deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

hubertb    4007

Ja mam 120Ah w zetorze 7211 na zwykłym rozruszniku i nie wyciągam akumulatora. Kręci jak wściekły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Nie tyle liczy się pojemność aku co jego prąd rozruchu. Mój t25 odpalił przy minus 8 na 55ah hoppecke.

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarekmarek    0

Czyli jak wezmę coś takiego:

-prąd powyżej 850A

-pojemność ponad 120AH to będzie dobrze?

 

Na zimę będzie traktor potrzebny może raz na 2 miesiące, więc aku sobie spokojnie wyjmę i schowam, to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy c-360 odpali mi na zwyklym rozruszniku na varcie 12v 61ah 540A? Mam normalnie dwie szostki ale schowane w domu a nie chce mi sie ich wyciagac zeby raz ciagnik odpalic przez zime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jeśli silnik w dobrym stanie i akku w dobrej kondycji wyciągnięty z ciepłego pomieszczenia powinien dać radę


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2017 o 11:13, dawidursus323 napisał:

Mam pytanko, czy c-360 odpali mi na zwyklym rozruszniku na varcie 12v 61ah 540A? Mam normalnie dwie szostki ale schowane w domu a nie chce mi sie ich wyciagac zeby raz ciagnik odpalic przez zime.

jak ładnie trzyma prąd i naładowany to powinien bez problemów odpalić, chyba że rozrusznik na wykończeniu niby kręci, ale nie kręci to wtedy nie zapali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

Witam jak założę 2 akumulatory po 12 volt jeden i połączę je szeregowo żeby było 24 volt i będę miał rozrusznik 12 volt czy go nie spali i czy zda to rozwiązenie egzamin ?

Czy można dostać rozrusznik do c 360 24 volt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozrusznik idzie przerobić, poza tym musi być przełącznik 12 - 24 V, taki jak w dużych Ursusach, tylko ja się grzecznie pytam, po jaką cholerę Ci to potrzebne, to się nazywa przesrać pieniądz.   To jest dobre w dużych Ursusach czy Zetorach, choć dosyć problemowe, ale nie w takich pipkach jak 60-tka,  daj sobie z tym spokój, dobrze Ci radzę.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob_1972    1

Zrób tak jak jest w każdej 60 tce i tyle w temacie. kombinowanie= dodatkowe wydatki a w praktyce często nie zdaje egzaminu. Jak przedobrzysz to zepsujesz- taka zasada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek91    17
lepiej te pieniądze przeznacz na rozrusznik szybko obrotowy i wtedy na akumulatorze od Tico będzie ci palić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek14    0

A jak bym na 12 voltowym rozruszniku to by go spalilo bo slyszalem ze w mtz jest na 12 voltowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spalić zaraz nie spali, ale powiedz na co ci to? to nie są małe koszty, przełącznik, aka 12-tki są droższe i wszystko w nienagannym stanie bo styki w przełączniku lubią się przypalać zwłaszcza jak są problemy z odpalaniem, a wtedy jak nie zauważysz będzie ładował tylko jedno ako, przy 60-tce jest to zbędne i niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wytrzyma, ale ja miałem z nim problemy czasami, jak przerobiłem na 24 to się problemy skończyły, a i zapomnij że po takiej przeróbce podładujesz aka od kabla przy rozruszniku, podładujesz ale tylko jednego.              

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale powtarzam bez przełącznika nawet nie kombinuj, bo cała reszta jest na 12V. musiałyby być pozmieniane wszystko co jest na 12V na 24V łącznie z żarówkami, nawet w przyczepach i czym tam jeszcze do czego się podłączasz.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Na krótką mete to mu nic niebędzie ale jak kolega wyżej pytał po co ci to?tak ciężko ci pali ta twoja 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Cytat

a jak bym mial tylko rozrusznik podpiety a reszta by nie byla ?

No to wtedy tak, ale ładowania nie będzie.  Zastanawiam się dalej po co ci to?  jak faktycznie tak ciężko pali to rozrusznik jednak lepiej też na 24V profilaktycznie. 

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

kup dobry rozrusznik szybko-obrotowy w 2 aku 6 i musi zapalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe  tomek was wkręca, i tyle ,po jakiego grzyba kombinować takie przeróbki jedna 12tka(125) pociągnie zwykły rozrusznik   a jesli nie, to trzeba silnik lub uklad paliwowy robic a nie kombinować,chyba że rozrusznikiem chce podnieść moc silnika :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Lepiej zainwestuj w świecę płomieniową,a nie głupoty wymyślasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj