Skocz do zawartości
News
Grz3g0rz

[40ha]Jaki kombajn wybrać na następcę NH 8070?

Polecane posty

Grz3g0rz    0

Witam :)

Mam problem, mianowicie chcę kupić kombajn, który zastąpi New Hollanda 8070. Cena do 180tyś zł, najlepiej z lat 1995-2000 i do 2500mtg. Claas mi się nie widzi, ponieważ ceny takiego kombajnu jakiego szukam są kosmiczne i nie podoba mi się ten silnik za kabiną. Tak więc zastanawiam się nad New Hollandem TC 56, TX 62, a Deutz-Fahrem Starlinerem, Toplinerem 4060. Najchętniej kupiłbym NH, ale ciężko znaleźć egzemplarze w bardzo dobrym stanie i dobrą ceną, a Deutz Fahr podoba mi się stylistycznie i jego rozwiązania i cena. Tylko nie wiem jak się DF' y sprawują, jak jest z częściami i spalaniem. Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź :)

marley    0

Porozgladaj się za MDW 525, 524 i dronningbor d 7500
Kombajny warte polecenia chodź trochę starsze niż pisales ☺
POZDRO
PS może wiesz coś o uprawie prosa bo mam zamiar siać a jestem zielony jak szczaw w tym temacie ( lub znasz kogoś kto coś o tym wie )

Edytowano przez marley

Grz3g0rz    0

Z prosem nie miałem do czynienia i nikt kogo znam też nie, jedynie soję w tym roku siałem ;)

MDW i Dronningborgi odpadają, bo nwm jak jest z częściami i jakoś mi nie odpowiadają :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Grz3g0rz    0

Właśnie chodzi o to że ciężko znaleźć takiego, a Deutz jeden jest na sprzedaż 160km ode mnie, więc zastanawiam się też nad nim.

grego    313

No ja na taki areał kupiłem DF odpowiednik Starlinera tylko starszy bo z 91r. ale wygląda na zadbany 2,8tys mtg raczej org wiele od nowszych się nie różni.  O claasach mam identyczne zdanie jak ty, TX jakoś mi się nie widziały dość skomplikowane i ciężko o zadbany egzemplarz zresztą bardzo ciężko znaleźć coś nie zajechanego i zadbanego.  Najwydajniejszy z nich to TOPLINER ale nie będzie miał co robić na 40ha zresztą wszystkie te kombajny nie będą miały co robić. Ja akurat kupiłem DF bo był 150km odemnie i był w najlepszym stanie z kombajnów jakie widziałem i raczej tym się kieruj. Z częściami najłatwiej będziesz miał z TC56 bo był produkowany w Polsce i trochę ich jeździ. Do innych pasy, łożyska, bagnety, filtry itd. też są ale grubsze rzeczy to raczej już serwis . Planujesz jakieś usługi bo spore i drogie te kombajny jak na ten areał? Nie wiem czy opłaca się wydawać 180 tys na koszenie 40 ha... U nas wielu na takie areały to się pozbyło już kombajnów i najmują.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KlaudiaRolniczka
      Hej  jaki polecacie kombajn na 30-40 hektarów zboża? w grę wchodzą używane jak i nowe maszyny

• Przez machtomi
      Sprzedam kombajn zbożowy Massey ferguson rok 1980,  silnik 4 PERKINS 75KM, sieczkarnia. Kombajn na gospodarstwie 4 sezony (pochodzi ze             

NIEAKTUALNE 

• Przez pawelkarczewski
      Witam, 
      mam pytanie techniczne do właścicieli kombajnu bolko i tych których zbierają nim cebulę, próbował ktoś z was przyśpieszyć górny łańcuch z którego odbiera się kamienie, bo ja planuje to zrobić bo mi nie nadąża odbierać cebuli z jerzyka i sie bardzo pcha na dole, natomiast nigdzie nie mogę dostać mniejszej zębatki, wiecie może jak go przyśpieszyć ?  Jak wiecie jak to dajcie znać.
      Pozdrawiam 
    • Przez Grzeskib
      Witam, od tego roku jestem posiadaczem nowego kombajnu new holland cx5090 elevation z chederem 5,18m. Maszyna została zakupiona jako fabrycznie nowa. Zacząłem już nim kosić jęczmień ozimy i pszenicę (plon między 6-7 ton) ze średnią prędkością 3,5 km/h (spodziewałem się większej prędkości roboczej). Wcześniej kosiłem naszym legendarnym polskim bizonem oraz wypożyczałem claasa tucano 430, ponieważ bizon już nie wyrabiał  Proszę o pomoc innych posiadaczy z jaką Wy wydajnością kosicie, z jaką prędkością i przy jakim plonie oraz jak macie ustawione szczeliny siat górnego, dolnego, jaki wiatr itd. Może ja robię coś źle i wydajność jest mniejsza albo taka wydajność już jest przy akceptowalnych stratach i tyle  Z góry dziękuje za informacje i pomoc z Waszej strony  
    • Przez traktorzystaJakub7211
      posiadam MDW Fortschritt e514 z 91r mam go 3 lata, wcześniej miałem claas compact 30. fortschritt niestety już bardzo wyslozony, wiem ze wszystko da się naprawić tylko pytanie jaki sens inwestować jak za parę lat nikt tego nie będzie chciał kupić. Biorę pod uwagę claas dominator od 76 w zwyż max 106, new holland 8060, 8070, 8080, W ostateczności jeszcze bizon z056 i z058 lecz to naprawdę ostateczność gdyż wiadomo jsk do tego z jakością częścią zamiennych. Wolał bym konkretne opinie, a nie dzieci których ojciec posiada zo56 remontuje co 2 dni ale tylko bizon bo Polska moc...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.