NABUCH

Naprawa starego eternitowego dachu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
NABUCH    9

Witajcie .Wczoraj czyściłem i naprawiałem dach na szopie. Niestety ze względu na dużą liczbę drzew muszę praktycznie co roku zamiatać cały dach w związku z czym mam sporo popękanych fal.  Wymieniłem 2 płyty które miałem na zapas ale niestety potrzeba mi znacznie więcej. Na razie nie stać mnie na wymianę całego dachu ze względu na duże koszty . Chciałbym tymczasowo naprawić dach. Wiadomo że stary eternit nie jest dostępny, ale widziałem na internecie płyty z ekologicznego eternitu. Czy ktoś może spotkał się z takim eternitem? Zależy mi żeby pasował on do starego typu eternitu niskofalistego. Ktoś ma jakieś doświadczenie z taką podmianą ?Część dachu da się naprawić poprzez zrobienie nakładek z blachy  na pęknięcia, ale niestety w większości mam pourywaną ostatnią falę której tak nie naprawię. Jeżeli ktoś posiada taki eternit proszę o informację jak z wytrzymałością w porównaniu do starego eternitu. Pozdrawiam W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Może najpierw poczytaj sobie co się dzieje jak się rusza stary eternit i dlaczego nie powinno się tego robić samodzielnie a wtedy dopiero zadawaj takie pytania. do tego to  zamiatanie starego eternitu, normalnie aż strach się bać.

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Te płyty o których mówisz " ekologiczne '' są bez azbestu i mogą byc zakładane na dachy ....

tu się ogłaszają  http://www.magnetos.pl/sprzedam-eternit  15 zł za sztuke chcą ;) 


Jesli masz małe pęknięcia wzdłuż eternitu to mozesz silikonem uszczelnic albo pianką ;)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak jest stary i pokryty mchem ,to zamiatanie go jest bezpieczne ,wymiana rownież ,jak sie ma o tym pojęcie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ja mam oborę tym "ekologicznym", czyli eurofalą pokrytą. O wytrzymałość nie musisz się martwić. Jest nawet wytrzymalszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Może najpierw poczytaj sobie co się dzieje jak się rusza stary eternit i dlaczego nie powinno się tego robić samodzielnie a wtedy dopiero zadawaj takie pytania. do tego to  zamiatanie starego eternitu, normalnie aż strach się bać.

 

Aż strach się bać. Pewnie wiele instalacji wodociągowych posiada jeszcze rury azbestowe, w blokach ściany z płyt zawierających azbest - strach dziure w ścianie wywiercić. Może eternit nie jest zdrowy ale raczej nie jest szkodliwy jak chce tego unijna propaganda - w końcu nie tylko na maszynach rolniczych można zarabiać - na pokryciach dachowych również.

Ojciec majstra który budował u mnie garaż był cieślą w czasach kiedy eternit królował na dachach - żyje do tej pory i ma się dobrze a płyty eternitu przycinał na 'krajzedze" z piłą tarczową.

Trochę nie na temat ale trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kiedyś natrafiłem w sieci na artykuł odnośnie kontaktu z zużytym olejem i z opisu wynikało że jest to straszna trucizna, więc koledzy przy naprawach jak i wymianach oleju trzeba zachować szczególne warunki aby owy olej nie miał kontaktu z skórą jak i drogami oddechowymi (opary).

 

Więc przy wszystkim zdrowy rozsądek. Najważniejsze że wędliny z sklepu są super zdrowe i nie wpływają negatywnie na zdrowie społeczeństwa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Witam .Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.  Proszę jeszcze o informację czy ktoś próbował łączyć stary eternit niskofalisty z tymi nowymi ekologicznym i czy zgadzały się fale. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Z tego co wiem eurofala była dostępna w dwóch modelach tj. na 6 i 9 fal i wymiarowo jest identyczna jak eternit. Z łączeniem nie ma problemu. Miałem część tak dawniej robioną i wszystko pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NABUCH    9

Ok podziękował .  Znalazłem nawet jakieś ogłoszenie ,  że ktoś w okolicy ma na sprzedaż ekologiczny eternit z demontażu  z domu.  Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki . Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martinio4    0

Jak jest stary i pokryty mchem ,to zamiatanie go jest bezpieczne ,wymiana rownież ,jak sie ma o tym pojęcie ,

No właśnie, jak się ma pojęcie. Aż strach na samą myśl o eternicie. Ja bym się skontaktował z firmą świadczącą usługi naprawcze, znam integro.com.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troy78    0

No właśnie tak się zastanawiam nad Integro, bo mają sam pochlebne opinie, czas sprawdzić samodzielnie, macie jakiś link do cennika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj