adameo111

Dzierżawa gruntów od ANR

Polecane posty

tomekgeo2    8

Witam ma pytanko chcę wystartować w przetargu ograniczonym jestem młodym rolnikiem, mieszkam 5 lat w gminie tylko nie prowadzę gospodarstwa przez 5 lat, wykształcenie średnie inne niż rolnicze ale mam opłacone składki w Krus przez 3 lata jako domownik i rok jako rolnik czy mogę wystartować w przetargu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Jak przyznawano wam punkty za odległość, bo do działki mam 1320m, i nie wiem czy są jakieś progi np. po 0,5km, czy ten co ma najbliżej dostaje maxa, a następni proporcjonalnie mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Panowie np : anr ogłasza przetarg na dzierzawe gruntów 2 działki są to przetargi ofertowe a 1 działka przetarg (licytacja ) w ogłoszeniu o przetargu pisze ,że można startować na wszystkie działki ale jak się jedną wygra to z innych jest się zdyskwalifikowany. I u nas jest taka sytuacja , że przetarg ofertowy wygrywa syn a przetarg licytacja wygrywa ojciec (jest to jedno gospodarstwo tylko podzielone aby skorzystać z programów unijnych). Czy u was też była taka sytuacja i czy ktoś pisał zażalenie do ANR ?.

Edytowano przez Igor03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

z tym anr to czeski film, dwa lata walcze o działkę i dziś sie dowiaduje że agencja bedzie ją probowala sprzedać bo ma mniej niż dwa hektary, pierwszy przetarg ograniczony, dwa pozostałe nieograniczone, ale w dzierżawe dać nie mogli i nie mogą, pięknie :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

Witam. Chcialbym sie zapytac,odnosnie wymogu:

"Co najmniej od 5 lat zamieszkują w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego"

Jestem w takiej sytuacji,ze mieszkam w innej gminie,a ziemie mam w innej gminie (sasiedne gminy,ziemie mam 800m od domu,ale lezy wlasnie w drugiej gminie). Czy to calkowicie skresla moje szanse na start w przetargach,czy jest jakies wyjscie? Dodam ze moge przemeldowac sie do tej sasiedniej gminy,no ale pozostaje warunek 5lat. Z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Tez jestem wlasnie ciekaw ile kosztuje.pojade zawieź wstępne papiery to zapytam .

 

Wzór nr 3 podbity przez wójta lub burmistrza to 17 zł + dokument o zameldowaniu 17 zł + oferta u notariusza to ok 90 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Witam. Chcialbym sie zapytac,odnosnie wymogu:

"Co najmniej od 5 lat zamieszkują w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego"

Jestem w takiej sytuacji,ze mieszkam w innej gminie,a ziemie mam w innej gminie (sasiedne gminy,ziemie mam 800m od domu,ale lezy wlasnie w drugiej gminie). Czy to calkowicie skresla moje szanse na start w przetargach,czy jest jakies wyjscie? Dodam ze moge przemeldowac sie do tej sasiedniej gminy,no ale pozostaje warunek 5lat. Z gory dzieki za odpowiedzi

 

skresla Cie całkowicie, musisz szukać słupa


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus653    0
Napisano (edytowany)

Czy ktoś wie ile wynoszą koszty notarialne za złożenie oferty u notariusza na przetarg dzierżawy z ANR?

Na nowych przepisach nie trzeba skladac juz ofert poprzez notariusza.

Sam wypisujesz oferte i zawozisz do agencji.

skresla Cie całkowicie, musisz szukać słupa

Nie prawda!

Jezeli jest zameldowany w gminie A dluzej niz 5 lat a sasiaduje z gmina B w ktorej lezy dzialka przetargowa to moze brac udzial w tym przetargu.

Edytowano przez adus653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

co z tego skoro nie ma warunku 5 lat zameldowania w gminie A?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus653    0

2 oferty zlozone w tym roku 2 jeszcze w ubieblym wszystkie ograniczone i zadna przez notariusza?? wiec jak to mozliwe?


co z tego skoro nie ma warunku 5 lat zameldowania w gminie A?

 

Tego nie wiemy bo o tym nic nie napisal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na początku tamtego roku trza było składać do notariusza, potem to znieśli.

Składąłem dwa razy płaciłem po 200 zl i 100 z czymś i przetargi odwołane, kasa  nie do odzyskania, wiec teraz dlatego teraz w Agencji się składa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

U mnie w ogłoszeniu wyraźnie pisze że oferty się składa u Notariusza, jest podany dokładny adres, i dzień składania ofert. Mój odział to ANR Poznań, filia w Pile.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

2 oferty zlozone w tym roku 2 jeszcze w ubieblym wszystkie ograniczone i zadna przez notariusza?? wiec jak to mozliwe?

 

Tego nie wiemy bo o tym nic nie napisal:)

 

Z posta maćka wynika, że w gminie w której jest zameldowany nie ma ani jednej działki rolnej więc według przepisów anr nie jest rozumiany jako rolnik. No ale cos sie da zakrecic, jakas dzierzawa od sasiada


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4
Napisano (edytowany)

Panowie jak długo czekaliście na wyniki przetargu ofertowego, dzwonili czy wysyłali pisemnie ?.

Edytowano przez Igor03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adus653    0

w Listopadzie 2016 zlozylem pierwasza oferte a tydzien temu dopiero zakonczony przetarg. Informowali o wszystkim pisemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

w Listopadzie 2016 zlozylem pierwasza oferte a tydzien temu dopiero zakonczony przetarg. Informowali o wszystkim pisemnie

 

Wygrałeś?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Masz produkcję zwierzęcą ? czy komisja prosiła o wyjaśnienia jak obliczałeś DJP.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj