jacol

Jaki agregat uprawowy do C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacol    0

Witam chciałbym kupić agregat uprawowy do mojego ciapka.Kultywator plus dwa wałki.Zatanawiam się jakiej szerokości bo opinie są podzielone 1.8 czy 2.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1274    4

robiłem kolego c328+agregatem 2.1 i taki sam efekt jak po przejeździe nim tyle że przy c360 więc śmiało mozesz brać, tyle że trochę przód podnosi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam oryginalne 2 obciążniki i jedzie i niepodnosi
jakie męczenie jak na 4 (biegu) przed siewem i nawet dymu niewidać.? (4 lata po remącie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1274    4

mi podnosi przód bo nie mam żadnego obciążenie. i dokładnie jak kolego wyżej piszę nie ma żadnego katowania w orce bardziej po garach dostaje niż w takim agregacie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacol    0

Ja mam przy swoim orginalne obciazniki z waszych wypowiedzi panowie moge wnioskowac ze moge smialo kupowc agregat 2.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kupisz 1,8m czy 2,1m to i tak ciapkiem lepiej nie uprawisz bo 5 nie pojedziesz. Oczywista oczywistość w takim agregacie że wyższa prędkość daje lepsze efekty ale C330 na 5 i tak nie da rady a 4 ma trochę za wolną. W zasadzie to brakuje mu biegu pośredniego pomiędzy 4 a 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Sam w swoim mam 2.1 (a nawet jest chyba 2.2m) i daje rade (U nas gory itp i nie ma problemu), przodu nie pdonosi, bo niby mam tam te 2 oryginalne obciazniki. Ale tak to daje rade, i na 4, chyba ze duuza gora jest to musze na 3 :D

Ale to tylko mam go na kawaleczki, bo tak 10ha w jednym kawalku uprawiac c330 to przesada hah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Zależy jakie masz ziemie i tereny, u mnie są górki, wiec ja mam agregat 1.8 i w zupelnowsci wystarcza, sąsiad ma 2,1 to dostaje trzydziestka w dupe jak jedzie do góry, a czasami nawet mu gazu brakuje, musi stanąć gaz w podloge i jedzie dalej. Według mnie 1.8 wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacol    0

Teren jest plaski ziemia trzeciej i czwartej klasy.Z samym kultywatorem o szerokosci 2.1 tylko na szerokich lapach nie bylo problemu jak jechalem w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To tym bardziej dasz radę z agregatem na wąskich łapkach. Jedyne co mogę Ci doradzić to zobacz sobie wałki na docisku sprężynowym np. z firmy Dziekan.

A do kolegów wyżej - jeżeli czasami musicie jechać na 3 biegu z tym agregatem to co on wtedy uprawi? Już lepiej bronami zrobić lub agregat typu brona z wałkami.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No to są jaja 60 z agregatem po zimówce ma co robić nawet i po 2 trzeba sięgać nas ciężkiej ziemi a 30 z 2,1 idzie jak przeciąg. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2,1 z podwójnym wałem na wąskim zębie 1,8 to nie za bardzo będzie krył ciągnik a 2.1 jest akurat ja mam zwykły kultywator 14 na szerokim zębie i mam ciężką glebę to z wałem przed siewem na 4 idzie jak przecinak oczywiście nie za głęboko.

Tylko obciążniki na przednie koła by się zdały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Agregat zeby zrobil robote potrzebna jest odpowiednia predkosc wiec trzeba sie dobrze zastanowic co do szerokosci .A jezeli wjedzie sie po orce w swieza role to juz opory sa konkretne dla ciagnika .Tak wiec z ta szerokoscia roznie bywa ,kiedys koledze pozyczylem expoma 2.8m na bronie z gesia stopka do T25 .Jakos tym robil ale podloze bylo twarde i ladnie zrobil .Mam tez AGRO-FACTORY 2.8m z przednim walem gdzie wazy ponad 800 kg i 80 konny ciagnik mial co z nim robic na swiezej roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam. Stoję przed zakupem agregatu uprawowego do c-330m i tu nasuwa się pytanie jaką szerokość wybrać 1,8m cz 2,1m?

Obecnie 30 chodzi z kultywatorem 2,1m 14 zębów i z uprawą po orce niema problemów. Pola mam praktycznie płaskie.

W tym roku na próbę zapiąłem 5 bieg w podorywce UG2 na 12cm  i poszła od 0, ale przy 1600 obr/min to już za szybko na orkę, ale jak się ładnie rozsypywało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Do ciapka 1.8m nie więcej jeśli chcesz w miarę zrobić robotę, a agregat ma spełnić swoje zadanie.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj