deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie dlatego powyżej napisałem, że to niemożliwe, żeby akumulator rozładował się przez jedną noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malacez    1

Witam. Poszukuję najlepszego akumulatora 12V do 400zł, oczywiście do C360. Ciągnik stoi i będzie stał pod chmurką i jest bez kabiny(kabina kupiona ale nie założona). Dodam, że akumulator MUSI pasować w orginalną szynkę pod prawą nogą(moja sześćdziesiątka jest orginalnie na jeden 12V akumulator). Jestem posiadaczem Ursusa C-360 od roku i nie mam pojęcia jaki byłby najlepszy akumulator do niej żeby zawsze palił od tzw. "strzała" :) Prosiłbym o szybką i trafną radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jeśli nie będziesz używał zimą zbyt często to 125Ah jak znalazł

w tej cenie szukaj akku steel power, nie byłem do niego przekonany, ale po 2 czy 3 sezonach jeszcze trzyma


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malacez    1

Witam.

Poszukuję najlepszego akumulatora do Ursusa C-360 w granicach 400zł. Ciągnik stoi i będzie stał pod chmurą, nie ma założonej kabiny(ale jest kupiona). Sześćdziesiątka jest orginalnie na jeden akumulator 12V. Nowy akumulator MUSI pasować w skrzynkę pod prawą nogą. Ciągnik będzie zimą sporadycznie pracował-tylko tyle żeby pojechać po drzewo lub kogoś wyciągnąć. Jak byście mogli mi od razu podawać nazwy godnych polecenia akumulatorów(np. Centra 12V 125Ah 950A) które wytrzymają MINIMUM 5lat byłbym wdzięczny. :)

Edytowano przez Malacez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

centra sie osatnimy czasy pogorszyła najlepiej (podobno) wybrać akumulator który jest najcięższy chodzi o ołów :D 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malacez    1

centra sie osatnimy czasy pogorszyła najlepiej (podobno) wybrać akumulator który jest najcięższy chodzi o ołów :D

 

Prawdopodobnie akumulator będę kupować przez internet bo i tak ~50zł taniej(wliczając w to przesyłkę). Mógłbyś mi jakiś akumulator zaproponować bądź napisać jaki masz w swojej sześćdziesiątce.

 

PS. Słyszałem o akumulatorach Future bądź Futura(coś w tym stylu), że są dosyć dosyć. Mógłbyś się wypowiedzieć na ich temat? ;p

Edytowano przez Malacez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tej cenie obojętnie który wybierzesz to będzie dobrze. Najlepiej iść do sklepu z miernikiem i wybrać najlepszy jaki mają. Ja tak robię jak kupuję dla siebie i akumulatory trzymają po 12 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

A jaki sprzedawca pozwoli Ci grzebać w akumulatorach -mierzyć- Jak tak można to nic dziwnego że po roku 2 latach pada. Trafisz na takiego który postał w sklepie rok doładowywany albo nie i taki z tego efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

u nas są podajże 10 letnie centry pójdę w  jutro do garazu to ci podam dokładnie parametry jeżeli chcesz zainwestować w te centry

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malacez    1

W tej cenie obojętnie który wybierzesz to będzie dobrze. Najlepiej iść do sklepu z miernikiem i wybrać najlepszy jaki mają. Ja tak robię jak kupuję dla siebie i akumulatory trzymają po 12 lat.

 

Czyli w dzisiejszych czasach "marka" akumulatorów jest już nie istotna. Mógłbyś mi doradzić jaki akumulator byłby najlepszy do C-360 żeby się mieścił w skrzynkę pod prawą nogą i ciągnik palił od "strzała"? :D

 

Poszukałem trochę w internecie i znalazłem kilka akumulatorów i zastanawia mnie czy byłby coś warte i wytrzymały by co najmniej 5 lat.

1. http://allegro.pl/akumulator-autopower-12-v-120-ah-1000-a-i5141684960.html

2. http://allegro.pl/akumulator-niemiecki-agtech-12v-120ah-900-a-ursus-i5012236611.html

3. http://allegro.pl/akumulator-12v-125ah-950a-p-steel-power-gw-2lata-i4917452501.html

 

Jakby się komuś nudziło to może poszukać jakiegoś ciekawego i mi wysłać na priv bądź w poście - http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=akumulator%2012v&bmatch=s0-aut-1-4-1120&price_to=400&price_from=200 :)

 

PS.

Pomierzyłem skrzynkę(oczywiście od wewnątrz)

Długość 38cm (mam w skrzynce takie gumowe podstawki żeby akumulator na dziurach nie trzaskał się o dno. Rozstaw podstawek wynosi 35cm)

Szerokość 20cm

Wysokość 20cm (w sumie 25cm ale nie chce żeby klemy były za blisko pokrywy skrzynki)

Edytowano przez Malacez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do autora: omijaj z daleka wszystkie autopart, steel power, agtech i generalnie wszystko z allegro.To wszystko są marketowe badziewia. Jak chcesz żeby ciągnik palił na dotyk to tylko 2x6V 165Ah wchodzi w grę. Albo porządny akumulator z tych, które wymienił @asharot, tylko nie licz na to, że wytrzyma ponad 10 lat tak ja 6V. Ale te 5 lat na pewno wytrzyma. 

A jaki sprzedawca pozwoli Ci grzebać w akumulatorach -mierzyć- Jak tak można to nic dziwnego że po roku 2 latach pada. Trafisz na takiego który postał w sklepie rok doładowywany albo nie i taki z tego efekt.

Taki, który chce coś sprzedać, w końcu po to ma sklep. Jak jadę na hurtownię Centry, to w magazynie stoi ze 100 akumulatorów na podłodze. Wchodzimy ze sprzedawcą i on mówi wybieraj sobie jaki chcesz. Mierzę kilkanaście szt. i wybieram najlepszy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

tylko 100Ah moll kosztuje niemal 500zł

 

nie kupuj przez internet, większość kurierów nie zwraca uwagi na to co jest w paczce, nawet jeśli są znaki czy oznaczenia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Do autora: omijaj z daleka wszystkie autopart, steel power, agtech i generalnie wszystko z allegro.To wszystko są marketowe badziewia. Jak chcesz żeby ciągnik palił na dotyk to tylko 2x6V 165Ah wchodzi w grę. Albo porządny akumulator z tych, które wymienił @asharot, tylko nie licz na to, że wytrzyma ponad 10 lat tak ja 6V. Ale te 5 lat na pewno wytrzyma. 

Taki, który chce coś sprzedać, w końcu po to ma sklep. Jak jadę na hurtownię Centry, to w magazynie stoi ze 100 akumulatorów na podłodze. Wchodzimy ze sprzedawcą i on mówi wybieraj sobie jaki chcesz. Mierzę kilkanaście szt. i wybieram najlepszy.

Nie narzekaj na Auto Part u siebie w jednej C-330 właśnie takie mam od 2008 roku 6V 165 Ah i do dnia dzisiejszego nic się nie dzieje czy lato czy zima kręci jak trzeba. Nigdy nie doładowywane jedynie dolewka wody demineralizowanej.

W drugiej 30-stce mam Jenoxy 6V 165 Ah z 2006 roku i tak samo nic się nie dzieje, jedynie dolewka wody demineralizowanej 

Zapomniałem dodać że obie mają sprawne układy ładowania (alternator).

Jak ktoś kupi akumulator z wyższej półki i zajrzy do niego dopiero wtedy jak już przestanie rozrusznik kręcić to...

@Elektrotechnik zapomniałeś dodać że wybierając akumulator trzeba tez patrzeć na jego kod (czyli rok i tydzień produkcji) po co mi taki który stoi ponad rok na półce u sprzedawcy bo i są takie przypadki...

 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malacez    1

Dokładnie, żadnego z akumulatorów 12V minimum 110Ah i prądu rozruchowego 850A firmy MOLL, BANNER, VARTA, BOSCH, TOPLA nie kupię do 400zł. :( Może Centra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

https://www.google.pl/search?q=centra+6v&biw=939&bih=589&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiC4PD20bPJAhXChiwKHRFwAAIQ_AUIBigB#imgdii=4wVKeyMEcDL7SM%3A%3B4wVKeyMEcDL7SM%3A%3B10ma7U9FwEfDpM%3A&imgrc=4wVKeyMEcDL7SM%3A my mamy te dwa tylko ze byly wyprodukowane dużo lat wcześniej niż te  teraźniejsze i z lepszych materiałów :D a  mam pytanie do elektrotechnika czy jeżeli wyciągnę moje akumulatory doleje wody do nich i podładuje i z chowie do je do piwnicy w której temp. będzie na plusie to na wiosnę nie będzie  trzeba przy nich grzebacz ?? tzn doładowywać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Dokładnie, żadnego z akumulatorów 12V minimum 110Ah i prądu rozruchowego 850A firmy MOLL, BANNER, VARTA, BOSCH, TOPLA nie kupię do 400zł. :( Może Centra?

 

wolałbym dołożyć 100 i kupić moll'a 100Ah niż złom za 350 który może nie wytrzymać 2 lat, oczywiście jeśli masz dobrą instalację i alternator


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroKolo    3

Witam pare miechów temu kupiłem ursusa c 360. I mam taki dylemat poniewarz ma przerobioną instalacje na jeden akumulator. Według mnie jest to wadliwe rozwiązanie poniewarz miałem pare razy taką przygode że podczas pracy nocą ciagnik zagasł albo ja go zgasiłem i kaplica,akumulator rozładowany a ciągnik nie ma siły odpalić i ratuje tylko drugi akumulator. Chciałbym sie dowiedzieć od podiadaczy ciągników z jednym akumulatorem jakie maicie sposoby na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

a w ogóle ładuje ci on ?ja bym wymienił akumulator ... Też mam 12 i to jest porażka 1h jazdy z przyczepą i nie ma siły kierunkowskaz migać aż starch pomyśleć o gaszeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja mam 12 120 amper i nie narzekam działa jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Problemy o których mówicie nie są przyczyną tego że jest zamontowany 1 akumulator 12v, przyczyną może być jego kiepska jakość lub jakaś usterka instalacji i osprzętu elektrycznego w ciągniku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

dokładnie

ja mam 12v 170Ah i jest lepiej niz 2x6v

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj