MafiaDG

Hodowla byków od 1 miesiąca do 24 miesięcy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MafiaDG    2

Witam , dopiero co zaczynam swoją przygodę z  rolnictwem i hodowlą bydła mięsnego . Planuję chować w ten sposób , że kupię miesięcznego cielaka i będę go trzymać do około 24 miesięcy . Mam już byczki około 8 miesięczne i chciałbym się was ,,doświadczonych rolników,, zapytać co doradzicie mi w sposobie ich żywienia . Dostają raz na dzień dwie tarczki (na 5 byków) przeważnie rano w zależność jak zjedzą a potem jeszcze 3 razy w ciągu doby dostają ok. 10 kg paszy treściwej - ziemniaków pociachanych tak jak na załączonych zdjęciach i ok. 4 kg śruty (pszenica , jęczmień , żyto , owies i 10% całej śruty Sanbull`u) na noc daję im siano bądź sianokiszonkę do woli.

Edytowano przez MafiaDG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowiktor    35

Z tych na zdjęciach to raczej wielkich byków nie będzie. Ale jak kupisz typowo mięsnego to czemu nie. Życze powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopermaciek    39

kolego jak CI się to będzie kalkulować? liczyłeś przychody i wydatki? ja podliczając to ni jak to się nie kalkuluje. Polecam chów z swoimi mamkami i typowomięsne bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaDG    2

Czyli co te są lipne ? A niby SM i LM w paszportach mają jedynie co to ten pierwszy ma HF wbite.A możesz mi zdjęcia swoich wysłać albo takich 8 miesięcznych naprawdę ładnych .

 

Jak zrobić naprawdę dobre byki z tych co są na załączonych miniaturach ?

Edytowano przez MafiaDG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Nie są złe to są krzyżówki więc czego się czepiacie chłopaka hmm ja jak daje moim opasom kukurydze około 10 kg na raz na to śruta pełno porcjowa około 2 kg na sztukę (pszenica, jęczmień,pszenżyto) i dodatki oczywiście koncentrat san bull jak zjedzą sianokiszonka lub siano do woli . Dlaczego one mają taki długą sierść ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AtosPro
      Witam. Chciałem zacząć hodowle bydła mięsnego (tylko chów byków) oczywiście zacząć od krzyżówek . Z moich obliczeń opartych z jednego pliku . 
      Dawki w przyrostach 1200 g dziennie.
      WSZYSTKO jest podane w kilogramach, dawki na jeden dzień .
      150-200 kg 
      Kiszonki qq - 3 
      Śruta - 5,8 
      P.Ś.sojowa - 1,5 
      Kreda pastewna - 0,16
      200-250 kg
      Kiszonka qq - 9 
      Śruta - 5,5
      P.Ś. sojowa - 1,1
      Kreda pastewna - 0,07
      250-300 kg 
      Kiszonka qq - 15,6
      P.Ś. sojowa - 1,1
      Kreda pastewna - 0,05 
      300-350 kg 
      Kiszonka - 16,8 
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna - 0,08 
      350-400 kg 
      Kiszonka qq - 18
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna 0,1
      400-450 kg 
      Kiszonka qq - 18
      P.Ś. sojowa - 1,1 
      Kreda pastewna - 0,095
      450-500 kg 
      Kiszonka qq - 18
      P.Ś. sojowa - 1,1 
       Kreda pastewna - 0,09 
      500-550 kg 
      Kiszonka qq - 20 
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna - 0,09
      550-600 kg 
      Kiszonka qq - 22
      P.Ś. sojowa - 1
      Kreda pastewna - 0,09
      SIANA DO OPORU 
      Podsumowanie :
      Kiszonka qq - 5841,8~5900=885 zł
      Śruta - 452~460=322zł
      P.Ś. sojowa - 412,4~420=695zł
      Kreda pastewna - 34,14~35=15zł
      Lizawka = 15 zł
      Cielak =1700zł
      Słoma =400zł
      Wszystko wyszło 4032 zł od tego sprzedaż byka 4800-5000 
      Wyszło 375 chowu.
      Ceny są z województwa Małopolskiego.
      Czy to jest realne że tyle byk zje i kosztuje wychodowanie .
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj