Narko

Zakup ziemi od 2016r... co myslicie o zmianie przepisow?

Polecane posty

Gość   
Gość

Ale dlaczego kościół ma być uprzywilejowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a jak pisuary mają wygrać wybory ? 

toć to pan jarek w ramach wdzięczności tak nakazał  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałbym żeby wytłumaczył ktoś pro PIS-owski . Dla jasności : Nie jestem za KOD-em .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

staszek co ty bredzisz na potrzebny chwili , kościół to jest wyłączony z tej ustawy i będzie mógł robić co chce 

kowalski to musi  robić osobiście na ziemi 10 lat po zakupie a kościół co ? podaj konkretne zapisy gdzie to pisze że kościół może tylko kupić a nie sprzedać  :D  :D  :D

 

Konkretny przykład gdzie jest zapis że nie dotyczy kościoła czekam do pólnocy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Dla mnie ta ustawa jest do kitu w kwestii nabywania/sprzedaży ziemi przez indywidualne osoby, czy ustawa jest w ogóle zgodna z konstytucją, gdzie tu równość wszystkich obywateli ?

Jeśli zrobili zakaz kupowania ziemi dla mieszkańców miast bo psują rynek ziemi, to może też niech zrobią zakaz kupowania mieszkań w miastach przez mieszkańców wsi bo psują rynek pracy w miastach.

Nie bluzgać na mnie, takie moje zdanie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale co ma mieszkanie do ziemi ? Słabe to porównanie ustawa jest dobra będzie na bieżąco modyfikowana dobre i to na początek mieszkań możesz kupować ile zechcesz a ziemi jest ograniczona ilość jak myślisz dlaczego gdy opłacalność produkcji spadła cena ziemi wzrosła 10 krotnie? To jest chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

dlatego ze ziemi jest ograniczona ilość to podrożała i tyle , jest to naturalne zjawisko 

gdy spada opłacalność to trzeba nadrabiać ilością i stąd zainteresowanie powiększaniem gospodarstw 

po prostu rynek zmusza do produkowania w większej skali , ale widać zdrowe zasady ekonomii to ciemna magia dla pisuara - pajaca który sam sobie przeczy w swojej wypowiedzi 

jak ziemia ma taniec skoro nie można jej do produkować a jest popyt ? 

 

 

ta ustawa to niekonstytucyjny gniot i tyle , zresztą jak wszystko czego dotknie się pisuar 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Dobre  :lol: niekonstytucyjny gniot powiadasz- wiec oświec nas konstytucjonalisto w, którym to momencie ta ustawa narusza konstytujcę?podaj podstawe prawna

 

Co do zasad ekonomi, które przedstawiłęś ze niby mamy wiecej produkowac i bedzie nam lepiej - to wlasnie dzieki tej taktyce jest  coraz gorzej bo nie ma gdzie ulokowac nadwyzek i  mamy tylko gorsze ceny

 

Inna sprawa jest to ze ziemia dzieki nowej ustawie w wielu regionach stanieje bo zmniejszy sie krag nabywców, a w szczegolnosci chodzi o inwestorów, którzy ziemie  traktowali jako lokate kapitału a nie jako narzedzie pracy i srodek do produkcji żywności. Taka sama sytuacja miala miejsce w  Irlandii gdzie  po wycofaniu sie z rynku ziemi wszelakiej masci inwestorow cena ziemi spadla nawet o 50 i wiecej procent i nic nie da tu fakt ze nie da sie jej produkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

A ja uważam że ziemia powinna być dla lokalnych rolników a nie dla jakiś stowarzyszeń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

może poda ktoś te rejony gdzie tu nagle zmniejszy się ten krąg nabywców skoro to rolnicy nabijają cenę 

pewnie to że 1,5 mln ha ziemi ANR  jest zablokowane na 5 lat   zwiększy podaż :D 

u mnie nic się nie zmieniło , ziemi państwowej nie było i nie będzie a prywatny obrót praktycznie nie istnieje

ustawa dzieli  polskich obywateli na tych co mogą kupić i tych co maja zakaz .... to jest niezgodne z konstytucją bo ta gwarantuje równość i swobodę w dysponowaniu swoją własnością

 

dlaczego to kościół i inne ''kółka różańcowe'' mają  przywileje ? co to ma być ? nowa targowica ? kto jak nie kościół za gwarancje przywilejów brał udział w zdradzie narodu ? 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Dla mnie ta ustawa to jest bubel prawny. W wielu kwestiach budzi wątpliwości i niejasności, bo jest nieprecyzyjna, a gdy zapisy są mało precyzyjne to jest pole do różnej interpretacji - niestety. Natomiast mieszanie do obrotu ziemią kościoła i związków wyznaniowych to już w ogóle parodia (wiadomo trzeba w jak największym stopniu odwdzięczyć się ojcu dyrektorowi).

Jednak zgadzam się z tym, że ustawa o obrocie ziemią była jak najbardziej potrzebna, ale w trochę innej formie.

Odnośnie niejasności np: co w sytuacji gdy rodzic przepisze w formie darowizny na dziecko ziemię, a dziecko nie ma wiele wspólnego z rolnictwem i postanowi oddać w dzierżawę tą ziemie innemu rolnikowi?? Wtedy obdarowane dziecko musi przez 10 lat samodzielnie uprawiać ziemię, bo inaczej ziemię przejmie agencja? Albo udawać, że prowadzi gospodarstwo, brać dopłaty, a w rzeczywistości uprawia ziemię ktoś inny - wtedy mamy jak nic wyłudzenie dopłat i możliwość prokuratora na głowie. W myśl prawa nabycie ziemi poprzez darowiznę to też nabycie, czyli zobowiązanie do osobistego prowadzenia gospodarstwa przez osobę nabywająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie ta ustawa to jest bubel prawny. W wielu kwestiach budzi wątpliwości i niejasności, bo jest nieprecyzyjna, a gdy zapisy są mało precyzyjne to jest pole do różnej interpretacji - niestety. Natomiast mieszanie do obrotu ziemią kościoła i związków wyznaniowych to już w ogóle parodia (wiadomo trzeba w jak największym stopniu odwdzięczyć się ojcu dyrektorowi).

Jednak zgadzam się z tym, że ustawa o obrocie ziemią była jak najbardziej potrzebna, ale w trochę innej formie.

Odnośnie niejasności np: co w sytuacji gdy rodzic przepisze w formie darowizny na dziecko ziemię, a dziecko nie ma wiele wspólnego z rolnictwem i postanowi oddać w dzierżawę tą ziemie innemu rolnikowi?? Wtedy obdarowane dziecko musi przez 10 lat samodzielnie uprawiać ziemię, bo inaczej ziemię przejmie agencja? Albo udawać, że prowadzi gospodarstwo, brać dopłaty, a w rzeczywistości uprawia ziemię ktoś inny - wtedy mamy jak nic wyłudzenie dopłat i możliwość prokuratora na głowie. W myśl prawa nabycie ziemi poprzez darowiznę to też nabycie, czyli zobowiązanie do osobistego prowadzenia gospodarstwa przez osobę nabywająca.

 

Widzisz dotychczas kupowali Ci z Marszałkowskiej i brali dopłaty a głupi chłop obrabiał i jakoś się prokuratora nie bali :D :D

może poda ktoś te rejony gdzie tu nagle zmniejszy się ten krąg nabywców skoro to rolnicy nabijają cenę 

pewnie to że 1,5 mln ha ziemi ANR  jest zablokowane na 5 lat   zwiększy podaż :D

u mnie nic się nie zmieniło , ziemi państwowej nie było i nie będzie a prywatny obrót praktycznie nie istnieje

ustawa dzieli  polskich obywateli na tych co mogą kupić i tych co maja zakaz .... to jest niezgodne z konstytucją bo ta gwarantuje równość i swobodę w dysponowaniu swoją własnością

 

dlaczego to kościół i inne ''kółka różańcowe'' mają  przywileje ? co to ma być ? nowa targowica ? kto jak nie kościół za gwarancje przywilejów brał udział w zdradzie narodu ? 

 

A gdzie ustawa broni komuś zdobyć kwalifikacje rolnicze i kupić gospodarstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

może poda ktoś te rejony gdzie tu nagle zmniejszy się ten krąg nabywców skoro to rolnicy nabijają cenę 

pewnie to że 1,5 mln ha ziemi ANR  jest zablokowane na 5 lat   zwiększy podaż :D

u mnie nic się nie zmieniło , ziemi państwowej nie było i nie będzie a prywatny obrót praktycznie nie istnieje

ustawa dzieli  polskich obywateli na tych co mogą kupić i tych co maja zakaz .... to jest niezgodne z konstytucją bo ta gwarantuje równość i swobodę w dysponowaniu swoją własnością

 

dlaczego to kościół i inne ''kółka różańcowe'' mają  przywileje ? co to ma być ? nowa targowica ? kto jak nie kościół za gwarancje przywilejów brał udział w zdradzie narodu ? 

Hmm- wspamiale ze juz po 3 dniach jestes  w stanie ocenic to jak  nowa ustawa oddzialuje na rynek w Twojej okolicy- czlowieku nawet jeszcze wiekszość nie wie oco chodzi w tej ustawie, a Ty juz wiesz ze ustawa nic nie zmieni w kwesti cen- dobre sobie

 

Co do zakazu nabywania ziemi przez nie rolników to takiego nie ma- lecz "co do zasady" ma to byc rolnik indywidualny, ale istnieje tez mozliwosc zalozenia gospodarstwa przez osoby z zewnątrz- spełniajace okreslone warunki - wiec opowiadasz bzdety twierdzac ze konstytucja zotala naruszona( nadal czekam na podstawe prawna- abys mógł nas przekonac ze konstytucja zostala naruszona)

 

Co do ostatniego akapitu to powiem ci jedno-  W zdradzie narodu biora najczesciej udzial krzykacze ktorzy pierdziela glupoty bez pokrycia i powtarzaja zasłyszane bzdury i tym samym niszcza rzeczy wartosciowe i broniace suwerennosci państwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

synku , znawco historii przypomnij nam kto brał udział w targowicy ? 

kto zdradził naród za przywileje ? 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twój ojciec? :P :P B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Widzisz dotychczas kupowali Ci z Marszałkowskiej i brali dopłaty a głupi chłop obrabiał i jakoś się prokuratora nie bali :D :D

 

I właśnie to miało być uszczelnione, aby Ci z Marszałkowskiej nie kupowali spekulacyjnie, a nie działanie przy okazji w drugą stronę, gdzie legalnie taka osoba nie będzie miała prawa oddać swojej własności w dzierżawę innemu rolnikowi. Jakie taka osoba ma wyjście, zwolnić się z pracy i osobiście prowadzić dajmy na to 6 ha gospodarstwo i z tego żyć? :D Czy świadomie łamać prawo i liczyć, że jednak państwo nie przejmie jego własności.

Dla mnie jest to zdecydowanie zbyt daleka ingerencja państwa w prawo własności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no staszek widzisz , nie przejdzie ci to przez gardło ?  :D  :D  :D

nie no wzbijasz się na wyżyny , tylko tyle potrafisz  ?


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

synku , znawco historii przypomnij nam kto brał udział w targowicy ? 

kto zdradził naród za przywileje ? 

 

Ty synku szukaj tej podstawy prawnej, która udowodni nam ze konstytucja została naruszona- bo na chwile obecna pierdzielisz straszne bzdety, które zasłyszałes a nie masz na nie potwierdzenia i dzieki takim trolom jak Ty ludzie sa wprowadzani w błąd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

pisałem niedouku , czytać nie umiesz ? 

czy tak się spieniłeś  że  nie możesz doczytać bo w pisuarze siedzisz ?  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Napisano (edytowany)

Podstawa prawna jest przepis a nie ogolne sformułowanie- wiec nie podałes, a jesli masz podstawe to dawaj.  Jak na razie to Ty jestes pieniaczem

 

 

 

@driver24- jesli nabedzie gospodarstwo dziedziczac je to chodzi tu o wymóg  osobistego prowadzenia, a dodatkowe zatrudnienie w tym nie przeszkadza

 

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

I właśnie to miało być uszczelnione, aby Ci z Marszałkowskiej nie kupowali spekulacyjnie, a nie działanie przy okazji w drugą stronę, gdzie legalnie taka osoba nie będzie miała prawa oddać swojej własności w dzierżawę innemu rolnikowi. Jakie taka osoba ma wyjście, zwolnić się z pracy i osobiście prowadzić dajmy na to 6 ha gospodarstwo i z tego żyć? :D Czy świadomie łamać prawo i liczyć, że jednak państwo nie przejmie jego własności.

Dla mnie jest to zdecydowanie zbyt daleka ingerencja państwa w prawo własności. 

Osobiste prowadzenie gospodarstwa wcale nie oznacza tego że ktoś musi fizycznie pracować w tym gospodarstwie I jest to zapisane w prawie Jak poszukasz to łatwo znajdziesz 

 Wtedy obdarowane dziecko musi przez 10 lat samodzielnie uprawiać ziemię, bo inaczej ziemię przejmie agencja?

Nigdzie nie ma żadnego zapisu że ktoś musi samodzielnie uprawiać ziemię Zapis osobistego prowadzenia gospodarstwa oznacza zupełnie coś innego Może to robić nawet osoba niepełnosprawna siedząc w domu za pomocą komputera i telefonu komórkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

wiedza historyczną już się wykazałeś , więc daruj ale konstytucja  mówi  wyraźnie i o tym pisałem 

niedouku nie udawaj tu znawce skoro nie masz pojęcia o  prawach zapisanych w konstytucji

zresztą co wam pisuarom konstytucja powie jak wy macie jarka  :D

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ale Twoje twierdzenie juz dawno obalono wiec Troluj gdzie indziej :P - konstytucja nie zostala zlamana

Nie wiem co z tym pisem cie meczy, ale idz do jakiegos specjalisty :lol:  bo masz poważny problem 

Ps. przeczytaj ustawe- moze czegos sie nauczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

wiedza historyczną już się wykazałeś , więc daruj ale konstytucja  mówi  wyraźnie i o tym pisałem 

niedouku nie udawaj tu znawce skoro nie masz pojęcia o  prawach zapisanych w konstytucji

zresztą co wam pisuarom konstytucja powie jak wy macie jarka  :D

Co do konstytucji to nie jest to taka oczywista sprawa Zakazu jako takiego przecież nikt nie ma Ziemię możesz kupić jeśli spełnisz zapisane w prawie warunki Równie dobrze ktoś po podstawówce może być zdania że konstytucja jest pogwałcona bo nie może wykonywać zawodu lekarza bez spełnienia dodatkowych warunków Przykład trochę może nie związany ale zasada podobna Zresztą aby daleko nie szukać jakoś nikt nie krzyczał wcześniej że np. warunki które trzeba spełniać aby startować w przetargu na ziemię w ANR są niekonstytucyjne bo jedni mogą startować a inni nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jasne jarek ci powiedział 

jakoś prawnicy twierdza inaczej i to sprawdzi TK bo zapewne ustawa tam trafi 

no ale wiadomo gdzie teraz komuniści z pisuaru maja konstytucję i obywateli 

moje prawa zostały naruszone i mam prawo tak twierdzić a zdanie niedouków i wyznawców pana jarka mnie nie obchodzi

ta banda przeminie  i żadne układy z klerem nie pomogą , trafia w niebyt bo tam ich miejsce

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj