deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deluss    0

Mam pytanie odnośnie akumulatora. Chcialbym wymienic na jeden duzy 12V. Chodzi mi oto ile najmniej moze mniec on Ah zeby odpalił c360 ? Chodzi mi tu o okresy kiedy na polu jest +10,15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

jeszcze zapomniałeś napisać że masz go włożone w oryginalną skrzynkę aku.. dobry żart na prymaprylis.

jak chcesz zaoszczędzić na aku i szukasz jednego to możesz nawet 45AH wstawić tylko zwróć uwagę na prąd rozruchu aby był w granicach 800 amper

w 360 mam 75AH 1100A i już 3 lata jeździ a prędzej był w aucie ze 2 lata.. kręci niesamowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas8595    0

Ginterpol nie mam z boku przy rozruszniku zespawaną ramkę i tam jest on umiejscowiony i wiele osób u nas tak ma bo taki co się zmieści w skrzynkę to wątpię żeby dobrze kręcił chociaż mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

125 Ah na pewno wystarczy i wejdzie w skrzynke

w naszej 60 jest taki juz ze 3 lata i smiga ladnie, oczywiscie zima troche ciezko odpalic, ale nie gorzej niz na szostkach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deluss    0

Mam zamiar zalozyc u siebie jeden duzy akumulator 12v i chce zrobic jakas polke ale niewiem gdzie bedzie wygodnie. Ma moze ktos jakies zdjecia wymiary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Półke możesz sobie zrobić przed kierownicą od strony szyby u nas w ZUL-u tak wożą a i jeszcze musi być przywiązany sznurkiem od snopowiązałki :lol: no i oczywiście jak się elektrolit wyleje albo jak aku wyszczeli i kierowce poparzy to już nie pracodawcy wina.

 

Panowie jedna 12 w c-360 to pierwsza głupota! Ja dwie 6 miałem 10 lat w c-360 i drugi rok mam je w c-385 i pali na dotyk! A jak kupiłem c-385 też była w nim jedna 12 to wytrzymała mi 3 miesiące i h*j ją szczelił! Napewno 12 nie wytrzyma tyle co dwie 6! Dam se głowe uciąć że nie wytrzyma.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jedna 6 to moze i wytrzyma wiecej, ale nie obie, ktoras padnie wczesniej i co? oba do wymiany

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

wloz do skrzynki, jak pisalem wyzej 125 spokojnie sie miesci, sprawdzone i bez zadnych klopotow


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Też mam jeden 120Ah, a tą skrzynkę od strony sprzęgła wyrzuciłem i zrobiło się miejsce na przeróbkę pedału sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Dawid to nie prawda że 2x6 dłużej będą. Mi w u3512 jedna 12 8lat była, a w rusaku 2x6 to gora 4 lata, teraz mam 1 12v i dużo lepiej i już 5 rok. Kiedyś była dłuższa żywotność niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

Żywotność akumulatorów zależy głównie od tego czy są podładowywane prostownikiem czy ładuje je sam alternator (alternator akumulatory 2x6V musi ładować znacznie dłużej niż 1x12V co idzie za tym że są niedoładowane i spada ich żywotność).

Edytowano przez mati4116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

załóż 12V 125Ah lub 180Ah bo nie kojarze jaki mam w ciągniku i będzie śmigać przez długi lata :D sprawdzone :)

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

@mati4116- ,,Żywotność akumulatorów zależy głównie od tego czy są podładowywane prostownikiem czy ładuje je sam alternator" Nieprawda że żywotność aku zależy od podładowywania! Czyli mam nowe aku zapale ciągnik z 20 razy zbliża się sezon zimowy i je pod prostownik?? Mój sąsiad tak robi to co 3 lata wymienia akumlatory! Żywotność akumlatorów zależy od tego ILE RAZY CIĄGNIK ZAPALISZ I JAK DŁUGO CHODZI U mnie przykładowo ciągniki są zapalane 3 razy na dzień w przedziale godzim. Zapalam go o 6:30 gaśnie o 11:00, O godzinie 11:45 jest zapalony i zgaszony o 15:30 no i jak się na pole jedzie to jeszcze go zapalam a jak nie to stoi do następnego dnia. I w takich warunkach o akumlatorach nie pamiętam!

 

 

 

 

@Rolnik1973-No dobra jak tak mówisz. Tak coś czuje że u3512 jest ciągnikiem pomocniczym czyli takie coś wynieś przynieś pozamiataj. I zapalasz go codziennie a rusek jest ciągnikiem głównym i jest do ciężkich robut i nie zapalasz go codziennie i przez to u ursusika akumlator był codziennie pobudzany do działania i prąd w sobie jakiś tam miał a w MTZ-ecie akumlator był pobudzany raz na jakiś czas jak go zgasiłeś w grudniu to go dopiero odpaliłeś w marcu i akumlatory straciły 60% swojej mocy i dlatego ci prędzej wysiadły. A że teraz masz 1 12V i mówisz że lepiej się sprawuje to przez to że jest wykonany z lepszego towaru. Ale w rozruchu jest potrzebny prąd uderzeniowy i 2 6V mają większy i silniejsdzy prąd uderzeniowy niż 1 12V!

 

A to że kiedyś miały dłuższą żywotność to przez to że stary aku był przetapiani a teraz nie jest tylko regerowany!

 

Moim zdaniem jak ciągnik jest przystosowany na 2 akumlatory to powinien mieć 2 a jak jest przystosowany na jeden to 1 i nie powinno być żadnych sporów!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

@Dawid18 "prąd uderzeniowy" jak ty to nazwałeś jest to prąd rozruchu który jest podany na akumulatorach. Przy akumulatorach 2x6V prąd rozruchowy wynosi ok.600 (ponieważ przy połączeniu szeregowym akumulatorów prąd jest taki sam jak jest podany na akumulatorze), a akumulator 1x12V 120 lub 125 Ah ma prąd rozruchu ok. 800 - 900A więc znacznie większy. Z tego co widziałem na forum af to niektórzy wsadzali nawet 80 czy 70 Ah akumulatory tylko że takie pojemności akumulatorów są za małe jak do ciągnika ponieważ akumulator musi mieć siłę kręcić tym rozrusznikiem. Więc jeśli chodzi o akumulator 1x12V 120Ah i ok. 800-900A będzie bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja wam nie bronie zakładajcie sobie 1 12V ale jestem tego na 100% przekonany że 2 6V będą się lepiej sprawowały! ZJADŁEM NA TYM ZĘBY! Jak kto użytkuje tak ma! Ja jestem takiego zdania i go nie zmienie!

 

Tylko że 2 6V utrzymują dłużej prąd rozruchowy o mniejszej mocy niż 1 12V mimo to że 2 6V mają ok 600 a 1 12V ok 800 to i tak szóstki dłużej utrzymają swój prąd niż 1 12V


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolego prosty przyklad w pierwsze 3p mialy skrzynki na 2x6 a pozniej zmienili na 12v

wiec jesli perkins moze krecic na 12 to dlaczego zwykla 60 ma nie dac rady?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@dawid18 wydaje mi się że raczej nie zjadłeś zębów na akumulatorach, 2x6v teoretycznie ma większą pojemność czyli teoretycznie powinny dłużej służyć, i dłużej kręcić, ale nie mają takiego uderzenia i mocy niestety, czyli na zimę, lub gdy lichy silnik, gdzie potrzebny szybki obrót nie za bardzo chyba że są nowe, poza tym są kłopotliwe, bo dwa, a nie jeden,

,,Żywotność akumulatorów zależy głównie od tego czy są podładowywane prostownikiem czy ładuje je sam alternator" Nieprawda że żywotność aku zależy od podładowywania! Czyli mam nowe aku zapale ciągnik z 20 razy zbliża się sezon zimowy i je pod prostownik?? Mój sąsiad tak robi to co 3 lata wymienia akumlatory! Żywotność akumlatorów zależy od tego ILE RAZY CIĄGNIK ZAPALISZ I JAK DŁUGO CHODZI "

Nie do końca , widziałeś pewnie niejednokrotnie wózki widłowe elektryczne, lub tak zwane melexy, mają ogromne akumulatory, ładowane z zewnątrz przez specjalne prostowniki-ładowarki a żywotność ich nierzadko 10 czy więcej lat, niezależnie czy jest ładowany prostownikiem czy alternatorem, prąd ładowania nie powinien być większy niż 10% mocy akumulatora, wiadomo też że jak ktoś ma prostownik z biedronki co ładuje z mocą 1 czy 2amp, to też nie naładujemy,

reakcje chemiczne które zachodzą w akumulatorach muszą zachodzić w pełni i w obydwie strony, jeżeli zachodzi w jedną to długo nie pociągnie , niezależnie w którą, a markowy drogi czy z tesco sami sobie odpowiedzcie , na tym się nie oszczędzi i tak wyjdzie w zimie...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati4116    0

@bobytempelton z tym prostownikiem chodziło mi o to że jak będą podładowywane prostownikiem jednofazowym to długo nie pochodzą lecz jeśli trójfazowym to będą chodzić długo. Czymś takim jest na przykład alternator jest to prądnica trójfazowa i właśni teaka prądnica najlepiej ładuje akumulatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2
Napisano (edytowany)

@bobytempelton- Pytanie prywatne ci zadam nie musisz odpowiadać. Ile masz ciągników? A na temat zębów moich to mam takie wiesz uniwersalni wkładane i wykładane szufladkowe jednym słowy. Czyli na czymś prywatne zgryzłem że mam nowe.

 

Na temat aku to powiem tak krótko i zwięźle bo nie mam siły na takich h*j traktorzystów jak wy!

Ciągnik powinien mieć takie i tyle akumulatorów na ile ma przystosowanego miejsca i jaki to w instrukcji pisze po mojemu powinien być w oryginale. Nie uznaje wszelkich przeróbek.

 

A wy to se róbcie jak chcecie ale 1 12V to h****y pomysł!

Edytowano przez milanreal1
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

to teraz kolego zerknij do slownika i zobacz ile bledow zrobiles w jednym, krotkim slowie, ktore ocenzorowales

jesli akku kreci i daje rade to czemu nie?

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj