Piotrek94

zetor 7211 do czego to służy

Polecane posty

Piotrek94    0

witam stalem sie posiadaczem zetora 7211 i mam pytanie do czego służą te wajchy
i gdzie sa odpowietrzniki od hamulców

post-149433-0-29923600-1448208979_thumb.jpg

post-149433-0-42595500-1448208988_thumb.jpg

Edytowano przez Piotrek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1 od opuszczania zaczepu (hith) , 2 szybkość reakcj podnośnika .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dil3    8

1 otwieranie dolnego zaczepu.2 regulacja spływu oleju. Ps. zetora miałem 15 lat temu,jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie spływu oleju ale szybkości reakcji podnośnika. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek94    0

dzięki. a gdzie sa te odpowietrzniki do hamulców bo coś słabo działają ma ktośjakieś zdjęcia? i która to jest kątrolka ładowania? ta z akumulatorem narysowanym? jeżeli tak to czy ona powinna świecić po włożeniu kluczyka? bo u mnie nie świeci świeci tylko od smarowania

Edytowano przez Piotrek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przy cylinderkach. W pochwie półosi jeśli są bębny, z tyłu nad otworami tylnego mostu jeśli tarczowe.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak z akumulatorem i powinna świecić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek94    0

to u mnie nie swieci mysle że to wina żarówki albo przepalona albo prąd nie dochodzi bo gdy bym alternator nie ładował to kontrolka by świeciła ale nie gasła po odpaleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nooo - słuszny tok myślenia ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

ta mała to nie tylko do szybkości reakcji  ( dźwignia krótka w pozycji D iM )ale też do szybkości podnoszenia  ( dźwignia w pozycji P )


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Nie plecie, ma rację. Jeśli dźwignię od podnoszenia dasz na maxa do tyłu to dźwignia szybkości reakcji nie będzie miała wpływu na szybkość podnoszenia. Jeśli przesuniesz ją w jakieś położenie pośrednie (nie max do tyłu) i dźwignia szybkości reakcji będzie ustawiona na najmniejszy przepływ to podnośnik będzie podnosił bardzo wolno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No tak ale ta pośrednia pozycja służy do ustawiania głębokości pracy maszyny i dla tego w  tym zakresie reaguje na regulację szybkości reakcji. Maszynę podnosi się dając wajchę całkiem do tyłu a tam już to nie działa.

Coś jeszcze piszą o zmianie  stosunku ilości oleju podawanego do podnośnika a hydrauliki zewnętrznej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szybkość reakcji to szybkość reakcji , u swojego nie zauważyłem innych szybkości w pozycjach DMP , jedynie zmiany zakresów podnośnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Jak się podczepia jakąś maszynę to nie zawsze się daje dźwignię podnośnika na maxa do tyłu i wtedy można to zauwazyć jeśli jest zdławiony przepływ. Tak samo pracując ze "szpilą" do balotów (trzeba pracować na pozycyjnej bo przy opuszczaniu podnośnik dostaje "drgawek") - rzadko kiedy podnosi się ją maksymalnie. Jeśli ktoś o tym nie wie to zakłada temat że podnośnik wolno działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Bo nie jest to dzwignia "szybkości reakcji" tylko regulacji szybkości podnoszenia a to jest różnica i w praktyce każdy chce żeby podnośnik podnosił szybko i najczęście jest ustawiana na max. Może to się przydać do podnoszenia bardzo ciężkich narzędzi, bo jak dzwignia nie jest na max. to pod koniec podnoszenia łagodnie wyhamowuje i nie ma szarpnięcia ciągnikiem. Tylko że kto do małej serii zakłada bardzo ciężki sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Akurat jest to dźwignia szybkości reakcji a nie podnoszenia. A dokładnie chodzi o szybkość podnoszenia narzędzia wraz ze wzrostem oporu maszyny zagłębionej w ziemi. Instrukcje polecam. Napisane poco to służy i dla czego zmniejszać szybkość reakcji podnośnika.

Prócz tego zmienia stosunek oleju podawanego do hydrauliki zewnętrznej i i podnośnika. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

w serii 5011-7045 montowano nieco inny rozdzielacz niż w 5211-7745 i przestawienie dźwigni szybkości reakcji w skrajne położenie spowalniało czas podnoszenia ramion niezaleznie czy poszło na maxa czy mniej .

To ,że nazwano ją "szybkości reakcji " nie oznacza ,że nie służyła do szybkości podnoszenia  bo innej dźwigni do tej funkcji podnośnika nie ma!

 

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To jest możliwe. Sugeruje się instrukcja modelu o którym mowa w temacie.

W instrukcji 5011 i podobnych faktycznie piszą o wpływie na szybkość podnoszenia podnośnika i siłę dociążenia  w trybie pozycyjnym.

We wszystkich trybach reguluje szybkość podnoszenia ale prawdopodobnie w pozostałych dwóch chodzi o pozycje dźwigni poza podnoszeniem na max w górę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To jest możliwe. Sugeruje się instrukcja modelu o którym mowa w temacie.

We wszystkich trybach reguluje szybkość podnoszenia ale prawdopodobnie w pozostałych dwóch chodzi o pozycje dźwigni poza podnoszeniem na max w górę.

To się  w końcu zdecyduj, bo pod moim postem piszesz że nie jest od szybkości podnoszenia tylko od "reakcji" a tu znowu co innego. To takie "na dwoje babka wróżyła" :D-niech każdy sobie wybierze co mu pasuje :unsure: .

Po drugie ja sugeruję się ciągnikiem który mam od 11 lat a nie instrukcją w wątpliwym tłumaczeniu z Czeskiego na nasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przeczytaj dokładnie............ w instrukcji 5011 jest napisane że od szybkości podnoszenia również.

Znam kupę ludzi którzy jeżdżą lata a nie wiedzą do końca co i jak działa. 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega pytał 7211 - czyli - szybkość reakcji . B)  Może wiedza na temat 7011 nie jest Mu koniecznie do życia potrzebna ;) . A tak przy okazji , może MI powiecie czemu w Moim 5211 podnośnik działa z małym opóźnieniem ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

ludzie też czasami przez pomyłkę albo  upraszczając piszą ,mówią 7011 a mają 72-ki i na odwrót . Wnętrze w takim ujęciu jest niemal identyczne w obu modelach a skoro temat zostal podjęty to chyba  nie zaszkodzi podzielić się wiedzą i bardziej rozwinąć temat bo za chwilę odezwą się posiadacze 70-tek i będą twierdzić co innego jak skupimy się tylko na  72-kach.

Teraz do meritum ; w 5011-7045  można regulować szybkość podnoszenia  niezależnie od skali wychylenia dźwigni podnośnika (hydrauliki wewnętrznej){ na 100% tak to u mnie działa} , natomiast w 5211-7745  przy nieznacznym przesunięciu tej dźwigni (podnoszenia) działa z różną prędkością zależną od wychylenia dźwigni szybkości reakcji a jak damy maksymalnie do tyłu podnosi ramiona z maksymalną prędkością . UFFFF

A teraz zadanie dla Kolegi zakładjącego temat niech sprawdzi teorię w praktyce

 

 

 

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj