Skocz do zawartości
News
FENDTFARMER309LSA

Podczepianie hamulców do ciagnika

Polecane posty

Jarecki88    189

No bez jaj. Trzeba zaciągnąć ręczny lub nacisnąć i trzymać nożny bo wtedy jest odcięte ciśnienie w przewodzie. Jak chcesz podłączyć przyczepę jeśli w gnieździe masz ciśnienie np. 6bar? Jak zaciągniesz ręczny to masz w gnieździe 0bar i można swobodnie podłączyć przyczepę. Co do wywrotu to albo 2 przewody albo rozdzielacz na przewodzie.

No bez jaj. Trzeba zaciągnąć ręczny lub nacisnąć i trzymać nożny bo wtedy jest odcięte ciśnienie w przewodzie. Jak chcesz podłączyć przyczepę jeśli w gnieździe masz ciśnienie np. 6bar? Jak zaciągniesz ręczny to masz w gnieździe 0bar i można swobodnie podłączyć przyczepę. Co do wywrotu to albo 2 przewody albo rozdzielacz na przewodzie.

Czyli przy odczepianiu trzeba zaciagnac hamulec i wtedy cisnienie zejdzie z hamulcow w przyczepie ? A co jesli sie nie zaciagnie hamulca recznego i sie wyciagnie koncowke ?

Wiadomość z agroFakt.pl

asharot    208

Zaciąga się po to aby nie został z ciebie placek jak znajdziesz się pomiędzy ciągnikiem a przyczepą albo żebyś nie gonił ciągnika po rozczepieniu.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

wojtal24    261

@fendtfarmer309lsa ile Ty masz lat na kursie na kategorię T nie uczyli masz zasady podczepiania i odczepiania?

ZETOR TEAM

Kas    155

No nie kolego , chyba nie jesteś z tych co dzwonią do mamusi i pytają? Mamo a ile łyżeczek cukru ja sypie do herbaty .

wojtal24    261

ale o co chodzi bo nie rozumie cie @kas a jaką masz pewność że to nie jakiś dzieciak założył temat doporwadzi do jakiegos nieszczecia, sobie czy komuś zrobi krzywdę i powie że na forum tak mu napisali, chyba normalny prawdziwy rolnik z upawnieniami, wie jak podczepia sie hamulce w przyczepie

nie wiem dlaczego moderator dopuscił taki temat bezsensu, a wogóle ktoś usunoł głupie pytanie niech moderator zamknie temat bez sensu ale lepiej dmuchać na zimne tak na przysłość 

ZETOR TEAM

koper88    32

Temat faktycznie dziecinny ale odpowiedzmy jak jest. Podczas podłączania hamulców ciągnik trzeba zahamować dla własnego bezpieczeństwa tak jak to przedmówcy pisali. Jednakże przy spełnieniu jakichś warunków bezpieczeństwa, np. kliny pod kołami nie jest to konieczne.

Jak chcesz podłączyć przyczepę jeśli w gnieździe masz ciśnienie np. 6bar?

Tzw. słuchawka czyli złącze pneumatyczne jest tak skonstruowane, że bez problemu można je podłączyć gdy gniazdo jest pod ciśnieniem. Wtedy też od razu można stwierdzić czy jest szczelne czy coś trzeba poprawiać. Na co dzień jeżdżę samochodem ciężarowym. W takich autach nominalne ciśnienie to ok. 10 bar i jeśli dojdzie się do odpowiedniej wprawy to podłączenie przewodów nie nastręcza większych problemów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrek106
      Witam!
      Z jakiego modelu samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

• Przez bel920
      mam mf 8110 i ma on hamulce na przyczepe hydrauliczne , jak kupiłem go to działały ale teraz już nie prubowałem odpowietrzyć i raz działąją raz nie i moje pytanie co można z tym zrobić czy jakiś błąd przy odpalaniu popełniam że nie działąją
    • Przez groszek
      Czy ktoś z was orientuje się czy można w jakiś sposób ustawić hamulce hydrauliczne w ciągniku ponieważ ciągnik hamuje wcześniej niż przyczepa a powinno być odwrotnie. Dodam ze ciągnik to mc cormick mtx 175 z instalacja hamulców hydraulicznych 
    • Przez V12
      Witam
      Czy można w 75-14 jakoś na rozdzielaczu wyłączyć aby podczas hamowania nie podawało ciśnienia na wyjście oleju do przyczep ?? 
      Nie potrzebnie się zuzywa pompa bo przy kązdym hamowaniu podaje ciśnienie 
      Jedyne co mi przychpdzi do głowy to zaślepić rurkę od pompy hamulcowej , ale może jakoś sie to da wyłączyć bez ingerencjii
    • Przez BartomiejSkrczyski
      hamulce łapią od razu ze można zęby na kierownicy zgubić. tarcze ok kulki też. co może być przyczyną

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.