Narko

Zakup ziemi od 2016r... co myslicie o zmianie przepisow?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maroon    186
Napisano (edytowany)

Twierdzić sobie można różne rzeczy ale poprzeć je dowodami czy przepisami prawa to zupełnie inna rzecz Co do opluwania pisuarów warto też abyś wiedział kto stworzył tą ustawę i dlaczego nosi ona w nazwie datę 5 sierpnia 2015 roku Kto miał tego dnia większość w Sejmie chyba nie trzeba przypominać To tak gwoli przypomnienia abyś popluł też trochę na inne partie i nie liczył przypadkiem na to że obecna opozycja całkowicie odrzuci tą ustawę gdy dojdzie do władzy

 

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no kto stworzył tą ustawę człowieku ? tamta poszła do kosza 

kto wstrzymał sprzedaż ziemi państwowej ? 

kto dał przywileje klechom ? itp ?

kogo mam chwalić ? tych których już nie ma ? kto teraz  rządzi ? co ma do rzeczy ustawa wyrzucona do kosza ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Poprzednia ustawa nie poszła do kosza, a jej elementy zostaly zmienieone np zlikwidowano pierwokup dla sasiada itp. Wiec nie przekonuj ludzi ze zostala napisana od nowa większość ustawy zostala taka sama i nie ma nowego aktu lecz sapoprawki

Tu wszystko mozna przeczytac, łącznie ze zmianami- http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20030640592

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

praktycznie to co zostało ? pierwokup sąsiada zamieniono na ANR ? 

a te wyłączenia kleru i inne to też było ? 

obowiązek prowadzenia przez 10 lat też był ? 

jakie to ważne  elementy zostały ?  

a to że anr będzie mogło w każdym przypadku ingerować też było ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Napisano (edytowany)

Koles przeczytaj ustawe to wszystkiego sie dowiesz- bedziesz mogl nawet podac nam podstawy prawne

hmm- jakie wazne elementy zostaly?- to jest pytanie do takiego znawcy jak Ty- oswiec nas

Kolejna uwaga - pokaż gdzie jest napisane ze w każdym  przypadku agencja moze ingerowac? ( choc w twoim przypadku lekarz psychiatra powinien zainterweniowac :D )

Czekamy na wnioski  :D

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

synu znam te ustawy i czytałem je nie raz , więc daruj te mądrości bo widzę że nic innego nie potrafisz wydukać 

 zapytam inaczej ; 

gdzie i jaki paragraf mówi o wyjątkach w których anr nie będzie mogła ingerować ?  

widzę że brak argumentów zmusza do zwidów 

sam poczytaj bo widać że słuchałeś tylko  pis-owskiego bełkotu 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Nie nie   cwaniaczku to ty masz sie wysilic bo, ani razu nie czytale stej ustawy - gdyby bylo inaczej juz bys wypunktowal wyjatki wiec czekamy na twe madrosci :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

widzę ze nawet nie rozumiesz o co pytam 

tak to jest jak się słucha tylko medialnego bełkotu 

żadnych wyjątków nie ma baranie , wiem że ciężko to pojąć bo przekaz był inny a w ustawie brak takich zapisów na co dawno wskazywali prawnicy  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

marko kolo dostaje piany w gebie ze złosci na samą mysl ze mu ziemia straci na wartosci  :D ale niestety wraca real game  :D co dla niektórych bedzie oznaczało game over  :D

w mleczarstwie kryzys, trzoda kryzys, TTIP na horyzoncie, a jak nie to rozpad UE na horyzoncie, do tego nowa ustawa tez zrobi swoje  ;)

 

marko przestan juz wyzywac przypadkowych ludzi napotkanych na forum, lepiej idz sobie opusc jaki ciezki pług na ten pusty łeb  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

synu znam te ustawy i czytałem je nie raz , więc daruj te mądrości bo widzę że nic innego nie potrafisz wydukać 

 zapytam inaczej ; 

gdzie i jaki paragraf mówi o wyjątkach w których anr nie będzie mogła ingerować ?  

widzę że brak argumentów zmusza do zwidów 

sam poczytaj bo widać że słuchałeś tylko  pis-owskiego bełkotu 

Po co bijesz tę pianę ww życiu kawałka pola nie kupiłeś i nie kupisz przypominasz mi sąsiada filozof taki jak Ty od 35 lat na gospodarstwie ha ziemi niekupił ale teraz PiS owska ustawa nie pozwoli mu się rozwijać :P :P

Nie nie   cwaniaczku to ty masz sie wysilic bo, ani razu nie czytale stej ustawy - gdyby bylo inaczej juz bys wypunktowal wyjatki wiec czekamy na twe madrosci :D

 

Daj spokój on czytać nie potrafi tyle co mu mejlem prześlą a teraz majówka to mniej do roboty przychodzi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Troche ta ustawa jest zła pod tym punktem że kościół możekupić ziemie tego nie powinno być , a z tym ze ziemia dla rolnika czyli ze ktoś nie ma wykształcenia niepowinien mieć ziemi sie zgadzam , po co komu ziemia jeśli nie ma o tym pojecia ani nie chce na niej pracować


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W ustawie jest zapis że ziemię może nabyć osoba która od 5 lat jest rolnikiem. A co w sytuacji gdy rolnikiem dana osoba jest dopiero 3 lata i dopiero 3 lata jest zameldowana na terenie gminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 ustawa jest gniotem w wielu miejscach , popatrz na przepisy dotyczące podziału gospodarstwa  ;)

 

małorolne niedouki się zebrały do kupy i dalej nic mądrego nie potrafią wydukać 

staszek ile tam masz ? 7 ha ? to nie  jesteś lepszy od kolegi odwajlera co to teraz udaje ozzborna bo ten też cienko przędzie  :D

 

Obraza innych użytkowników - Moorgi


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

a jak to będzie z zakupem na innej gminie niż miejsce zamieszkania, bo mam taką sytuację że mieszkam na terenie miasta a gospodarstwo mam w innej gminie i sąsiad teraz chce mi sprzedać swój kawałek,czy mogę od niego to kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a siedzibe gospodarstwa gdzie masz ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To no wszystko ok nie bedzie problemu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

No własnie też tak mi sie wydaje,a notariusze mają wątpliwości i trzeba czekać aż ich przeszkolą a później okaże się kto i jak to będzie interpretować,żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 ustawa jest gniotem w wielu miejscach , popatrz na przepisy dotyczące podziału gospodarstwa  ;)

 

małorolne niedouki się zebrały do kupy i dalej nic mądrego nie potrafią wydukać 

staszek ile tam masz ? 7 ha ? to nie  jesteś lepszy od kolegi odwajlera co to teraz udaje ozzborna bo ten też cienko przędzie  :D

 

A co masz za problem odsypiesz łopatkę synkowi łopatkę córce i sobie marchewkę na zupkę zasadzą :D

No własnie też tak mi sie wydaje,a notariusze mają wątpliwości i trzeba czekać aż ich przeszkolą a później okaże się kto i jak to będzie interpretować,żenada

 

Notariusza nikt szkolić nie musi wszystko jest jasno napisane w ustawie możeszkupić w całym kraju nie ma znaczenia gdzie jesteś zameldowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

koledzy myślicie że to w jakiś znaczący sposób odbije się na cenach ziemi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

 piszesz ''wszystko jest jasno napisane w ustawie możesz kupić w całym kraju'' czy aby na pewno czytałem na szybko art.w necie i było napisane że problem będą mieli ci którzy zechcą powiększyć gospodarstwo o grunty leżące w sąsiedniej gminie!?

jeżeli ktoś mógł by wrzucić link gdzie można znaleźć tą ustawę myślę że po przeczytaniu sporo się wyjaśni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ustawa reguluje  prywatny obrót ziemią; zakłada, że nabywcą ziemi rolnej może być jedynie rolnik indywidualny czyli osoba fizyczna, która osobiście gospodaruje na gruntach do 300 ha, ma kwalifikacje rolnicze oraz co najmniej od 5 lat zamieszkuje w gminie, gdzie jest położona co najmniej jedna działka jego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

A ja jestem zdania że ziemia powinna kosztować 20 tyś ale euro, wtedy na starość mógłbym sprzedać wszystko, zostawić ten cały polski bajzel i wyjechać gdzieś do ciepłych krajów wygrzewać kości.

 

 

Bardzo chętnie kupiłbym ziemie w takiej cenie, a nie 130-160/ha.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

no właśnie a ja mieszkam na terenie miasta a gospodarstwo mam w innej gminie  taką mam popieprzoną sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj