Narko

Zakup ziemi od 2016r... co myslicie o zmianie przepisow?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)

 ustawa jest gniotem w wielu miejscach , popatrz na przepisy dotyczące podziału gospodarstwa  ;)

 

małorolne niedouki się zebrały do kupy i dalej nic mądrego nie potrafią wydukać 

staszek ile tam masz ? 7 ha ? to nie  jesteś lepszy od kolegi odwajlera co to teraz udaje ozzborna bo ten też cienko przędzie  :D

 

jakies dowody na poparcie tych rewelacji masz czy znowu bijesz piane ?

panie grubo przedzący ? grubo pod kreską  :D  :D  :D

 

jestes najwiekszym burakiem na tym forum, potrafisz tylko wyzywac, oskarżac i wysmiewac sie z ludzi, za kogo ty sie chłopcze masz ? myslisz ze jestes bogaczem bo masz troche piachu w podlaskim ? jestes najwiekszy pajac na af 

 

no i co ma do rzeczy ilosc ha do tego jak sie przedzie w zyciu ? zycia i swiata na oczy nie widziałes to ci sie zdaje ze aby hektary sie licza, nie dociera do ciebie tłuku ze na krowach swiat sie nie konczy, no ale dla ciebie niedługo sie skonczy jak mleko bedziesz oddawał po 50 gr  :D

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

o dowody osobiste ci chodzi ? 

wyluzuj kolo , co ciebie tak to rusza ? czyżbym zgadł że bida ?   

nie pajacuj mi tu tyle,  bo  znowu będziesz ze wstydu likwidował konto i udawał kogo innego  

 

 

ziemia ma tanieć , nakupisz ile wlezie i też będziesz bogaczem  ;)

zresztą dobra pora teraz na inwestycje bo wszystkie działy w dołku to taniocha

byków nakupisz za bezcen i polecisz ostro do przodu :D  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

no właśnie a ja mieszkam na terenie miasta a gospodarstwo mam w innej gminie  taką mam popieprzoną sytuację

Czyli sytuacja jest prosta - ustawa mówi że masz być zameldowany przez 5 lat w gminie w której masz przynajmniej jedną działkę a ty nie jesteś tam zameldowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

o dowody osobiste ci chodzi ? 

wyluzuj kolo , co ciebie tak to rusza ? czyżbym zgadł że bida ?   

nie pajacuj mi tu tyle,  bo  znowu będziesz ze wstydu likwidował konto i udawał kogo innego  

 

 

ziemia ma tanieć , nakupisz ile wlezie i też będziesz bogaczem  ;)

zresztą dobra pora teraz na inwestycje bo wszystkie działy w dołku to taniocha

byków nakupisz za bezcen i polecisz ostro do przodu :D  

 

Aj ta twoja elokwencja  :P

 

Wiesz najgorsza bieda to jak ktoś rozumu nie ma- i ty jestes najlepszym dowodem na potwierdzenie tej tezy  :P

 

A teraz uracz nas kolejna porcja swojej wybitnej wiedzy prawniczej :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

o dowody osobiste ci chodzi ? 

wyluzuj kolo , co ciebie tak to rusza ? czyżbym zgadł że bida ?   

nie pajacuj mi tu tyle,  bo  znowu będziesz ze wstydu likwidował konto i udawał kogo innego  

 

 

ziemia ma tanieć , nakupisz ile wlezie i też będziesz bogaczem  ;)

zresztą dobra pora teraz na inwestycje bo wszystkie działy w dołku to taniocha

byków nakupisz za bezcen i polecisz ostro do przodu :D  

 

a lekarz co na to ? załamany ? nie dziwie sie  :D

a co do taniochy ....

z tego co widze to najtansze sa teraz krowy  :D moze nakupuj to bedziesz ostro do przodu  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no i co tam panowie jeszcze u mnie słychać ?

 

 

wracając do tematu , to kiedy panowie ta ziemia stanieje i po ile ma być ? ;)

dokupił bym parę ha jeszcze to pytam ... szczególnie wielki znawca prawa i historii będzie wiedział po ile u mnie ziemia chodzi ?  :D  :D  :D

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi taie cos, mam ziemie w gminie od kilku lat, mieskamm z 6-7 gmin dalej mam marne 7 Ha czy dam rade cos dokupic wogole, (te 7 ha od agencji) obrabiam, w tym roku pszenica....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

no i co tam panowie jeszcze u mnie słychać ?

 

 

wracając do tematu , to kiedy panowie ta ziemia stanieje i po ile ma być ? ;)

dokupił bym parę ha jeszcze to pytam ... szczególnie wielki znawca prawa i historii będzie wiedział po ile u mnie ziemia chodzi ?  :D  :D  :D

 

 

wez juz nie udawaj milionera ok ?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

o jej, to na parę ha trzeba teraz miliony ?  ;)

 no to pozostaje tylko jedno - jak pleban przyjedzie po kolędzie to może sprzedam parę worków , w końcu to teraz dewelopery to muszą mieć kasę ? :D  :D  :D  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostra jatka zamienia to forum w polski zaścianek pyskaczy, uznajmy ze jedni są za ustawą a drudzy widzą w niej błędy czas pokaże , najgorsze ze wydaje mi sie ze bedzie ona różnie interpretowana, także przez urzędników.

 

mam takie dwa pytanka:

 

Wczytał sie ktoś w kwestie zakupu ziemi przez "młodych rolników" jesli mieszkają 5 lat to nie są ograniczeni?

A czy sasiednie gminy, ja mieszkam na skraju i czy za miedzą a w sąsiedniej gminie będe mógl nabyć coś?

 

wyluzujcie chlopaki jesteśmy w Europie , rzucanie epitetów i wyzwisk zamieńcie na argumenty B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Możesz nabyc ziemie nawet na drugim koncu kraju, bo nie ma ograniczen terytorialnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy aby na pewno a te pogłoski o tym ze jedynie we własnej gminie skąd się wzięły?

 

może ktoś doczytał w ustawie jakiś fragment mający związek z pytaniem?

 

przypominam chodzi o zakup ziemi w sąsiedniej gminie przez kogoś kto mieszka powyżej 5 lat w sąsiedniej gminie, jest młodym rolnikiem i posiada kwalifikacje rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiVi    1

czy aby na pewno a te pogłoski o tym ze jedynie we własnej gminie skąd się wzięły?

 

może ktoś doczytał w ustawie jakiś fragment mający związek z pytaniem?

 

przypominam chodzi o zakup ziemi w sąsiedniej gminie przez kogoś kto mieszka powyżej 5 lat w sąsiedniej gminie, jest młodym rolnikiem i posiada kwalifikacje rolnicze?

 

Są ograniczenia - prawo pierwokupu dla sąsiada.

 

Swoboda w obrocie ziemią zostanie mocno ograniczona. Rolnik nie sprzeda ziemi tak jak dziś dowolnej osobie. Prawo pierwokupu dostanie nie tylko, tak jak obecnie, dzierżawca gruntu, ale i sąsiad (właściciel nieruchomości rolnej graniczącej ze sprzedawaną nieruchomością). Jeśli sprzedawana nieruchomość sąsiaduje z kilkoma gospodarstwami, sprzedający będzie mógł wybrać, który sąsiad skorzysta. Obowiązek poinformowania o prawie pierwokupu będzie miał notariusz. Jeśli nie będzie dzierżawcy ani zainteresowanego kupnem sąsiada, prawo pierwokupu przypadnie Skarbowi Państwa – Agencji Nieruchomości Rolnych. Jeżeli również ANR nie wyrazi chęci, dopiero wtedy osoba trzecia będzie mogła dokonać zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest fragment starej ustawy


czy aby na pewno a te pogłoski o tym ze jedynie we własnej gminie skąd się wzięły?

 

może ktoś doczytał w ustawie jakiś fragment mający związek z pytaniem?

 

przypominam chodzi o zakup ziemi w sąsiedniej gminie przez kogoś kto mieszka powyżej 5 lat w sąsiedniej gminie, jest młodym rolnikiem i posiada kwalifikacje rolnicze?

 

Można bez problemu kupić


o jej, to na parę ha trzeba teraz miliony ?  ;)

 no to pozostaje tylko jedno - jak pleban przyjedzie po kolędzie to może sprzedam parę worków , w końcu to teraz dewelopery to muszą mieć kasę ? :D  :D  :D  

 

No widzisz sam że nieznajomość prawa szkodzi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiVi    1

stara ustawa że ona obowiązywała kiedyś? czy stary projekt ustawy

 

Oczywiscie, że kolegom chodziło o projekt ustawy - który przynajmniej w szumie medialnym był bardziej restrykcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prawo pierwokupu powinni mieć mieszkańcy wioski którzy mieszkają na terenie sprzedawanego gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Panowie i co ten cały szum? przecież dla rolnika indywidualnego praktycznie nic się nie zmienia! wiem bo 30.04 kupowałem i notariusz mi mówił ze jeżeli mieszkamy w tej samej gminie to różnica po 1 mają była by taka ze rzeczoznawca z agencji by musiał obejrzeć ziemię i bym musiał coś tam do sądu zaniesc ale nie pamiętam co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Prowadzę gospodarstwo rolne od 11 lat ale wykształcenie mam wyższe techniczne, czy mogę kupić grunty mojej gminie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

w sąsiedniej gminie jest już trochę inaczej, ale nie dopytywalem co i jak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiVi    1

Prowadzę gospodarstwo rolne od 11 lat ale wykształcenie mam wyższe techniczne, czy mogę kupić grunty mojej gminie ?

 

„Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną będącą właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha, posiadającą kwalifikacje rolnicze oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo" – ta zasadnicza definicja rolnika z ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego z 2003 roku nie zmienia się."

 

W definicji dodano jedynie warunek osobistego prowadzenia gospodarstwa.

 

Pytanie do oznqdaqj kwalifikacje rolnicze i czy daje je Twój staż pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

A kto może na chwilę obecna zweryfikować moje możliwości ( poza finansowymi :) ) do kupna ziemi, szczególnie chodzi mi o wykształcenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj