deluss

Jaki akumulator do Ursusa C-360

Polecane posty

michal1993    458

Jak ma być dobry i trwały to polecam tak jak było 2x6V 165ah, np. ZAP Piastów. Poczytaj posty @Elektrotechnika i wszystko Ci się rozjaśni.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Jako że mi padły dwie centry 195Ah 900A (miały 13 lat), to dzisiaj w celu sprawdzenia czy to rzeczywiscie akumulatory a nie rozrusznik czy kable to podpiąłem wyjętą z samochodu centre 12v 62Ah 540A. 60-tka stała ze 2 tygodnie a odpaliła "od szczała" aż byłem w szoku (silnik 34 lata bez remontu). Jeszcze akumulator według wskaźnika "niedoładowany". Berlingo na nim "chełcha" na chwile zanim odpali.

 

Ale i tak nowe zamawiam takie jakie były czyli 2x6v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

I 165Ah weź, wystarczą, a będą lepiej doładowane.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

juz za pozno bo zamowilem 195 i wlasnie mam zamiar przy okazji wymienic pradnice na alternator zeby lepiej ladowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I 165Ah weź, wystarczą, a będą lepiej doładowane.

Nieprawda. 195Ah będą tak samo naładowane, tyle że nieco krócej wytrzymają, chociaż 13 lat to bardzo dobry wynik. Moje Centry HD 165 Ah też mają 13 lat i jak do tej pory nie zauważyłem różnicy w odpalaniu. Jak wytrzymają jeszcze dwa lata to pobiją rekord poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam ja do swojego zetora 6711 kupiłem jedną dwunastkę Centra Professional power 125 ah  i padała po 19 miesiącach myślałem że oddam na gwarancje i będzie wszystko ok .,jak się okazało to ten model ma tylko 18 miesięcy gwarancji . Dałem za nią 430 zł . Do c 330 kupiłem jakiegoś GS i działa już 5 lat a koszt to tylko 200 zł więc ciężko trafić na dobry akumulator 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Czytam Wasze opinie i sam nie wiem czy lepiej jeden 12V czy dwa 6V :unsure:
Potrzebuje aku do 3P któremu ostatnio założyłem alternator i rozrusznik szybkoobrotowy. 
Co radzicie? Cenowo widzę obie opcje podobnie wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Podobnie cenowo ale 2x6V powinny wytrzymać dłużej.

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja mam dwa 6V 165 Ah 900 A i nawet nie myślałem o tym aby pakować jeden. I nie mam na to żadnego racjonalnego wytłumaczenia, nie było mi potrzebne, oryginalnie były dwa to i Ja dwa wpakowałem. Z opinii fachowców tego forum wynika że choć pobudki niezbyt górnolotne to decyzja jednak dobra była.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Strata pieniędzy i tyle przez wymysły konstruktorów z lat 60-tych, w czym jeden 12v 180Ah jest gorszy od dwóch 165AH ? Dwa razy tyle zaśniedziałych klem i zarazem strat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile akumulatorów wymieniłeś w ciągu swojego życia, że wyciągasz takie wnioski? Bo żeby zauważyć taką prawidłowość to trzeba zamontować co najmniej 100 akumulatorów. Ale skoro wiesz lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przy montażu jest taka różnica że musisz założyć 100 12v albo 200 6v.... Bo osobiście nie zużyłeś 100 akumulatorów na pewno i nie prowadziłeś ich obserwacji... Skoro wiesz lepiej to uświadom mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Osobiście nie, ale mam grubo ponad 100 stałych klientów, którym serwisuję ciągniki od ponad 10 lat i po wymianie akumulatorów jak jestem przy okazji przeglądu czy czegoś innego pytam jak się sprawują i na tej podstawie wyciągnąłem  takie, a nie inne wnioski. Może to jest trochę niereprezentatywna próba, bo 6V montuję tylko Centra HD, a 12V zdarzają się też innych firm, ale w każdym przypadku 6V wytrzymały 25-30% dłużej niż 12V.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie taki. Jest jeszcze Centra Agri HD Economy, z szarą naklejką. Jest nieco tańsza, ale nie mogę na ten temat nic powiedzieć bo weszła niedawno do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja mam pozytywne doświadczenia z ZAP Piastów, tańsze niż Centra a jakość porównywalna.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

We Władimirku miałem centre 6 V 195 Ah 900 A wytrzymały 7 lat Ale ciągnik chodzi praktycznie codziennie i odpalany w ciągu dnia bywa około 50 razy ostatnie dwa lata to nawet ciężej pracował bo wieniec już przepuszcza i czasem dopiero za 3 razem łapał.

Teraz kupiłem do niego ZAP 6 V 195 Ah 1100 A 

Tylko zastanawia mnie czy ta większa wartość prądu rozruchowego nie wpłynie negatywnie na żywotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prąd rozruchowy na obu mierzony był wg tej samej normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Osobiście nie, ale mam grubo ponad 100 stałych klientów, którym serwisuję ciągniki od ponad 10 lat i po wymianie akumulatorów jak jestem przy okazji przeglądu czy czegoś innego pytam jak się sprawują i na tej podstawie wyciągnąłem  takie, a nie inne wnioski. Może to jest trochę niereprezentatywna próba, bo 6V montuję tylko Centra HD, a 12V zdarzają się też innych firm, ale w każdym przypadku 6V wytrzymały 25-30% dłużej niż 12V.

Ja w ciągnikach mam również HD tylko że 12v i jestem zadowolony. Dwa Centra i jeden Bosch. Większość rolników unika HD przez wyższą cenę i mniejszy prąd a to błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jak zawsze podkreślam mało wiem na temat prądu. Pisząc prąd rozruchowy mam na myśli tą ostatnią wartość z oznaczenia czyli 900A w przypadku Centry i 1100A ZAP. Zakładałem że skoro obydwa polskiej produkcji to i norma powinna być taka sama, ale któż to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No przecież masz napisane na akumulatorze wg jakiej jest normy. Po prostu przeczytaj co tam piszą: EN, IEC, SAE, czy DIN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ISO czy IEC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja mam pozytywne doświadczenia z ZAP Piastów, tańsze niż Centra a jakość porównywalna.

 

Cenowo porównywalne , a według moich doświadczeń jakość tez porównywalna.Ogólnie te 2 firmy tylko sie liczą w akumulatorach.Reszta to badziew na max 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Przepraszam za zamęt, obydwaj producenci podają w normie EN.

 

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
    • Przez Ziomal20084
      Sprzedam nowy, kompletny, gotowy do montażu akumulator gazowy do ładowaczy John Deere, montowany w ramę. cena 1500zl do negocjacji.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj