenergetyczne. Zwykłe obiętościówki jak ułan, subito zostawiają na później.

szopen    28

Recepta jest tylko jedna - Koło Łowieckie. Trzeba zarówno wymagać od nich jak i współpracować. Wtedy i szkody niewielkie i myśliwi nie płaczą.

SebastianR    3

Najlepiej namówić sąsiada na posianie NIMBY, dziki uwielbiają tą odmianę i nasze pole będzie bezpieczne :)   A jego ... hmm... :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez matiz955
      Cześć.
      Chciałbym zapytać się o poradę, jaki siewnik byście polecali do kukurydzy, który chcę zakupić na wiosnę przyszłego roku na Młodego Rolnika.
      Siewnik pneumatyczny, punktowy, 4-rzędowy, najlepiej redlice talerzowe, do 45 tyś zł.
      Siewnik będzie współpracował z Kubotą M7040- 74hp.
      Co polecacie w tych cenach, może ktoś jakiś posiada.
      Ostatnio patrzę, są jakieś nowe marki, jak  MINOS czy OZDOKEN, lub też MATERMACC.
      Liczę na pomoc, pozdrawiam
    • Przez HolmerTerraDos
      Witam, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co to znaczy, że jakaś odmiana zboża jest 2 lub 6 rzędowa ?
    • Przez Rolnik_hobbystyczny
      Witam, w tym roku planuję nawozić kukurydzę pogłównie za pomocą podsiewacza międzyrzędowego. Co myślicie na o takim rozwiązaniu, jakie nawozy stosować w takiej aplikacji? w jakich fazach stosować nawożenie? Proszę o dzielenie się spostrzeżeniami.

Siewnika jeszcze nie posiadam ale planuję zakupić coś w podobie pielnika przedstawionego na zdjęciu.