TenTaki

Rozrzutnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TenTaki    0

Witam,

Poszukuje rozrzutnika 8t, posuw hydrauliczny, wałki pionowe, ocynkowany, hamulce, dwu taśmowy, gilotyna na zamknięcie skrzyni.

Do ciągnika 80km 3 cylindry 3l. W rozsądniej cenie mogą być używane. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Nie wiem czy ma hydrauliczny posuw ale ja jest za t-088, nie do zabicia ponoć, sam bym takiego chciał, tylko średnio do takiego ciągnika, jaki masz teren?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

Witam, ja mam osobiście rozrzutnik 8t metal fach, i powiedzieć Ci mogę tyle, że jeśli masz u siebie teren pagorkowatym, to zapomnij o 8t. rozrzutnik sam waży ponad 3t, a w tandemie , zwłaszcza gdy obornik zostaje przesunięty na tył rozrzutnikanie masz żadnego dociążenia na tylną os ciagnika- jest wrecz odwrotnie, i tu przydaje się ciezejsza ciagnik. poza tym 80KM może mieć ciężko przy pełnym ładunku, pod górę podczas pracy może najzwyczajniej brakować tych KM. osobiście próbowałem wozić mtz-em 82km 4cyl 4t masy, ale kombinowania z pojazdami, lub praca w deszcz wkurzaly mnie i woze albo kubota 116km, lub renault 135km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

Teren jest różny od mokrego po piachy, pagórków nie ma za dużo. Jak mówicie że nie pociągnie to z 6t coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

według mnie 6t będzie lepszy w tym przypadku. chyba, że planujesz w przyszłości zakup większego ciagnika. możesz jeszcze wziąć od kogoś na próbę rozrzutnik 8t i sprawdzić czy pozdola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

ja mam 6 tonowego MetalFach z zastawkami to zależy co rozrzucam od 4 do 8 ton ładujemy.

Jak pełny to po drodze jedzie ale 4 wałki jak włączysz na polu to już czuje, posuw hydrauliczny tj, pompa cały czas obciąża ciągnik i 99 KM ma co robić,

Na pusto to niby nic, ale rozrzutnik 3 tony, towaru 8 i do tego wałek + hydraulika i suma summarum nie jest za duży do tego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

według mnie 6t będzie lepszy w tym przypadku. chyba, że planujesz w przyszłości zakup większego ciagnika. możesz jeszcze wziąć od kogoś na próbę rozrzutnik 8t i sprawdzić czy pozdola

Po co kolegę w błąd wprowadzasz ,do 80konnego 10t spokojnie na tandemie sobie radzi ,(6t. to do 60tki można załozyć )inny temat niech kolega napisze jaka mase ma ciągnik ,powyżej 4500kg spokojnie da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Da radę, zrobić 2 rozrzutniki na dzień bo więcej to się zacznie grzać, albo dyma puszczać itp.

 

Wyżyłowanie ciągnika na max`a na pewno mu nie pomoże, o sprawnej pracy nie wspomnę.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na swoim przykładzie ,belarus 80km + forschnit 10t obornik od bydła ładowany ładowarką ,cały dzień pracy 4 ha + dojazd na pole ,nawet nie stęknął  więc wiem co pisze ,a wasze opinie mają pokrycie w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tylko zaznacz w swojej wypowiedzi, że obornik wywozisz ZAWSZE w sprzyjających warunkach na polu. Sąsiad czepiał tego forshnita do porządnie dociążonego U1014 więc Twój mtzecik to zabawka w porównaniu do tego i nie powiedziałbym że mu tak lekko szło a starczyło troche deszczu (a w zwyczaju ma wozić  późną jesienią) i już forshnitt szedł w odstawke bo grzęznoł.

Ja też ciągam 70KM zabawką beczke 10 tys na tandemie ale w życiu bym komuś czegoś takiego nie doradzał do popierdówki 80KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

No chyba na tym polega praca na polu aby robić w sprzyjających warunkach ,w błoto takim zestawem nie wiade  to oczywiste ,ale po deszczu ,na podłożu twardym ,to w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

do t088 spokojnie 80 km daje radę, w okolicy widzialem nie raz jak ciagaly takie rozrzutniki zetory 7245, ja mam tandema 6t polskiego i ciągam MF 675 bez napedu i predzej rozrzutnik rozwali niż ciągnik (ładuje teleskopem i jak dam szybszy posów to adapter  chce wylecieć a ciagnika nie zadusi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Do ciągnika 80km i 3cyl to 6 ton bo z 8 ton to możesz nie ogarnąć. Ja mam metal facha 8ton i ciągam go 95km johneem 6cyl radzi sobie ale 120km tez by miało co z nim robić chyba że, będziesz dawał 15t obornika na hektar to na takim posuwie pociągniesz bez problemu po równym i suchym ale pomyśl że może kiedyś przyjdą mokre lata i wtedy będzie problem. Także ja bym brał 6 ton. W ocynku masz cynkometa i meprozeta to samo praktycznie co MF. Wszystko zależy ile masz tego obornika bo jak trochę to nie warto nowego brać to nawet kupić tego t088 w rdzocynku i też od biedy na równym pociągniesz :D


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie no załamujecie mnie chłopaki jakie 15 t na ha to szkoda jazdy ,a posuw jest regolowany ,no nie?a jak nie ma to trzeba dołozyc kostkę ,ja skromnie daje 5-6szt, na ha (pełnych )Dla niedowiarków nakręcę filmik ,ale w przyszłym roku niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Nikt Cię nie zalamuje. Bo ja tez tyle nie daje chyba ze mamie do ogródka bo pole dostaje do oporu. Ale jak by kolega chcial dawac po chociazby 50t/ha i jechac 10kmh to 80koni nie ma szans ciągnąć ósemki. Kiedys na praktykach popsul sie 1634 i fanatycy zalozyli Mtz do t088 to pod lekka górke ten ruski pierdzial to nie robota tylko męczarnia.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Też dlatego obiecuję filmik nawet dymka nie puści  a rozrzutnik jest pusty po 700metrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Zapewniam Cie ze u mnie by puscil chmurę dymu;) Po prostym twardym tak ale u mnie pierwsza lepsza górka to juz tylko stękanie by bylo a z gorki robota zeby nie pchalo. Cos o tym wiem znam mozliwosci ruskiej technologi bo sam taka mam to przy pracy z 4t rozrzutnikem na moim terenie nie raz mial problemy.
Ale dobra to nie na temat. Ja tak czy tak koledze będę polecal 6scio tonowy bo to ciagnika o takiej malej pojemnosci to cudów niema.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TenTaki    0

Ciągnik to same3 dorado 80 więc szału nie ma był barny do prasy a w przyszłości jakiegoś case kupie 125km bo już widzę nie jednego który sobie chwali case. A same to trochę padaka bo dołożyłem przez 3 lat na części ok 7tys. 4t ciągnę zetorem bez przedniego napędu 60km i spokojnie daje rade rozrzutnik cynkomet tylko że jak naładuje do oporu obornika moje uszanowanie to taśmy przeskakują... więc dlatego szukam większego i z hydraulicznym posuwem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

No jak chcesz wiekszy ciagnik kupic to możesz i kupic 8ton ale wolniej jechac wszystko zalezy ile masz na to kasy i czy konkretnie chcesz nowy czy uzywany.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

lżej będzie się ciągnął na dużym kole, a na pracę w polu do małego traktorku będziesz musiał zmniejszyć posuw na wałki...

I tak to będziesz "targał" 8T i nawet 10T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Polecam rozrzutnik cynkomet 8t mam go już 6 lat ale czy 80km da radę to wątpię. Ja go wcześniej ciągłej mtz 1221.3 to było ok ale 1014 ma ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj