adameo111

Dzierżawa gruntów od ANR

Polecane posty

tomekgeo2    3

Witam ma pytanko chcę wystartować w przetargu ograniczonym jestem młodym rolnikiem, mieszkam 5 lat w gminie tylko nie prowadzę gospodarstwa przez 5 lat, wykształcenie średnie inne niż rolnicze ale mam opłacone składki w Krus przez 3 lata jako domownik i rok jako rolnik czy mogę wystartować w przetargu ?

mateusz25    58

Jak przyznawano wam punkty za odległość, bo do działki mam 1320m, i nie wiem czy są jakieś progi np. po 0,5km, czy ten co ma najbliżej dostaje maxa, a następni proporcjonalnie mniej?

Igor03    4

Panowie np : anr ogłasza przetarg na dzierzawe gruntów 2 działki są to przetargi ofertowe a 1 działka przetarg (licytacja ) w ogłoszeniu o przetargu pisze ,że można startować na wszystkie działki ale jak się jedną wygra to z innych jest się zdyskwalifikowany. I u nas jest taka sytuacja , że przetarg ofertowy wygrywa syn a przetarg licytacja wygrywa ojciec (jest to jedno gospodarstwo tylko podzielone aby skorzystać z programów unijnych). Czy u was też była taka sytuacja i czy ktoś pisał zażalenie do ANR ?.

Edytowano przez Igor03

Wiadomość z agroFakt.pl

Matey    785

z tym anr to czeski film, dwa lata walcze o działkę i dziś sie dowiaduje że agencja bedzie ją probowala sprzedać bo ma mniej niż dwa hektary, pierwszy przetarg ograniczony, dwa pozostałe nieograniczone, ale w dzierżawe dać nie mogli i nie mogą, pięknie :)

KS Falubaz

Maciek1337    2

Witam. Chcialbym sie zapytac,odnosnie wymogu:

"Co najmniej od 5 lat zamieszkują w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego"

Jestem w takiej sytuacji,ze mieszkam w innej gminie,a ziemie mam w innej gminie (sasiedne gminy,ziemie mam 800m od domu,ale lezy wlasnie w drugiej gminie). Czy to calkowicie skresla moje szanse na start w przetargach,czy jest jakies wyjscie? Dodam ze moge przemeldowac sie do tej sasiedniej gminy,no ale pozostaje warunek 5lat. Z gory dzieki za odpowiedzi

Igor03    4

Tez jestem wlasnie ciekaw ile kosztuje.pojade zawieź wstępne papiery to zapytam .

Wzór nr 3 podbity przez wójta lub burmistrza to 17 zł + dokument o zameldowaniu 17 zł + oferta u notariusza to ok 90 zł .

Matey    785

Witam. Chcialbym sie zapytac,odnosnie wymogu:

"Co najmniej od 5 lat zamieszkują w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego"

Jestem w takiej sytuacji,ze mieszkam w innej gminie,a ziemie mam w innej gminie (sasiedne gminy,ziemie mam 800m od domu,ale lezy wlasnie w drugiej gminie). Czy to calkowicie skresla moje szanse na start w przetargach,czy jest jakies wyjscie? Dodam ze moge przemeldowac sie do tej sasiedniej gminy,no ale pozostaje warunek 5lat. Z gory dzieki za odpowiedzi

skresla Cie całkowicie, musisz szukać słupa

KS Falubaz

adus653    0
Napisano (edytowany)

Czy ktoś wie ile wynoszą koszty notarialne za złożenie oferty u notariusza na przetarg dzierżawy z ANR?

Na nowych przepisach nie trzeba skladac juz ofert poprzez notariusza.

Sam wypisujesz oferte i zawozisz do agencji.

skresla Cie całkowicie, musisz szukać słupa

Nie prawda!

Jezeli jest zameldowany w gminie A dluzej niz 5 lat a sasiaduje z gmina B w ktorej lezy dzialka przetargowa to moze brac udzial w tym przetargu.

Edytowano przez adus653

Matey    785

co z tego skoro nie ma warunku 5 lat zameldowania w gminie A?

KS Falubaz

adus653    0

2 oferty zlozone w tym roku 2 jeszcze w ubieblym wszystkie ograniczone i zadna przez notariusza?? wiec jak to mozliwe?

co z tego skoro nie ma warunku 5 lat zameldowania w gminie A?

Tego nie wiemy bo o tym nic nie napisal:)

tomek73    471

Na początku tamtego roku trza było składać do notariusza, potem to znieśli.

Składąłem dwa razy płaciłem po 200 zl i 100 z czymś i przetargi odwołane, kasa  nie do odzyskania, wiec teraz dlatego teraz w Agencji się składa.

Piochu    8

U mnie w ogłoszeniu wyraźnie pisze że oferty się składa u Notariusza, jest podany dokładny adres, i dzień składania ofert. Mój odział to ANR Poznań, filia w Pile.

http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Matey    785

2 oferty zlozone w tym roku 2 jeszcze w ubieblym wszystkie ograniczone i zadna przez notariusza?? wiec jak to mozliwe?

Tego nie wiemy bo o tym nic nie napisal:)

Z posta maćka wynika, że w gminie w której jest zameldowany nie ma ani jednej działki rolnej więc według przepisów anr nie jest rozumiany jako rolnik. No ale cos sie da zakrecic, jakas dzierzawa od sasiada

KS Falubaz

Igor03    4
Napisano (edytowany)

Panowie jak długo czekaliście na wyniki przetargu ofertowego, dzwonili czy wysyłali pisemnie ?.

Edytowano przez Igor03

adus653    0

w Listopadzie 2016 zlozylem pierwasza oferte a tydzien temu dopiero zakonczony przetarg. Informowali o wszystkim pisemnie

Igor03    4

w Listopadzie 2016 zlozylem pierwasza oferte a tydzien temu dopiero zakonczony przetarg. Informowali o wszystkim pisemnie

Wygrałeś?.

Igor03    4

Masz produkcję zwierzęcą ? czy komisja prosiła o wyjaśnienia jak obliczałeś DJP.?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez Mateusz291992
      Zakupiłem 1ha pola, porośniętego samosiewami drzew, zakrzaczeniami i trawą. Mogę zgodnie z prawem usunąć drzewa celem przywrócenia pola do użytkowania rolniczego? W jesieni chciałbym zasiać pole. 
    • Przez kaku
      Witam
      Wyjasnie pokrótce w czym problem..
      Końcem 2016r. każd rolnik posiadający bydło był zobowiązany złożyć do oddziału terenowego ARiMR listę zwierząt, które posiada. Oczywiście złożyłem taką listę.. okazało się niestety, że brakuje na niej jednej szt w porównaniu z tym co jest w systemie ARiMR. Pracownik ARiMR poinformował mnie o tym telefonicznie, podał nr tej szt I kazał to sprawdzić. Odnalazlem tą szt w księdze stada, był to byczek, którego najprawdopodobniej sprzedałem 6 miesięcy temu.. nie miałem jednak w księdze do kogo sztuka poszła. Przypomniałem sobie, że faktycznie sprzedałem klientowi byka podpisując mu sie na druczku przemieszczenia I zaznaczajac kupno/sprzedaż. Z tego co kojarze wziąłem od niego dane, żeby wpisać do książki stada, ale osoba z rodziny, która sie tym zajmuje tego nie zrobiła.. Jak się okazało klient nie zgłosił przepieszczenia w agencji, sztuka nadal widnieje jako moja, a nie mam ani jej ani paszportu. Nigdy wczesniej, ani później nie ufałem ludziom w kwestii przemieszczenia.. zawsze składałem odrębne.. ten jeden raz I taka sytuacja W agencji poradzili mi żebym się z gościem skontaktował I to wyjaśnił, niestety kartka z informacja o nim zaginęła, a po pół roku niewiele o nim pamietam.. raczej go nie odnajdę. W tej sytuacji pracownik ARiMR najprawdopodobniej bedzie musiał poinformować inspekcje weterynaaryjną I zlecić im kontrole u mnie w gospodarstwie.. nie wiem jak sie zachowac w tej sytuacji, żeby uniknąć przykrych konsekwencj (napewno dostanę pkt karne I pojadą grubo po dopłatach). W grę wchodzi pewnie przemieszczenie do nieznanego nr gospodarstwa, ale z jaką datą ? Klient pewnie skapnie sie, ze nie przemiescil tej sztuki w momencie kiedy bedzie chciał zgłosić tego byka do dopłat, albo dopiero jak go sprzeda do rzeźni. Ale raczej nie dadzą mi w agencji tak czekać, aż coś się zacznie z nim dziać Co myślicie o tej sytuacji ? Duża kara mi grozi ? Da radę jeszcze jakoś tą sytuacje poprawić ?
    • Przez Dzigit189
      Witajcie 
      Moi dziadkowie przekazali mi w formie darowizny 2,5ha ziemii. 
      Chciałbym nadać swój własny numer gospodarstwa ale sprawa wygląda tak że nie mieszkam razem z dziadkami a w innym miejscu ale produkcję rolniczą de facto prowadzę razem z nimi w ramach jednego gospodarstwa , tam jest mój sprzęt itd.
      Czy jest taka możliwość zebym mógł mieć swój numer gospodarstwa w tym samym miejscu co dziadkowie?  I jak to wygląda od prawnej strony. 

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj