DariuszKumierzak

Wiertarka stołowa kilka pytań co do wiercenia w stali

Polecane posty

Tomasz78    1029

kolego takich rzeczy szukaj w hurtowniach stali  to o co pytasz to rura przewodowa 5-6mm sciana i tania nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Żeby w jakiejkolwiek rurze łożyska osadzić nie obejdzie się bez tokarza. Niestety ale dostęp do niego to podstawa.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niewielkie. Musiał bym się spytać w robocie. Do gwintowania otworów wiertarkami można kupić specjalne głowice. Mają przekładnię zwalniająca i sprzęgło cierne. Mam taką tyle że brakuje jednego łożyska, sprężyny i klucza.

http://allegro.pl/glowica-gwintujaca-gwintowania-aparat-tapmatic-70-i5279726680.html

Coś takiego tyle że producenta nie znam.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja bym pozostał przy gwintowaniu recznym ,chyba że planujesz robic coś hurtowo ,tym bardziej ze maszynowe sa drogie a złamać nie trudno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Można co najwyżej zacząć w wiertarce gwint czy przejechać tylko jedynką. Masz idealny pion. Reszta pokrętka. Ale do tego nawet jej załączać nie trzeba.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

To zalezy od wprawy i doboru wiertla ,ja wiekszość gwintuję maszynowym ,lecz zdaża się że ze używam pojedynczych szczególnie w cienkich sciankach ,w których o przeciągnięcie nie trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o tokarkę zrobić się chyba nieda ?

ile muszę szykować pln na zakup tokarki,mała tokarka wystarczy(czasem koło czy wałek przetoczyć)

 

czy tokarka rewolwerowa to dobry sprzęt i skąd taka nazwa(rewolwerowe nie są nawet drogie)

Edytowano przez DariuszKumierzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Kolego Dariuszu z tokarka daj sobie spokoj bo tokarzem trzeba sie urodzic.Zaczniesz pytac o rodzaje nozy  i do czego sluza i tak tego nie ogarniesz.Niech kazdy robi swoje tzn tokarz toczy,spawacz spawa a rolnik uprawia ziemie.Final i tak bedzie taki ze pojdziesz z robota do fachowca a wydasz tylko niepotrzebnie pieniadze i stracisz czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rewolwerowa jest do produkcji seryjnej, a nie do nauki toczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego Dariuszu z tokarka daj sobie spokoj bo tokarzem trzeba sie urodzic.Zaczniesz pytac o rodzaje nozy  i do czego sluza i tak tego nie ogarniesz.Niech kazdy robi swoje tzn tokarz toczy,spawacz spawa a rolnik uprawia ziemie.Final i tak bedzie taki ze pojdziesz z robota do fachowca a wydasz tylko niepotrzebnie pieniadze i stracisz czas.

 

Uważam że na potrzeby własne (gospodarstwa) to potrzebne tylko logiczne myślenie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale jak jeżdżą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Czasami to można się uśmiać :D  :D  :D , gość zaczyna od najtańszego chinola (wiertarki), potem coś zaczyna konstruować, już jest przy tokarni, a za chwilę będzie założycielem warsztatu ślusarskiego :D  :D  :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wynikły kłopoty w trakcie prac nad wiertarką

zamiar był wspawać tuleje do wałka(ale tokarz doradził inny pomysł,mój by miał bicie)

wałek 50mm(długi na 80cm,przetoczone pod samo wiertło 15-17cm) przetoczyć od środka i tam mocować wiertła na stożek morsa

co o tym myślicie?jaki koszt przetoczenia będzie(znajomy tokarz niema czasu,więc nie zrobi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj