deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

volvo    47

Do C360 wystarczy jeden aku 12V  100-125 Ah.  W mojej służy centra hd od 2008 r. Najpierw był rozrusznik magnetona ale ten po 8 latach padł i teraz jest zwykły.

W chłodnicy Kuler. Na duże mrozy opalarka w kolektor, na mniejsze czajnik gorącej wody po silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Dnia 14.02.2018 o 22:28, bears napisał:

@Sadek Nie powinno Cię to dziwić. Widzisz że pseudo fachowcy wypisują jakieś głupoty że dwie 6V akumulatory zwiększają "moc", "uderzenie", "prąd" albo że alternator nigdy takich akumulatorów nie naładuje. 

Racja.

 

Najłatwiej winić akumulator, a ładowanie odpowiednie i stan instalacji to już nie jest dla niektórych ważne. U znajomego w MTZecie po drodze z alternatora do akumulatora" ginęło" ok. 2V na połączeniach. Wymiana akumulatora jak i alternatora nie pomogła więc znajomy zaczął szukać pomocy, po wyczyszczeniu jak i dokręceniu styków "ginęło" 0,2V.

Dnia 14.02.2018 o 22:27, MF675ursus napisał:

 Ś.P. Elektrotechnik

Z tego co kojarzę to opuścił forum z innej przyczyny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

@Adi96 Wiesz może od którego roku szły te obciążniki? Mam 3P z tymi obciążnikami ale akumulator, podesty i tył po staremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

od połowy 89 roku już trafiały się z aku z przodu. w 90 to same z aku z przodu już były.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
17 godzin temu, TheMariko12 napisał:

Przy odpowiednim mocowaniu na będzie i tam działać, przecież pod koniec produkcji, fabrycznie były zakładane akumulatory na przód, a chociażby w skrzynce, tam też nie ma żadnego mocowania/obejmy, która trzyma na sztywno akumulator, tylko lata jak chce :)

jak to nie ma mocowania, są specjalne gumy klinujące akku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

Tak się prezentuje jedna z gum która klinuje akumulator aby był w jednej pozycji 

 

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

podejdź do jakiejś hurtowni bo te aku z linku to cena masakra  a taka centra  na hurtowni wyjdzie z 370zl   chociaż ja bym kupił jakiś najtańszy   bo jeśli się zadba o ładowanie i stan elektrolitów to każdy posłuży minimum 6lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@Borekk17 te co jeszcze są mają 3 lata i jutro zawiozę je do sprawdzenia i będzie wiadomo co jest nie teges,bo mam problem z uruchomieniem ursusa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

dobry alternator porządne kable klemy  i odpowiedni stan i gęstość elektrolitu i każdy aku będzie chodził latami 

 

u mnie w 40 aku 2x6v najtansze jakie bylt mają 10 lat i kręcą bardzo ładnie jedyne co to przy silnym mrozie w zimę brakowało im kopa a tak to dają radę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

u mnie były poprzednio centry 2x6v i ponad 10 lat wytrzymały,a te co teraz są mają 3 lata i być może jutro się okaże że fikły w kalendarz,jeśli tak będzie to kupię jeden 12 volt,Te też ładnie kręciły,tylko przedwczoraj chciałem ursusa odpalić,wciskam starter i kaput (aku padły) ,wczoraj ładowałem prostownikiem i to samo,dzisiaj założyłem rozrusznik r11a bo mam w razie potrzeby,podładowałem aku  i dalej to samo.Instalację całą przejrzałem i wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

weż kable i podepnij akumlatory przez kable  i wtedy będziesz  miał pewnośc ze masz instalacje sprawną.u brata tak było ze nagle przestał odpalać wiec rozrusznik do remontu bo aku były sprawdzone i były dobre i okazało się że kabel plusowy od rozrusznika do aku do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
Napisano (edytowany)

Zawiozłem akumulatory do sprawdzenia i wyszło że w akumulatorach jest za mała gęstość elektrolitu,Jutro akumulatory będą do odbioru i powinno być już wszystko w porządku. Akumulator 12 voltowy kupię wtedy gdy te co są jeszcze zakończą definitywnie swój żywot.

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@MF675ursus ładowałem je zimą i uzupełniałem elektrolit i przez 3 miesiące normalnie działało wszystko.jutro będzie wiadomo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Aku nie pada z dnia na dzień,chyba ze cela sie oberwie ,

pamiętasz jak pisałem tobie z pół roku temu ,abyś ogarnął instalację ,to żeś sie na mnie gniewał ,i dziś masz efekt swoich cudów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
Napisano (edytowany)
12 minut temu, Tomasz78 napisał:

Aku nie pada z dnia na dzień,chyba ze cela sie oberwie ,

pamiętasz jak pisałem tobie z pół roku temu ,abyś ogarnął instalację ,to żeś sie na mnie gniewał ,i dziś masz efekt swoich cudów

Pamiętam doskonale i wcale nie gniewałem się zbytnio z tego powodu.Instalacja jest całkowicie ogarnięta,to najwidoczniej się oberwała,gdyż po naładowaniu aku,podpiąłem do znajomego ursusa i efekt ten sam czyli padły bateryjki ,i gdyby to była wina instalacji to podczas podłączenia po zimowym odpoczynku ursusa już by było coś nie tak jak trzeba,a tak to robiłem ursusem do początku maja i potem aku padły.Zakupię jedną dwunastkę i będzie spokój,teraz ursus niema nic do roboty (łąki zwłókowane) pozostało czekać do sianokosów.Akumulatory wytrzymały 3 lata (tak dla informacji) 

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jesli jest tak jak piszesz to zakup EXaid 12v 195Ah ,wytrzyma min 7lat przy sprawnej instalacji i prawidłowym użytkowaniu

polecam tą marke ,stosuje je w autach i sa nie do zdarcia

w swojej 60tce miałem aku o tych parametrach 9lat ładowany prądnica i palil bez problemu ,w ostatnim roku użytkowania osłabł i wiosną zeszłego roku zastąpił go nowy ,a ciągnik nie pracuje zimą bo rusek go zastepuje ) zimą jak nie używasz wstaw do ciepłego pomieszczenia i doładuj co jakiś czas ,a będzie służył lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
Napisano (edytowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ten pierwszy wypada lepiej od centry parametrami ,,

mój ma prąd rozruchowy 1025A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj