hubertoski

Zetor 8011, rodzaj skrzyni

Polecane posty

hubertoski    0

Witam. Wymieniam znajomemu silnik w zetorze 8011,  typ silnika to stary model 8001. Spotkał się ktoś może z brakiem mikropompy w skrzyni pośredniej? W tej skrzyni znajduje się tylko pompa hydrauliczna oraz pompa wspomagania. Nie widać żadnych ingerencji w obudowę, żółw- zając nie działa, WOM działa poprawnie. Skrzynia posiada 4 biegi, zmienia się je idealnie, jakby była synchronizowana i wydaje mi się że jest sporo szybsza od skrzyni w moim 8145.  Brak mikropompy , czy znajduje się w innym miejscu?   Jak kupywałem tarczę sprzęgła, sprzedawca twierdził że to do modelu skrzyni "przejściówki". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

może ktoś przełożył tryby i idzie blisko 40 km/godz ale nie polecam znajomy miał tak w c 385 i nie było czym jechać z przyczepami i w polu biegu nie można dobrać to jest dobre rozwiązanie do opryskiwacza lub rozsiewacza nawozu bo z przyczepami trzeba redukować  pod małą górkę co normalnie na 4 wyjedziesz a w pługu 4 terenowe za szybkie 3 za wolne może ma inne koła tzn opony wyższe były wersje 25/30 i 35 ale zamienią 3 z 4 mają szybką skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertoski    0

pompa wspomagania znajduje się mniej więcej w tym samym miejscu co normalnie, może minimalnie przesunięta niżej, ale wygląda zupełnie tak samo jak typowa pompa do tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadziac360    14

A pompę wspomagania w każdym tego typu ciągniku napędza mikropompka, także widać że wszystko tam jest na swoim miejscu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertoski    0

no właśnie nie jest, z mikropompki przewód bynajmniej u mnie jest wyprowadzony na bok i puszczony do góry w kierunku dekla skrzyni. tutaj jest tylko i wyłącznie pompa wspomagania. nigdy nie spotkałem się z czymś takim w 80. podpytywałem znajomego mechanika, i też stwierdził że takiej skrzyni w tej serii nie widzał, jutro zrobię zdjęcie z boku jak to wygląda dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadziac360    14

A to ciekawostka, to na jakiej zasadzie ma działać sprzęgło wom-u.

A druga sprawa napęd pompy wspomagania, coś tam jest dziwnego.

Który to rok produkcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertoski    0

Silnik  1980r.  dach płaski, brak skrzynek na aku jak zazwyczaj jest tylko jedna blisko schodka obok rozrusznika, maska prosta, na szybko mam zdjęcia bez ściągniecia dekla i porówanie jak jest u mnie. Nie zrobiłem zdjęć przed społowieniem tam było dokładnie widać. Jutro odkręce dekielek. post-63129-0-83978900-1448303209_thumb.jpgpost-63129-0-93680800-1448303280_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadziac360    14

Chodzi Ci o tą pompkę na dole ? To nie jest mikropompka, to jest pompka tłoczkowa która ma za zadanie wyrównywać ciśnienie pompy hydraulicznej i wspomagać pracę podnośnika, stosowano je chyba od 84 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ty chyba nie znasz sie  prawie wcale na tych skrzyniach jak pompę wspomagającą z  mikropompą mylisz.

Mikropompa znajduje sie  w  środku  wskrzyni pod żółwiem, nie nma do niej dojście tak jak zrobiłeś zdjęcia, a zdjecie przdstawia pompę wspomaganie i pompę wspomagającą która zasila  tylny podnośnik i ma wydatek 7 l/min.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertoski    0

Dokładnie o skrzyniach w nich nie mam  pojęcia. Skrzyni nigdy w nich nie ruszałem, nie było potrzeby.  Dzięki za wytłumaczenie.

Edytowano przez hubertoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

co więcej, nawet w tych nowszych, można tę pompkę tłoczkową/ wspomagająca wyrzucić (jak się owiedzmy zepsuje) i na jej miejsce wstawić dekielek (do kupienia w każdym sklepie z czesciami.

PO tym zabiegu nie bedzie widać ani czuć zadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj