deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

Misiaul    16

A 125Ah lub większy wejdzie w oryginalną skrzynkę? Czy trzeba szukać dla niego miejsca gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal912    194

Podczas próby odpalenia C-360 wciskając przycisk słychać tylko takie pstrykanie. Próbowaliśmy odpalić na krótko ale bez efektu. Dodam że wszystkie klemy sprawdzone i wyczyszczone. Wczoraj traktor odpalal normalnie. Co sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal912    194

Dodam że po kilkukrotnej próbie odpalenia brak jakiejkolwiek reakcji. Gasną tylko kontrolki.
W tym rzecz ze mi pstryknie kilka razy i traci całkowicie prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal912    194

Witam mam taki problem z ursusem C-360 otóż z dnia na dzień padł mi akumulator. Dodam że akumulator ma 3 tygodnie. Poprzedniego dnia traktor palił normalnie. Sprawdziłem całą instalację i nic niepokojącego w niej nie znalazłem. Mógł paść sam z siebie ten akumulator? Co powinienem jeszcze sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian912    86

naładuj akumulator ściągnij kleme, i poczekaj z dzień dwa i próbuj odpalić i bedziesz wiedział czy akumulator czy nie, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal912    194

Akumulator właśnie się ładuje. A propos instalacji jutro jeszcze raz ja przejrzę. Podpowiedzcie jakie miejsca w instalacji powinienem na początku sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Po prostu sprawdź jaki jest pobór prądu z akumulatora przy zgaszonym silniku i wyłączonych wszystkich odbiornikach. Sprawdź też napięcie ładowania w czasie pracy silnika. To możesz sprawdzić zwykłym multimetrem. Nowy akumulator nie znaczy, że dobry. Pełno teraz badziewia. W razie co, musisz reklamować.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Od kiedy to nie wyłożenie kluczyka z stacyjki rozładuje  akumulator od 2 małych lampek? Przy dobrym akumulatorze musiały by się  3 tygodnie palić żeby rozładować.Naładuj akumalor i sprawdź napięcie jak będzie 11  coś nieś na gwarancje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mam taki problem z ursusem C-360 otóż z dnia na dzień padł mi akumulator. Dodam że akumulator ma 3 tygodnie. Poprzedniego dnia traktor palił normalnie. Sprawdziłem całą instalację i nic niepokojącego w niej nie znalazłem. Mógł paść sam z siebie ten akumulator? Co powinienem jeszcze sprawdzić?

Możesz napisać jak ją sprawdziłeś? Bo coś mi tu nie pasuje. Do sprawdzenia instalacji potrzebna jest znajomość zasady działania układu ładowania i nie tylko, dobry miernik i wiedza jak go użyć. Nie napisałeś ani słowa o wynikach pomiarów, więc wnioskuję, że nie masz miernika. Poza tym pytasz co i w których miejscach sprawdzić, więc na temat instalacji też masz nikłe pojęcie. Więc jeszcze raz zapytam: w jaki sposób sprawdziłeś tą instalację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal912    194

Co do instalacji to sprawdzał mój znajomy, który to zna się na rzeczy. Po sprawdzeniu stwierdził, że to na pewno nie wina instalacji. Dziś oddałem akumulator na gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakby znał się na rzeczy, to napisałby Ci na kartce choćby pobór prądu na postoju i napięcie ładowania. Ja zawsze tak robię jak klient o to poprosi. To właśnie jest profesjonalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejEs    9

Od kiedy to nie wyłożenie kluczyka z stacyjki rozładuje  akumulator od 2 małych lampek? Przy dobrym akumulatorze musiały by się  3 tygodnie palić żeby rozładować.Naładuj akumalor i sprawdź napięcie jak będzie 11  coś nieś na gwarancje

Uwierz mi, że może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy sprawnej instalacji jest to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Tak 2 lampki za jedną noc rozumiem żebyś światła mijania zostawił ale nie 2 małe lampki  że ciągna prawie co nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj