kamil181293

Zetor Zts 12245 Części

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
kamil181293    0

Witam, jako że nie znalazłem takiego tematu to postanowiłem go założyć.
1 Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi skrzyniami biegów w tym ciągniku są one 4 biegowe zsynchronizowane tak ??, 
2 Czy te skrzynie szybko się zużywają, czy synchronizatory spełniają funkcję w 100% czy są zgrzyty??

3 ((((((((((((((((((((((((Jak jest z dostępnością części do tych skrzyń i czy są one drogie???))))))))))))))))))))))))))))

4 Czy silniki są takie same jak np w 12045 i 12145??, 

Dziękuję  za wszystkie odpowiedzi myślę że nie tylko mi się przydadzą takie informacje ;)   

szymon09875    168

Miałem skrzynie 4 biegowa zsynchronizowana w 932 ale nie spełniało to do konca swojej funkcji, Biegi wchodziły lzej ale zgrzyty i tak sie pojawiały. 

krzysiek1979    85

W ciezkiej serii ursusa czy zetora pierwsze byly silniki z duzymi owalnymi na bloku deklami (nie ma juz do nich wszystkich czesci).Nowszy typ ma juz 'korki' wciskane .Skrzynie w starej serii bez synchronizatorow jednak w jednym zmiana biegow bez zgrzytow bedzie a w innym egzeplarzu bedzie zgrzytac (ja mialem takiego zakalca zebym nie wiem co cudowal to malo kiedy nie zgrzytnelo zas kolegi zetor 8011 starszy byl z 10 lat i ladnie biegi wchodzily .Kiedsys przejechalem sie zolta 912 i takze ladnie biegi sie zmienialo .)Skrzynie z synchrnizatorami byly od modeli 932 jednak w jednym lepiej a w innym gorzej to spelnialo swoja funkcje .

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil181293    0

Miałem skrzynie 4 biegowa zsynchronizowana w 932 ale nie spełniało to do konca swojej funkcji, Biegi wchodziły lzej ale zgrzyty i tak sie pojawiały. 

aha :) , A nie wiesz może jak jest z częściami do nich??

W ciezkiej serii ursusa czy zetora pierwsze byly silniki z duzymi owalnymi na bloku deklami (nie ma juz do nich wszystkich czesci).Nowszy typ ma juz 'korki' wciskane .Skrzynie w starej serii bez synchronizatorow jednak w jednym zmiana biegow bez zgrzytow bedzie a w innym egzeplarzu bedzie zgrzytac (ja mialem takiego zakalca zebym nie wiem co cudowal to malo kiedy nie zgrzytnelo zas kolegi zetor 8011 starszy byl z 10 lat i ladnie biegi wchodzily .Kiedsys przejechalem sie zolta 912 i takze ladnie biegi sie zmienialo .)Skrzynie z synchrnizatorami byly od modeli 932 jednak w jednym lepiej a w innym gorzej to spelnialo swoja funkcje .

ja mam 10145 z 90 roku i powiem szczerze że odpowiada mi ten ciągnik tylko skrzyni biegów nie ma zsynchronizowanej i dlatego stąd pytanie jak to jest w szóstkach z tymi skrzyniami bo takowa mnie interesuje :) , skrzynia niezsynchronizowana w nich jest do wyczucia np mój ojciec jak jedzie to tak mu zgrzyta że zanim z 3 na 4 zmieni to ciągnik mu stoi w miejscu a ja jak przerzucam to nawet nie "chrapnie" :P, wszystko zależy od umiejętności bynajmniej tak mi się wydaje 

beny88    0

mam 12245 z 95, nie uświadczysz żadnych zgrzytów jeśli wszystko jest sprawne, biegi wchodzą gładziutko bez żadnych oporów jednym paluszkiem, skrzynia zdaje się być zsynchronizowana

kamil181293    0

mam 12245 z 95, nie uświadczysz żadnych zgrzytów jeśli wszystko jest sprawne, biegi wchodzą gładziutko bez żadnych oporów jednym paluszkiem, skrzynia zdaje się być zsynchronizowana

a nie wiesz jak jest z częściami do skrzyni?? chodzi mi głównie o dostępność w Polsce.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Przemas97
      Witam robiłem w styczniu remat skrzyni pośredniej A dokładnie żółwia i zająca bo się rosypalo. Mechanik rozegrał włożył nowe części złożył i troszkę sie poprawiło ale jeszcze to nie jest to na wolnych obrotach ciężko jest wyrzucić z biegu. A na wyższych już jest ok. I jeszcze na zimnym oleju słychać cały czas pompe od podnośnika. Co to może być. Pomóżcie mi w końcu z tym dojść?
    • Przez Jacek3p
      Witam mam okazje kupić fajnego zetora z drogownictwa niestety lub stety właściciel nie ma zielonego pojęcia o traktorach a ja o ciężkiej serii też i nigdy nie miałem znimi styczności i nie uruchomiliśmy podnośnika wom uruchomiłem ale podnośnik ani drgnol i teraz pytanie jak to się robi??? 😊
    • Przez Jacek3p
      Witam mam okazje kupić fajnego zetora z drogownictwa niestety lub stety właściciel nie ma zielonego pojęcia o traktorach a ja o ciężkiej serii też i nigdy nie miałem znimi styczności i nie uruchomiliśmy podnośnika wom uruchomiłem ale podnośnik ani drgnol i teraz pytanie jak to się robi??? 😊
    • Przez luk7530
      Witam,
      chce się upewnić czy pokrętło na 1 zdjęciu to załączanie napędu? pokrętło ma 2 położenia 
      od czego służy pokrętło na 2 zdjęciu ? ma 5 położeń 
      oraz dźwignie na 3 zdjęciu ? wiem że 1 i 2 to regulacja podnośnika ale dokładnie co i jak np. do pługa, bo napisy są  wytarte a instrukcji nie mam i nie chce czegoś zepsuć i od czego jest dźwignia 3 i 4 ?
      PS. Posiada ktoś instrukcje pdf do ZTS albo wie gdzie można kupić ?

• Przez Marmar
      Witam 
      Mam pytanie wie ktoś od czego jest ta kontrolka w zts 18345

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.