deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

mati4116    0

Ja właśnie się zastanawiam co za nie rozumne istoty wkładały takie akumulatory kiedyś do c 360 przecież prądnica ich nigdy nie mogła doładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Jak by prądnica nie mogła doładować to by takich aku nie kładli!

Jak kolega co chwile odpalasz i gasisz to sie nie dziwie ze pradnica nie moze doladowac u mnie tam doladowuje i aku mam zawsze pelne. i zdania nie zmienie!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@dawidzie nie musisz zmieniać zdania, jeżeli prądnica chodzi od 20 lat czy więcej , i ładuje dwie 6 , to będzie ładować dalej ,ale tak jak @mati4116 napisał ,prądnica ma słabszą moc niż alternator, ale jak kto woli, ja dawno mam alternatory i po jednym akumulatorze, a w c330 mam pięcioletni akumulator 74ah , z samochodu , wsadziłem kiedyś tam w zimie od tak bo skasowałem samochód i pali ładnie. A tak na marginesie trzeba iść z postępem , kto nie idzie do przodu , w rzeczywistości się cofa :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

Ja tam alternator posiadam w ciągniku już ok.2 lata i bardzo dobrze się spisuje na pewno lepiej niż prądnica którą mój ojciec musiał naprawiać co 3 miesiące. Jeszcze teraz namawiam ojca na kupno akumulatora 12V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2
Napisano (edytowany)

Słuchajcie, wasze ciągniki pracują na gospodarstwach o powierzchni jakiejś tam, moje ciągniki pracują w lesie u was co chwilę się odpala i gasi i tak na okrągło u mnie ciągnik chodzi 9 godz na pełnym wypasie i nie ma siły żeby prądnica nie doładowała aku u was prądnica na tak krótkim czasie pracy nie doładuje aku a alternator może troche szybciej to zrobi.

 

W c-360 mam 2*6V takie jak powinny być ładuje je prądnica. Jestem z tego zadowolony.

 

W c-385 mam 2*6V takie jak w c-360 identyko są troche przymałe ale moja 80 dobrze pali dają rade mają 12 lat. Ładuje je alternetor i nie widze większych różnic w ładowaniu tych samych akumlatorów prądnicą czy alternatorem. Dodam że te aku co mam w c-385 pierwsze były w c-360 ładowała je prądnica a teraz są w c-385 i ładuje je alternetor i wszystko jest ok!

 

A w zetorku 5211 mam 1 12V taki aku miały oryginalnie i ładuje go alternator i też nie widze większych różnic. Zetor dość ciężko pali aby latem co tłoki wstaną i pali a w sezonie jesienno, zimowo, wiosennym musi ok 3 razy przekręcić wałem. Nie widze różnicy pomiędzy prądnicą a alternatorem.

 

A na temat cofania się do tyłu to niech się kolega nie martwi na pewno się nie cofam wiem co mówie.

Edytowano przez milanreal1
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

@Dawid18 a w którym gospodarstwie rolnym non stop gasi się i odpala ciągnik możesz mi to powiedzieć. Ja ci nie bronię mieć prądnicy w ciągniku proszę bardzo tylko że ja ostatnio montowałem dodatkowe oświetlenie z tyłu na kabinie w ciągniku i z tego co wiem to prądnica nie dała by rady tego zasilić ponieważ nie ładowała by akumulatorów tylko zasilała oświetlenie a alternator i zasila oświetlenie i ładuje akumulatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

,, a w którym gospodarstwie rolnym non stop gasi się i odpala ciągnik możesz mi to powiedzieć" A prosze bardzo nie ma sprawy z objaśnieniem np: Jest zima i odpalasz ten ciągnik jedziesz po słome ( przykładowo po słome ) ta słoma leży ok 500 m od budynków jest w kostce odpalisz ciągnik w domu ujedziesz 500 m i go gasisz bo musisz załadować tą słome i jak załadujesz znowu odpalasz i zajeżdżasz do domu i gasisz bo rozładowujesz i znowu odpalasz bo musisz odstawić przyczepe i ustawić ciągnik. Zapaliłeś 3 razy nic się prawie nie doładował. Tak robi mój sąsiad!

 

A jak byś mugł to wyjaśnij mi to. Przykład. Masz ciągnik na prądnicy i jest noc włączasz światła i czy prąd prosto z prądnicy idzie na światła, czy pierwsze idzie na akumlatory i z akumlatorów idzie na światła? Jak to jest???


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

@Dawid18 powiem ci tak instalacja ciągnika czyli światła inne rzeczy łączy się z akumulatorami i prądnicą na styku przy rozruszniku. Światła ciągnika korzystają z akumulatorów w zasadzie tylko wtedy gdy ciągnik jest zgaszony, a gdy ciągnik pracuje to ciągnie większość prądu z prądnicy lub alternatora i przy dodatkowych światłach jak mam ja prądnica nie naładuje akumulatorów ponieważ prawie cały prąd idzie na światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2
Napisano (edytowany)

No dobra jak tak mówisz to zrób tak. Podłącz wszystki światła te nowe też bezpośredno pod prądnice czy alternator i zobaczysz co się stanie na wolnych obrotach i po chwili dodaj gazu i zobaczysz jak będziesz miał widno jak twierdzisz że prąd z prądnicy lub alternatora idzie bezpośredno na światła.

Edytowano przez milanreal1
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

a tak poza tematem, to cos cienko z ortografia kolego


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

Ja nie powiedziałem że idzie bezpośrednio z prądnicy lub alternatora tylko że częściowo. A zresztą skończmy tą dyskusję bo zaczyna mnie to nudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8
Napisano (edytowany)

Koledzy tak dla wyjaśnienia:

To czy odbiorniki podłączymy pod alternator, akumulator, rozrusznik czy stacyjkę to wszystko jedno, ponieważ i tak te wszystkie elementy są ze sobą połączone przewodami.

A to czy odbiorniki pobierają prąd z akumulatora, czy z alternatora zależy od od bilansu energetycznego pomiędzy alternatorem i akumulatorem, który zawsze dąży do równowagi między nimi tzn. do równych napięć w całej instalacji. Jeśli układ ładowania jest sprawny i ma odpowiednią wydajność to alternator wytwarza wystarczającą ilość energii elektrycznej i jest źródłem prądu a akumulator zachowuje się jak odbiornik i pobiera energię elektryczną (prąd) aż do momentu wyrównania napięcia z alternatorem czyli do pełnego naładowania(Jeśli nie ma innych odbiorników poza akumulatorem to regulator napięcia odłącza ładowanie do momentu gdy napięcie w instalacji zacznie spadać). Jeśli natomiast alternator nie wytwarza odpowiedniej ilości energii elektrycznej to jest ona pobierana z akumulatora który staje się źródłem energii elektrycznej.

Edytowano przez wierzba1272

UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

@izydor6280-u mnie cięko z ortografią a u ciebie cięko z czymś tam i nikt to tego się nie dopier**la!

 

@mati1416- Możemy kończyć nie mam nic przeciwko.

 

@wierzba1272- Mądrze napisałeś ale nie sądze żeby koledzy @ izydor6280 i @mati1416 cię zrozumieli bo kręcą i mataczą i sami nie wiedzą o co im chodzi!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

#Dawid18 już ty nie bądź takim znawcą akurat ja zrozumiałem o co chodzi koledze @wierzba1272.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2
Napisano (edytowany)

Jedna bateria wystarczy - powołuję się na kilkuletnią praktykę. W c360 i c330 mam po jednym aku. Oby dwa ciągniki mają alternatory stosunkowo dość mocne (po 90A). Problemów nie ma z odpalaniem nawet zimą - no oczywiście garażowane sprzęty. Zimą to oczywiście świece żarowe, lub strumień gorącego powietrza z opalarki prosto do filtra (polecam:) ). W c360 rozrusznik Magneton z przekładnią.

No i jeszcze jedna jak dla mnie świętość -przy zmianie kabli prądowych grubych nie kupujcie nowych w sklepie tylko na złomowisko i wyszarpnijcie kable z np. auta ciężarowego. Macie wtedy dobry kabel o dużym przekroju, który raczej nie zawiedzie.

p.s. Szelki czyli kable połączeniowe mam zrobione z kabla z fiata 126p (od aku do rozrusznika)

Edytowano przez Mareczek78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja mam wszędzie pojedyncze aku i alternatory mercedesowskie i śmiga aż miło. Jakoś u mnie dłużej wytrzymują pojedyncze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja jestem za orginałem! Jak jest ciągnik przystosowany na jeden to jeden ( typu zetory ) Jak na dwa to dwa ( typu c-360 ) i tak jak z fabryki wyszło tak musi być! W nic to temu już nie polepszycie.

 

To w c-360 w c-330 tak przerabiacie na ten jeden aku i jak byśćie kupili małą NOWĄ waltrę z instalacją 2*6V to też byście przerobili na 1 12V??


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ajaha ja bym jeszcze założył silnik turbowałowy, skrzynie vario, sportową antene dającą 3 KM,i opony na lewą strone :rolleyes: :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja jestem za orginałem! Jak jest ciągnik przystosowany na jeden to jeden ( typu zetory ) Jak na dwa to dwa ( typu c-360 ) i tak jak z fabryki wyszło tak musi być! W nic to temu już nie polepszycie.

 

To w c-360 w c-330 tak przerabiacie na ten jeden aku i jak byśćie kupili małą NOWĄ waltrę z instalacją 2*6V to też byście przerobili na 1 12V??

A po co mam się trzymać oryginału jeśli duzo żywotniejsza jest u mnie instalacja z jednym aku tzn długi czas ciągnik pali na aku. Po drugie po co komu komplakacje przez reg napięcia etc jak mogę założyć alternator od merca gdzie szczotki wymienie raz na ruski rok czyt. " x lat ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Zakładajcie sobie jeden aku ja nic do tego nie mam u mnie ciągniki inaczej pracują i u was inaczej. W moich warunkach 2*6V lepiej zdaje egzamin.

 

To ile wam wytrzymuje 1*12V?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

tez w tym roku zakupiłem jeden aku zobaczymy jak długo będzie chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jak pisalem wczesniej 12v jest juz ok 4 lat (ladowania brak :( )

jakos kreci nadal bardzo dobrze


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

U mnie 2*6V w c-360 wytrzymały 10 lat i drugi rok są w c-385. 1 12V tyle nie wytrzyma.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deluss    0

moze ktos zrobic zdjecie jak ma zamontowany ten 12v w c360 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

normalnie, w skrzynce


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj