michalsoft

Spalanie NH T7.185

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kyzb2314    0

a skąd wiesz, jak masz tylko T6 MrDawido? :)  bez sensu pierdzielić o rzeczach o których się nie ma pojęcia  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyzb2314    0

Szczerze to nie znam sie na NH ;) Miałem trochę do czynienia z tymi ciągnikami ale nie jestem zwolennikiem tej marki ;)

Edytowano przez kyzb2314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyzb2314    0

wiesz co Claas'a każdy odradza bo składaki (może mają podzespoły z innych firm) ale mój kolega ma i jest zadowolony, ja polecam JD jak dla mnie nie ma lepszego ciągnika, oczywiście to jest moje zdanie i każdy może powiedzieć, że to nieprawda. Wielu znajomych tez jest zadowolonych z niezawodnosci i wytrzymałości tych ciągników. Zależy jaki chcesz ciągnik: jaka moc, do czego ma służyć, jaka masz kwotę przeznaczoną na zakup ciągnika, czy to bedzie ciągnik pomocniczy czy główny. fendt to również niezawodny ciągnik ale cena za tego typu ciągniki jest kosmiczna i nie każdy może sobie na nie pozwolić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

ciąGNIK mocy 140-155 km , cena do 280 tys netto, ciagnikk głowny orka siew uprawa, napewno mam miec 6 cylindrów i noc tak 140-155 km. Tu u mnie to jest wymieszane kazdy chwali to co ma , a teraz kazdy nowy ma jakos awarie kolega ostatnio w 5100 R jd mail pare małych awari a o 5080 M to juz nie wspomne zupełnie nie udany. Ja zastanawiam sie nad NH T7.185 , Claas Arion 620 ewentualnie Puma 145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyzb2314    0

To zależy na co trafisz, niektóre będą miały małe awarie po 500 mth a niektóre wytrzymają 5 000 mth i nawet nie bd maski podnosił, wiec model modelowi nierówny. Ja na Twoim miejscu jeżeli nie chcesz JD, to brałbym Pume bo w rodzinie mają i tez są zadowoleni. Ciężko stwierdzić bo to zakup dla Ciebie a nie dla innych na pokaz. Ma być niezawodny a przede wszystkim masz być zadowolony. Podjedz do  każdego dilera i zapytaj o testy i wtedy sam przetestujesz sobie każdy ciągnik. Jeżeli dobrze zagadasz to nie powinno być z tym problemu. Jak chcą złapać klienta to się zgodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

wiem tylko w orce juz nie sprawdze co najwyżej w sianiu, a do wiosny musze sie zdecydować na jakis model . Ciągnik moze kosztować w moim przypadku max 280 tys netto. U mnie w okolicy z nh zadowoleni są a juz z case co niby jest to samo to juz srednie zadowolenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eliminator    0

Kolego odradzam Ci tego t7185. Mam 2 nh więc coś mogę na ten temat powiedzieć. Bierz albo t7170 i po roku zrób chip tuning (za ok 3500  zrobisz z niego model t7200 i będzi chulał jak ta lala) ,napewno taniej Ci to wyjdzie niż kupno t7185 albo bierz od razu t7210( jak będzie brakować mocy to jeszcze mu 30 km dołożysz). Jak możesz to bierz autocommand jeśli nie to powercomand. U mnie t7210 AC z kvernelandem ed 100, 4*45 cm na 2 klasie ziemi, orka na ok 23 cm spala ok 25 litrów na hektar, prędkość 9-11 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyzb2314    0

MrDawido czekam czekam i fotki nie widzę, a jesteś codziennie tutaj  :)  a co za problem jeśli masz, iść zrobić fotkę i wstawić?  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2226

U mnie T6 165 z 5x40 na redzinie tam gdzie nie ma kamyczków tych białych za dużo to idzie w miarę 7-8km/h a tam gdzie prawie same kamyki to wiadomo bieg niżej wszystko arz strzela w pługu i o ile nie ma błota to z uciagiem jest w miarę mam mało tego rodzaju ziemi i jadę na 5 skib ale gdyby było więcej myślę że jedna skiba była by odrzucona:/

 

Ta rędzona to tylko w nazwie tak? 125km i 2m niezła baja  :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

coś dużo te 25 litrow na hektar mi valtra w normalnej orce pali do 15 na hektar

Ziemia ziemi nie równa mam takie ziemie które 10l starczy i takie co 25 ledwo starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzrzesiek    5

Cześć. Użytkuje t7 170 i chodzi z unia w tej chwili 4 x 45 na ziemiach od glin do piachow. Średnio jadę tak 8'5 km i nie powiem da się więcej choć to już jest dla niego męczące. Piątej skiby bym się nie odważył - to tylko 125 km. Że stabilnością jest ok to duży i ciężki traktor, udźwig też jest wystarczajacy, masa pługa to blisko 2 tony. Spalanie od 13 do 17 litrów na ha. Jeździe na stałych obrotach, gaz ręczny tak koło 1800 1850, moim zdaniem wtedy pali najmniej a i ma sile. Ciągnik ma prawie 400 godzin a zaoral 100 ha więc jakieś rozeznanie mam. Ogólnie jak ma lekko i równe obroty to potrafi zaskoczyć pozytywnie.

Pierwszy serwis na 50 h wymiana filtrów od hydrauliki są 2 ten droższy jakiś 1000 ten drugi 450 - 500 olej 5 l 150 ceny netto plus dojazd

Drugi na 600 h no i już milo nie jest komplet oleji ( chyba jak dobrze zapamietalem )i filtry. Coś koło 6 - 9 tysi.,dane od serwisanta.

I ten jest przede mną ..

Edytowano przez Grzrzesiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

W claasie olej w skrzyni wymienia się albo co 1000mth albo co 2 lata. Ale z tego co wiem to jak tanio ciągnik kupujesz to z drugiej strony płacisz więcej za serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

mi  przedsatwiciel powiedzial z ekoszt przeglądu w claasie na 100 godzin to ok 2,5 tys a tego po 500 to ok 4-5 tys  i tak na zmiane pozniej co 500 godzin mały i duży przegląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Na pewno tata szwagra syna ojca z 10 małżeństwa ze strony matki ma i jak tyłko tam pojedzie to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AleeX
      Witam,
      Mam problem z wycieraczką przednią w new holland t7 260, bezpieczniki, przekażnik itp wszystko sprawdzone i są dobre, a nie włącza się. Ktoś miał może taki sam problem? Czy to wina przełącznika przy kierownicy?
    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
    • Przez adam1968z
      Witam pacjent to nh 8260. Wymienione przewody paliwowe ,nowy wskaznik poziomu paliwa ,płukany zbiornik a nadal się zapowietrza dzieje się tak podczas cięższych prac np orka, talerzowanie. co może dolegać.
    • Przez LubelskiRolnik
      Witam wczoraj wyskoczył mi taki o to błąd co to oznacza?
      20210418_183517.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj