Polecane posty

NewVario    39

Witam , stoję przed zakupem zestawu uprawowo-siewnego półzawieszanego na redlicach talerzowych zastanawiam się nad następującymi propozycjami :

 

Akpil: http://www.akpil.pl/public/images/editor/file/Gepard%20Drill_new.pdf;

 

Rolmakohttp://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/554217-rolmako-kverneland-accord/ + siewnik agromasz  sr300 na podwójnych redlicach talerzowych;

 

Tolmet Astat :http://tolmet.pl/podkategoria/92-astat-300-z-urzadzeniem-trakcyjnym.html + siewnik agromasz sr300 na podwójnych redlicach talerzowych;

 

Cena jaka wchodzi w grę to 65 tyś netto , posiadam ziemie średnie i ciężkie , ciągnik to MF6160 105km 6 cyl . Szerokość robocza 2.5-3m.

Na konkretną szerokość nie jestem zdecydowany, ponieważ nie wiem czy mój ciągnik podoła. 

 

Do tej pory uprawiałem glebę w sposób orkowy z wykorzystaniem 2.5m zestawu aktywnego maschio gaspardo+ nordsten.

 

Proszę o porady co byście wybrali i dlaczego , a może macie jakieś inne propozycje? 

Edytowano przez NewVario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

No trzeba pociągnąć tylko , że taki zestaw ok. 3t+waży na talerzach 560 miałeś do czynienia z czymś takim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

do tego traktora to 2,5 m. jeździłem 6280 z 3m uprawowo siewnym unii. agregat talerzowy plus siewnik polonez na redlicach talerzowych to na przedni tuz 300 kg a i tak czasem przód poderwalo i to przy prawie pustej skrzyni nawet. ale twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Tylko , że to jest wersja półzawieszana , czyli na wale oponowym będzie transportowana , interesują mnie tylko takie wersje . Teoretycznie powinien dać radę , lecz chodzi tu o rozwinięcie tej prędkości 10+km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

jeżeli na oponowym to myślę że da rade. my mamy packera z tyłu to jak się przypchalo to przydusilo ale to inna sprawa wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

10km/h nie  pojedziesz, chyba że będziesz uprawiał po wierzchu rolę ..

 

zapinałeś do masseya talerzókę 3m i próbowałeś uprawiac ściernisko 10 i więcej cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Tak zapinałem 3.15 m z akpilu nie dałem rady więcej niż 9-10km jechać , uprawa ok 10-15 cm , dlatego , też zastanawiam się nad tym zestawem z akpila o szerokości 2.5m . 6280 john przy moim Masseyu to Byk ;D

Edytowano przez NewVario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

chcesz bez orkowo jechac więc ciężej, dodatkowo dojdzie opór od siewnika 

 

wg mnie odpowiedziałeś sam sobie na pytanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Pokazaleś maszyny do siewu a nie uprawy bezorkowej chyba że sądzisz że uprawa na 10 cm jest wystarczająca to powodzenia życzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Kolego nie wypowiadaj się , aby mnie hejtować . Mam gruber którym mogę na 20-25 cm uprawiać glebę , nie znasz mojej agrotechniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Bo w moim wykonaniu bezorka wychodzi dużo szybciej i tak jak w tym roku nie zauważyłem spadku plonu , siałem bezorkowo groch i pszenicę 2 lata na próbę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

zacznijmy od tego ze agro masz jest tylko na pojedynczym talerzu z kółkiem czyszczacym i polegającym utrzymać żądaną glebokoac na piaskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

z tą mocą to zapomnij o 3m szczególnie że masz ciężkie ziemię (nie wiem jakie za ciężkie uważasz )ale obawiam sie że takim zestawem z tym ciagnikiem nie będzie dobrych rezultatów może przy 2,5m ale nie 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spokojnie powinien dać sobie radę z 3m. Szybciej i tak nie pojedziesz, poczytaj instrukcję użytkowania takich siewników, a dokładnie to znajdź prędkość roboczą. Więc nawet nie masz co marzyć aby takim siewnikiem latać więcej niż 10 km/godz co oznacza że nie musisz się martwić czy traktor twój podoła gdyż prędkość 8 km/godz osiągnie a większa dla siewnika nie będzie wskazana.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tak ale na ciężkiej glebie bez prędkości to gówno nie robota . lepiej aktywny z siewnikiem tależowym ktorym też spokojnie można bezorkowo robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

no mam kolego z tolmetu talerzówkę 3m Zawieszana i hydropak z siewnikiem i JD6830 podnosi i lata bez problemu, siewnik amazona d7 na talerzach, moja prędkość to około 9km/h ale bez żadnych problemów osiąga 12km/h, tylko jak sam napisałeś gdzie masey do jelonka, no ale to wystarczy tylko pociągnąć a na pewno szybciej niż te 9-10km/h nie będziesz się poruszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Hej, proszę o opinie rozsiewacza Akpil Siew XL 1200l 
       
    • Przez grzesiek80
      Szukam numerów katalogowych części składających się na wysiew graniczny do rozsiewacza Akpil XL.
    • Przez michalnh
      Sprzedam pług Akpil 350 CZH 5-skibowy w stanie idealnym, więcej informacji tel. 669 554 908 lub link do ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/plug-akpil-350czh-jak-nowy-zobacz-tanio-5-skibowy-CID757-IDrNNKr.html 
    • Przez szczurek05w
      Witam kupię pług Akpil Mix 40 3+ lub 3+1 , 4+
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj