• ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez marcos
      witam wszystkich forumowiczów. niedługo przejmę gospodarstwo od ojca który przejdzie na RS a sam dostanę premie 75tys i chciałbym te pieniadze zainwestować w nowy budynek na opasy. W planach jest budowa budynku o wymiarach ok. 11x30m tylko nie wiem jakich użyć materiałów do budowy i czy robić budynek ze stropem czy bez. Co o tym sądzicie?? moze ktoś pochwali sie swoimi budynkami? Dodam ze na słomę mam stodołę i strop na słomę byłby raczej nie potrzebny. No to tak zgrubsza wszystko:)
    • Przez Palmiszon
      Cześć ostatnio zacząłem przerabiać starą oborę na wolnostanowiską z korytarzem około 3m i muszę niestety całe żłoby przesunąć aby wszystko miało ręce i nogi i mianowicie :
      Górna krawędź żłobu będzie na około 47 cm względem posadzki (system ściółkowy) i tutaj moje pytanie na jakiej wysokości puścić rurę aby mi nie wyłaziły za te koryta żeby to sensownie było . starczy im z 60 cm ?> 
      Czy mogę mieć problemy z weterynarzem ze względu na to że w jednym budynku będą te mamki i kury  ? kury oddzielne pomieszczenie ale jednak w tym samym budynku .  
    • Przez Wilkowski
      Dzień dobry, zastanawiam się z czego postawić oborę dla opasów. Ważne aby materiał był dość tani, ale dobrze spełniał swoją rolę. Wiem, że suporeks odpada ponieważ byki mogą mi ściany wylizać . 
    • Przez M1999
      Witam. Czy ktoś z was w ostatnich latach korzystał z dofinansowania na budowę płyty gnojowej na obszarach OSN ?  Chciałbym się dowiedzieć jak się to odbywa od samego początku. ( np. kiedy są przelewanie pieniądze przed budową czy po, jak są liczone wymiary płyty jakie mają być, czy płytę można wykonać samemu czy musi firma ? itp. )
    • Przez brog
      Witam wszystkich kolegów Rolników. Mam pewien problem w związku z płytą gnojową oraz starostwem.,, Otóż w 2017 r budowałem szambo przy oborze oraz na powierzchni płytę obornikową z murkami. Dokumenty były złożone do geodety który miał opisać wszystko na papierkach i złożyć jako zgłoszenie. Dokumenty były wszystkie dostarczone i niby miała być sielanka, niby... mamy już 2018 r. W dokumentach starostwa nie istanieje ani płyta gnojowa ani szambo. Teraz ich nowym (urzędników) wymogiem jest PROJEKT BUDOWY PŁYTY GNOJOWEJ Z OPISEM. robiłem to wszystko sam. Nie mam pojęcia jak ma to wyglądać. Nie mam pojęcia skąd to mam wziąć. Bardzo proszę o pomoc, bo w innym przypadku będę zmuszony do rozbiórki mojej "harówki" . Bardzo bym prosił o podesłanie choć by przykładowego projektu budowy płyty obornikowej. (wymiary mojej budowy to 5x10. oraz wysokość murków 1m z trzech stron)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.