Narko

Zakup ziemi od 2016r... co myslicie o zmianie przepisow?

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie wręczam i nie mam zamiaru ale znam życie i tam gdzie decyzja zależy od urzędnika tam jest pole do korupcji. nie zastanowiłeś się dlaczego prezes anr ma decydować czy ktoś może być rolnikiem, mam chęć i kapitał to kupuję ziemię i zostaję rolnikiem. Nie udawajmy że jest to coś tak trudnego jak zostać chirurgiem. Tym sposobem możemy dojść do takich absurdów że / tu wpisz sobie nawę zawodu np piekarz mechanik, sprzedawca, budowlaniec, sprzątaczka, itd/ o tym  by wykonywać określony zawód będzie konieczne wykształcenie, decyzja urzędnika i miejsce zamieszkania.  Rolnik kupuje ziemię dla biznesu jak biznes nie idzie to sprzedaje i nie pitol mi tu o zamiłowaniu itp bo to może być hobbysta,pasjonat a nie rolnik. Nikt zdrowy na umyśle nie zapie...la w ciągniku dla satysfakcji,przyjemności itp. Rolnik robi to dla kasy, inwestuje w nawozy, opryski odpowiednie odmiany itd. by zarobić. Ustawa jest dla rolników szkodliwa i tyle w temacie, zadowoleni małorolni wiecznie poszkodowani przez wydumanych obcokrajowców robiących skok na polską ziemię. A prawda jest taka że jak PGR-y padały to ziemi nikt nie chciał, jak weszliśmy do unii to pewnie byli w grupie tych co nawet nie chcieli złożyć wniosku o dopłaty. A jak sąsiedzi skorzystali z różnych programów i pojawiły się na wsi nowe ciągniki i obory to z zawiści szlag ich trafia i tak już im zostało.

i jeszcze do marrona jeśli jest jeden kupujący /ANR/ to on dyktuje warunki co komu i po ile. Ja pamiętam czasy jednej partii i wiem czym to grozi dlatego jestem na nie.  Dziś nie planuję sprzedawać swojej ziemi ale nie wiem co będzie za rok czy pięć, może zdrowie wymusi sprzedaż i wówczas mam oddać za grosze zimie agencji bo w gminie nie będzie chętnego. I podobnie z rolnikami posiadającymi ziemię potencjalnie nadającą się pod budownictwo lud działkę rekreacyjną nie sprzedam miastowemu za konkretną kasę bo ni może on tego kupić bo nie spełnia wymogów by posiadać 1ha ziemi, na którym chciałby wybudować sobie dom i posadzić trochę jabłoni i gruszek. Ten luksus tylko dla wybranych.    

 

Po części masz rację podobnie policjant nikt chybba nie myśli że pracuje po to by przestrzegano prawa napadną cię bandyci dadzą mu kasy to się odwróci na pięcie i będzie udawał że nie widzi bo on pracuje dla kasy ;) czy taki lekarz widzi wypadek są ofiary ale najpierw sprawdzi w EWUŚ czy masz ubezpieczenie albo gruby portfel w kieszeni bo on też tylko przecież dla kasy robi takie mamy czasy żyjemy tylko dlas kasy można by powiedzieć :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Troche ta ustawa jest źle napisana kościół nie powinien mieć prawa kupna ziemi , chyba że chcą żyć z ziemi to poństwo powinno pozabierać im wszystko co daje sam osobiście jestem za tym , Bardzo dobrze że ziemie może kupić tylko rolnik , dlatego że masowo ludzie wykupywali ziemie i to był jeden z powodów windowania cen ziemi , , cena ziemi średnio III klasy powinna kosztować 20 tys , ziemia to nasze miejsce pracy i tak powinno zostać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Tak wychwalacie zmiany wprowadzone przez PiS, a Ja widzę wiele wad i ulotka KOD-u je także pokazuje. Zacznę od zmiany wstrzymania sprzedaży ziemi, dziś tylko dzierżawa dla rolnika z gminy. Wylicytowane / kosmiczne / stawki już przytaczane są w wątku o cenach ziemi, pytam się czy takie rozwiązanie uważacie dla was za lepsze. Wygrywacie dzierżawę i 10 lat płacicie za ziemię a ta dalej nie jest wasza. Gdy by tą kasę zaliczyć na kupioną ziemię to po 10 latach połowa jak nie więcej była by już spłacona. Dzierżawiąc ziemię ANR nie ma najmniejszego zamiaru wspomagać małych gospodarstw dając im ziemię w przetargu skierowanym tylko do nich ze stała ceną np 0,5 tony pszenicy za ha tylko przetarg jest na zasadzie bijcie się do upadłego. Zmiana moim zdaniem zdecydowanie na gorsze. co do ustawy o sprzedaży ziemi to po pierwsze spowoduje spadek cen ziemi w rejonach gdzie rolnictwo jest słabo rozwinięte i chętnych na ziemię sąsiadów nie uświadczysz, do dziś mogłeś taką ziemię sprzedaż miastowemu pod budownictwo, lub komuś kto w ziemię lokuje kasę. Po drugie i to już fakt, banki nie chcą jako zabezpieczenia kredytu hipoteki, będzie to problem wielu którzy inwestując w gospodarstwo dawali na zabezpieczenie ziemię. Po trzecie co do dziedziczenia jest ustawa o spadkach gdzie jest określone kto i kiedy dziedziczy, ustawa o sprzedaży ziemi ingeruje w dziedziczenie bez powodu skoro można wszystko zapisać w testamencie, a może jednak jest jakiś powód i nie wszystko można przepisać jak się chce. Idziemy dalej, ograniczenie ziemia tylko dla rolników z gminy zamieszkania lub sąsiedniej to adekwatnie idąc tym tokiem myślenia wszelka działalność gospodarcza tylko dla nie rolników, oczywiście łącznie z usługami świadczonymi dla rolników typu koszenie kombajnem itp. Osobiście nie widzę w zawodzie rolnika nic takiego szczególnego żeby nie mógł tego robić ktoś bez szkoły w kierunku rolniczym. Naprawdę nie jest to nic wielkiego i będzie miało wpływ tylko na wysokość plonów jakie osiągnie taki zielony rolnik, może zresztą całkiem nieźle się doszkolić chociażby z tego forum. Kolejny zapis to nieograniczony dostęp do ziemi dla związków wyznaniowych czytaj  Kościoła Katolickiego, to największy przekręt oddający ziemię pod obcą jurysdykcję /watykan/. Moim zdaniem jest to znacznie gorsze jak kupno ziemi przez rolnika obcokrajowca, bo ten chociaż na tej ziemi pracuje i utrzymuje ją w kulturze rolnej, KK sprowadza ziemię czysto materialnie albo sprzedaje ją za grubą kasę albo doi rolnika z opłat dzierżawnych. Nie ma żadnego uzasadnienia dla czynienia dla nich wyjątku. I na zakończenie ANR została super monopolistą na rynku nieruchomości rolnych i trudno upatrywać w tym cokolwiek pozytywnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Tak wychwalacie zmiany wprowadzone przez PiS, a Ja widzę wiele wad i ulotka KOD-u je także pokazuje. Zacznę od zmiany wstrzymania sprzedaży ziemi, dziś tylko dzierżawa dla rolnika z gminy. Wylicytowane / kosmiczne / stawki już przytaczane są w wątku o cenach ziemi, pytam się czy takie rozwiązanie uważacie dla was za lepsze. Wygrywacie dzierżawę i 10 lat płacicie za ziemię a ta dalej nie jest wasza. Gdy by tą kasę zaliczyć na kupioną ziemię to po 10 latach połowa jak nie więcej była by już spłacona. Dzierżawiąc ziemię ANR nie ma najmniejszego zamiaru wspomagać małych gospodarstw dając im ziemię w przetargu skierowanym tylko do nich ze stała ceną np 0,5 tony pszenicy za ha tylko przetarg jest na zasadzie bijcie się do upadłego.cokolwiek pozytywnego. 

A niby napoczatku lat 90 bylo inaczej  tez tak  sie  licytowalo i jakos teraz zasady sie nie zmienily. To tylko od  zdrowego rozsadku ludzi zależy ile wylicytuja, jesli ktos uwaza ze go stac to niech płaci i 10 ton dzierzawy

 

 

@adamj24- napisałeś też

Idziemy dalej, ograniczenie ziemia tylko dla rolników z gminy zamieszkania lub sąsiedniej to adekwatnie idąc tym tokiem myślenia wszelka działalność gospodarcza tylko dla nie rolników, oczywiście łącznie z usługami świadczonymi dla rolników typu koszenie kombajnem itp.

 

Wiec odpowiem ci ze musisz by naprawe mocno zacofany bo nawet przetargi moga byc nieograniczone i taki ostatnio 29.04.2016 był w gminie Zalewo  powiat iława na 320 ha w  kilku działkach

Co do kupna ziemii tez nie ma ograniczenia zakupu terytorialnego mozna w calym kraju kupowac - wiec jesli masz wypisywac takie bzdury to lepiej sie nie udzielaj- bo stajesz sie kolejnym trolem KODu, ktory sieje dezinformacje

Dobra rada - PRZECZYTAJ USTAWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

jak dla mnie to zakaz kupowania ziemii mógł by obejmować nawet sąsiednie wioski. W wiosce mamy tyle ziemii że dla każdego rolnika było by ze 100ha, ale z okolicznych gmin ludzie dojeżdżają po 20-40km i takim sposobem nikt nie ma w wiosce powyżej 50ha. A niektórzy walą po 40km bo 100-500ha im mało.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

No i o to chodzi przyjedzie taki nie wiadomo skąd i sie panoszy , a ziemie powinien uprawiać ktoś z wioski tej co lezy ziemia lub wsi obok jeśli nie ma chetnych w tej wiosce , a KOD to idioci ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

idiotą to jest ten co wycenia swoja  ziemię klasy III na 20 tys za ha  ;)

w życiu nie sprzedałbym za tyle ,ale widzę że niektórzy słabo cenią swój warsztat  

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Idiotą jest ten co daje 100 tys za ha przy pszenicy po 640 zresztą ten co na tyle wycenia też poza tym jest tan napisane powinna kosztować, przy tych cenach i opłacalności produkcji ,  są rejony kraju gdzie ziemia tyle kosztuje , to nasz warsztat pracy a nie rzecz do lokowania nadwyżki pieniedzy

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Tak wychwalacie zmiany wprowadzone przez PiS, a Ja widzę wiele wad i ulotka KOD-u je także pokazuje. Zacznę od zmiany wstrzymania sprzedaży ziemi, dziś tylko dzierżawa dla rolnika z gminy. Wylicytowane / kosmiczne / stawki już przytaczane są w wątku o cenach ziemi, pytam się czy takie rozwiązanie uważacie dla was za lepsze. Wygrywacie dzierżawę i 10 lat płacicie za ziemię a ta dalej nie jest wasza. Gdy by tą kasę zaliczyć na kupioną ziemię to po 10 latach połowa jak nie więcej była by już spłacona. Dzierżawiąc ziemię ANR nie ma najmniejszego zamiaru wspomagać małych gospodarstw dając im ziemię w przetargu skierowanym tylko do nich ze stała ceną np 0,5 tony pszenicy za ha tylko przetarg jest na zasadzie bijcie się do upadłego. Zmiana moim zdaniem zdecydowanie na gorsze. co do ustawy o sprzedaży ziemi to po pierwsze spowoduje spadek cen ziemi w rejonach gdzie rolnictwo jest słabo rozwinięte i chętnych na ziemię sąsiadów nie uświadczysz, do dziś mogłeś taką ziemię sprzedaż miastowemu pod budownictwo, lub komuś kto w ziemię lokuje kasę. Po drugie i to już fakt, banki nie chcą jako zabezpieczenia kredytu hipoteki, będzie to problem wielu którzy inwestując w gospodarstwo dawali na zabezpieczenie ziemię. Po trzecie co do dziedziczenia jest ustawa o spadkach gdzie jest określone kto i kiedy dziedziczy, ustawa o sprzedaży ziemi ingeruje w dziedziczenie bez powodu skoro można wszystko zapisać w testamencie, a może jednak jest jakiś powód i nie wszystko można przepisać jak się chce. Idziemy dalej, ograniczenie ziemia tylko dla rolników z gminy zamieszkania lub sąsiedniej to adekwatnie idąc tym tokiem myślenia wszelka działalność gospodarcza tylko dla nie rolników, oczywiście łącznie z usługami świadczonymi dla rolników typu koszenie kombajnem itp. Osobiście nie widzę w zawodzie rolnika nic takiego szczególnego żeby nie mógł tego robić ktoś bez szkoły w kierunku rolniczym. Naprawdę nie jest to nic wielkiego i będzie miało wpływ tylko na wysokość plonów jakie osiągnie taki zielony rolnik, może zresztą całkiem nieźle się doszkolić chociażby z tego forum. Kolejny zapis to nieograniczony dostęp do ziemi dla związków wyznaniowych czytaj  Kościoła Katolickiego, to największy przekręt oddający ziemię pod obcą jurysdykcję /watykan/. Moim zdaniem jest to znacznie gorsze jak kupno ziemi przez rolnika obcokrajowca, bo ten chociaż na tej ziemi pracuje i utrzymuje ją w kulturze rolnej, KK sprowadza ziemię czysto materialnie albo sprzedaje ją za grubą kasę albo doi rolnika z opłat dzierżawnych. Nie ma żadnego uzasadnienia dla czynienia dla nich wyjątku. I na zakończenie ANR została super monopolistą na rynku nieruchomości rolnych i trudno upatrywać w tym cokolwiek pozytywnego. 

Powiedz mi gdzie był KOD gdy ustawę pisało PO z PSL? Jakoś wówczas żadnych protestów nie było słychać  A PIS dopisał zdaje się tylko poprawki które dotyczą spółek i usunął prawo pierwokupu dla sąsiada No i oczywiście ten kontrowersyjny i absurdalny dopisek o Kościele i związkach wyznaniowych We mnie jako rolnika najbardziej uderzają zapisy które uniemożliwiają mi podział gospodarstwa wedle moich potrzeb Ale jestem świadomy że te zapisy wprowadził PSL a wszystkie inne partie to poparły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1118

Troche ta ustawa jest źle napisana kościół nie powinien mieć prawa kupna ziemi , chyba że chcą żyć z ziemi to poństwo powinno pozabierać im wszystko co daje sam osobiście jestem za tym , Bardzo dobrze że ziemie może kupić tylko rolnik , dlatego że masowo ludzie wykupywali ziemie i to był jeden z powodów windowania cen ziemi , , cena ziemi średnio III klasy powinna kosztować 20 tys , ziemia to nasze miejsce pracy i tak powinno zostać

A ja jestem zdania że ziemia powinna kosztować 20 tyś ale euro, wtedy na starość mógłbym sprzedać wszystko, zostawić ten cały polski bajzel i wyjechać gdzieś do ciepłych krajów wygrzewać kości.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hm a co w przypadku nagłej śmierci>? Żywność jest task dziś faszerowana chemią że większość z nas tej starości nie doczeka B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

istotą stworzenia KODu jest chyba to co dobra zmiana robi z trybunałem

dla mnie też 20 tys zł to jest wart ale piach 5 klasa, kwestia konkretnej sytuacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Kurs kwalifikacyjny R3
„Prowadzenie produkcji rolniczej"

Czy ten kurs zalicza sie pod szkołe zawodową i mogę sie podpiąć pod rolnika inwidualnego nie mając jeszcze gospodarstwa 3 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak wychwalacie zmiany wprowadzone przez PiS, a Ja widzę wiele wad i ulotka KOD-u je także pokazuje. Zacznę od zmiany wstrzymania sprzedaży ziemi, dziś tylko dzierżawa dla rolnika z gminy. Wylicytowane / kosmiczne / stawki już przytaczane są w wątku o cenach ziemi, pytam się czy takie rozwiązanie uważacie dla was za lepsze. Wygrywacie dzierżawę i 10 lat płacicie za ziemię a ta dalej nie jest wasza. Gdy by tą kasę zaliczyć na kupioną ziemię to po 10 latach połowa jak nie więcej była by już spłacona. Dzierżawiąc ziemię ANR nie ma najmniejszego zamiaru wspomagać małych gospodarstw dając im ziemię w przetargu skierowanym tylko do nich ze stała ceną np 0,5 tony pszenicy za ha tylko przetarg jest na zasadzie bijcie się do upadłego. Zmiana moim zdaniem zdecydowanie na gorsze. co do ustawy o sprzedaży ziemi to po pierwsze spowoduje spadek cen ziemi w rejonach gdzie rolnictwo jest słabo rozwinięte i chętnych na ziemię sąsiadów nie uświadczysz, do dziś mogłeś taką ziemię sprzedaż miastowemu pod budownictwo, lub komuś kto w ziemię lokuje kasę. Po drugie i to już fakt, banki nie chcą jako zabezpieczenia kredytu hipoteki, będzie to problem wielu którzy inwestując w gospodarstwo dawali na zabezpieczenie ziemię. Po trzecie co do dziedziczenia jest ustawa o spadkach gdzie jest określone kto i kiedy dziedziczy, ustawa o sprzedaży ziemi ingeruje w dziedziczenie bez powodu skoro można wszystko zapisać w testamencie, a może jednak jest jakiś powód i nie wszystko można przepisać jak się chce. Idziemy dalej, ograniczenie ziemia tylko dla rolników z gminy zamieszkania lub sąsiedniej to adekwatnie idąc tym tokiem myślenia wszelka działalność gospodarcza tylko dla nie rolników, oczywiście łącznie z usługami świadczonymi dla rolników typu koszenie kombajnem itp. Osobiście nie widzę w zawodzie rolnika nic takiego szczególnego żeby nie mógł tego robić ktoś bez szkoły w kierunku rolniczym. Naprawdę nie jest to nic wielkiego i będzie miało wpływ tylko na wysokość plonów jakie osiągnie taki zielony rolnik, może zresztą całkiem nieźle się doszkolić chociażby z tego forum. Kolejny zapis to nieograniczony dostęp do ziemi dla związków wyznaniowych czytaj  Kościoła Katolickiego, to największy przekręt oddający ziemię pod obcą jurysdykcję /watykan/. Moim zdaniem jest to znacznie gorsze jak kupno ziemi przez rolnika obcokrajowca, bo ten chociaż na tej ziemi pracuje i utrzymuje ją w kulturze rolnej, KK sprowadza ziemię czysto materialnie albo sprzedaje ją za grubą kasę albo doi rolnika z opłat dzierżawnych. Nie ma żadnego uzasadnienia dla czynienia dla nich wyjątku. I na zakończenie ANR została super monopolistą na rynku nieruchomości rolnych i trudno upatrywać w tym cokolwiek pozytywnego. 

 

Po 10 latach to w przypadku kupna nawet odsetek byś przy tych cenach nie miał zapłaconych a co dopiero raty co do kościoła to co myślisz że się żuci i ziemię wykupi kościól sam nieruchomości sprzedaje bo n ie stać go na utrzymanie tego więc daruj sob ie te uwagi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wnikałem w przepisy , ale dlaczego kościół może to co rolnik ? Bez sensu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kościół może znacznie więcej niż rolnik w tej nowej ustawie, ojciec inwestor i jemu podobni będę mogli się wykazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale dlaczego i w jakim celu ? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a o to to chyba musisz posłów Pisu zapytać, jak dla mnie to mają spory dług do spłaty za agitacje wyborczą i teraz to robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kościół może znacznie więcej niż rolnik w tej nowej ustawie, ojciec inwestor i jemu podobni będę mogli się wykazać

 

A co może więcej jak rolnik zebrać z ha ? :D :D  Zastanów się kupią 100 ha i co z tą ziemią zrobią? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

takie staszki będą mogły pańszczyznę odrobić u plebana :D 

a jak  nie starczy na sakramenty to i swoje morgi podarować  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
Napisano (edytowany)

nie ma ograniczeń w tej ustawie takich jak rolnik, kolego poszperaj w internecie jaki pomysłowy jest kościół  jak zarobić na gruntach , w jednej parafii poleciał porządny ksiądz bo nie chciał sprzedać ziemi, kuria go odwołała i poszła ziemia za gruby pieniądz developerowi, tu niestety pasuje stara dobra zasada, jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi :)

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

takie staszki będą mogły pańszczyznę odrobić u plebana :D

a jak  nie starczy na sakramenty to i swoje morgi podarować  ;)

 

Widzisz jak brak argumentów to jedynie atak Ci został B)

nie ma ograniczeń w tej ustawie takich jak rolnik, kolego poszperaj w internecie jaki pomysłowy jest kościół  jak zarobić na gruntach , w jednej parafii poleciał porządny ksiądz bo nie chciał sprzedać ziemi, kuria go odwołała i poszła ziemia za gruby pieniądz developerowi, tu niestety pasuje stara dobra zasada, jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi :)

 

Widzisz ale zgodnie z ustawą to kościół będzie mógł kupić a nie sprzedać więc jaki sens będzie mial zakup jak nie będzie możliwości sprzedaży dotychczas owe przepisy były dla kościoła o wiele korzystniejsze daj mi przykłady gdzie kupowano ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

staszek co ty bredzisz na potrzebny chwili , kościół to jest wyłączony z tej ustawy i będzie mógł robić co chce 

kowalski to musi  robić osobiście na ziemi 10 lat po zakupie a kościół co ? podaj konkretne zapisy gdzie to pisze że kościół może tylko kupić a nie sprzedać  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
    • Przez asaledr
      Witam,

      Mam działkę przy której przy ulicy jest rów dosyć szeroki jest tak od stu lat, wjazd mam normalnie na przepuście betonowym itp.
      Dowiedziałem się natomiast że mają zasypywać rowy i wkladać tam rury. Niby wszystko fajnie, ładniej będzie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bo teraz mam działkę wyżej i ten rów chyba służy do tego że woda spływająca z mojej działki nie zalewała ulicy, ale skoro się zasypuje taki rów i wprowadza tam rury to jak ta woda z mojej działki ma się niby dostać do tych zasypanych rur i nie zalewać ulicy? Nie znam się ale mnie to bardzo intryguje jak to ma działać właściwie?
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj