Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
17dawid92    0

Witam mam zamiar rozpocząć hodowle bydła mięsnego, chciałbym kupować 5 sztuk co pół roku i utrzymać cały czas taka systematyczność.

Moje pytanie dotyczy ile musiałbym zasiać kukurydzy na kiszonkę i ile łąk bym potrzebował żeby wykarmić wszystkie sztuki bydła bo wiadomo że te mniejsze nie będą zjadały tyle pokarmu co większe tak myślę.

Powiem jeszcze że ziemie mam przeważnie 1 klasy.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowano przez 17dawid92

Witam mam zamiar hodować byki mięsne, chciałbym kupować 5 sztuk co pół roku i utrzymać cały czas taka systematyczność.

Moje pytanie dotyczy ile musiałbym zasiać kukurydzy na kiszonkę i ile łąk bym potrzebował żeby wykarmić wszystkie sztuki bydła bo wiadomo że te mniejsze nie będą zjadały tyle pokarmu co większe.

Powiem jeszcze że ziemie mam przeważnie 1 klasy.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Witam. Według mojego zdania, to  (+/-) 1,5 - 2 ha kukurydzy na kiszonkę, oraz (+/-) 3 - 3,5 ha łąk. 

Edytowano przez manitoumlt728

Wiadomość z agroFakt.pl

Janek1801    9

Wszystko zależy od tego jaką wydajność będziesz miał QQ oraz trawy. Są łąki z których zbieram 20-30 balotów w pokosie a są takie co ledwo 5 wyjdzie. Musisz sam przetestować ile Ci wyjdzie. Lepiej mieć nadmiar i później sprzedać niż kupować. Tym bardziej, że susze bardzo obniżają wydajność i jakość kiszonek. 

Ale ogólnie, tyle co kolega napisał wyżej przy dobrym roku powinno spokojnie starczyć. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się