Skocz do zawartości
Grz3g0rz

[40ha]Jaki kombajn wybrać na następcę NH 8070?

Polecane posty

Grz3g0rz    0

Witam :)

Mam problem, mianowicie chcę kupić kombajn, który zastąpi New Hollanda 8070. Cena do 180tyś zł, najlepiej z lat 1995-2000 i do 2500mtg. Claas mi się nie widzi, ponieważ ceny takiego kombajnu jakiego szukam są kosmiczne i nie podoba mi się ten silnik za kabiną. Tak więc zastanawiam się nad New Hollandem TC 56, TX 62, a Deutz-Fahrem Starlinerem, Toplinerem 4060. Najchętniej kupiłbym NH, ale ciężko znaleźć egzemplarze w bardzo dobrym stanie i dobrą ceną, a Deutz Fahr podoba mi się stylistycznie i jego rozwiązania i cena. Tylko nie wiem jak się DF' y sprawują, jak jest z częściami i spalaniem. Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź :)

marley    0

Porozgladaj się za MDW 525, 524 i dronningbor d 7500
Kombajny warte polecenia chodź trochę starsze niż pisales ☺
POZDRO
PS może wiesz coś o uprawie prosa bo mam zamiar siać a jestem zielony jak szczaw w tym temacie ( lub znasz kogoś kto coś o tym wie )

Edytowano przez marley

Grz3g0rz    0

Z prosem nie miałem do czynienia i nikt kogo znam też nie, jedynie soję w tym roku siałem ;)

MDW i Dronningborgi odpadają, bo nwm jak jest z częściami i jakoś mi nie odpowiadają :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Grz3g0rz    0

Właśnie chodzi o to że ciężko znaleźć takiego, a Deutz jeden jest na sprzedaż 160km ode mnie, więc zastanawiam się też nad nim.

grego    218

No ja na taki areał kupiłem DF odpowiednik Starlinera tylko starszy bo z 91r. ale wygląda na zadbany 2,8tys mtg raczej org wiele od nowszych się nie różni.  O claasach mam identyczne zdanie jak ty, TX jakoś mi się nie widziały dość skomplikowane i ciężko o zadbany egzemplarz zresztą bardzo ciężko znaleźć coś nie zajechanego i zadbanego.  Najwydajniejszy z nich to TOPLINER ale nie będzie miał co robić na 40ha zresztą wszystkie te kombajny nie będą miały co robić. Ja akurat kupiłem DF bo był 150km odemnie i był w najlepszym stanie z kombajnów jakie widziałem i raczej tym się kieruj. Z częściami najłatwiej będziesz miał z TC56 bo był produkowany w Polsce i trochę ich jeździ. Do innych pasy, łożyska, bagnety, filtry itd. też są ale grubsze rzeczy to raczej już serwis . Planujesz jakieś usługi bo spore i drogie te kombajny jak na ten areał? Nie wiem czy opłaca się wydawać 180 tys na koszenie 40 ha... U nas wielu na takie areały to się pozbyło już kombajnów i najmują.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez tomeq
      Sprzedam kombajn Volvo s830, posiada sieczkarnie, daszek, dużo nowych części, nowe sita, opony przednie, łańcuch na podsiewaczu, dużo nowych pasków, druga kosa. Użytkowany w gospodarstwie 15ha, szykowany pod siebie, awarie usuwane od razu, pełen przegląd przed sezonem, obecnie pracuje, możliwość obejrzenia. Sprzedaje z powodu zamiany na większy. Cena 16000zł do negocjacji. Telefon 883422056 lub 608670936
    • Przez michal30flash
      NAPRAWA komputerów typu UNICONTROL do MF 24,27,29,31,29XP, 31XP i innych...pisać na priv
    • Przez borsuk1891
      Witam wszystkich. 
      Zwracam się z prośbą o podanie numerów pasów : młocarni, wialni, napędowy ( na wariatorze). Nigdzie nie mogę znaleźć.
      Jeszcze proszę o ustawienia sit i wiatru do pszenicy i owsa , bo u mnie wygania trochę ziarna . Dzięki.
      Kombajn to case ih 923