kajetan

Probelm z EHR Same Antares 2 130

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Same
kajetan    0

Witam kolegów.

 

Mam duży i ciężki do rozwiązania problem z działaniem podnośnika w Same Antares II 130 km. Panel sterownika wygląda tak jak tutaj: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/84842-same-ehr/?hl=%2Bproblem+%2Behr+%2Bsame

Problem polega na blokowaniu się podnośnika w czasie pracy. Panel sterownika przestaje wtedy reagować zupełnie, nie mogę ani opuścić ani podnieść układu zawieszenia. Dopiero po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika układ zaczyna dalej pracować.

Dzieje się to tylko w przypadku gdy największe pokrętło regulacji głębokości jest ustawione w pozycji innej niż zerowa. Kiedy chcę zmienić głębokość pracy narzędzia pokrętłem i ustawię je np. na 3, po kilku metrach jazdy układ całkowicie zawiesza się. Muszę więc pracować w pozycji zero i regulować ciągle ręcznie przyciskami "góra,dół" i blokować "Stop"-em na żądanej wysokości. Mało tego w momencie zawieszenia się blokuje na stałe także przedni napęd i nie mogę go już rozłączyć do momentu ponownego uruchomienia ciągnika.

Sprawa powtarza się także podczas jazdy z narzędziem podniesionym. Najdziwniejsze jest to, że wszystko jest w porządku aż do momentu kiedy na nierównościach przednia oś ciągnika chociaż trochę oderwie się od podłoża. Wtedy natychmiast blokuje się EHR, załącza się przedni napęd i nie mogę już nic zrobić - ani wyłączyć napędu ani opuścić narzędzia do momentu ponownego uruchomienia ciągnika.

Zjawisko nasila się na zimnym silniku oraz podczas pracy na włączonych światłach - wtedy sterownik zawiesza się praktycznie na każdej uwroci.

 

Nie mam już pomysłów co to może być i gdzie szukać przyczyny. Było kilku fachowców, każdy rozłożył ręce. Sprawdzaliśmy cały układ elektryczny, czujnik położenia wysokości ramion podnośnika, czujnik prędkości w skrzyni biegów, zmieniałem panele podnośnika i nadal nic. Moim zdaniem usterka pojawiła się po spawaniu ramienia podnośnika - nie wyjęli kluczyka i od tamtej pory zaczęły się dziać takie cuda. Zaczynam obstawiać że to centralka ale nie chcę pchać się niepotrzebnie w koszty, więc pytanie do użytkowników, czy miało ktoś podobny problem, lub ktoś może potrafiłby sobie z tym poradzić?

 

Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

Posprawdzaj kabble wszystkie.

Mi to wyglada na zwarcie... moze kabel jest gdzies przetarty...

To ze naped wariuje to jest wina tego ze on jest powiazany z komputerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Co się dało to już sprawdzone. Wszystkie przewody przejrzał elektromechanik, stwierdził, że wszystko w porządku... Dziwne jest też to, że ten napęd załącza się tylko w momencie oderwania przedniej osi od jezdni (to w trakcie jazdy) natomiast na polu też często jak podskoczy na uwroci i oderwie przednią oś. A jak zapalę światła to już praktycznie na każdej uwroci.

Myślałem, że może jest jakiś czujnik kontrolujący przyczepność przednich kół i on robi jakieś zwarcie, ale nie mogę nic takiego znaleźć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

ansu    208

Układy są jakoś powiązane EHR, SBA, AGROSHIFT, WOM Jak coś nie łączy to świrować może wszystko

Miga Ci ten trójkąt na czerwono

Alarmy
Alarmy mog¹ byæ dwóch typów: • Alarmy powa¿ne (blokuj¹ system). • Alarmy ³agodne (nie blokuj¹ systemu). i s¹ sygnalizowane przez kontrolkê 12 na str 107
Wyœwietlanie kodu alarmu Typ alarmu mo¿na okreœliæ, poniewa¿ kontrolka 12 emituje sekwencjê migniêæ daj¹cych siê prze³o¿yæ na kody numeryczne, z ka¿dym z których jest skojarzony dok³adnie okreœlony typ usterki.
Kryterium kodowania jest nastêpuj¹ce: – œwiecenie kontrolki przez 2 sekundy, – iloœæ migniêæ trwaj¹cych 0.3 sekundy odpowiadaj¹ca cyfrze dziesi¹tek, – œwiecenie ci¹g³e przez 1,2 sekundy, – iloœæmigniêætrwaj¹cych0.2sekundyodpowiadaj¹cacyfrzejednoœci. – powtórzenie cyklu a¿ do ustania alarmu.

Przyczepność kół jest ustalana na podstawie sygnału prędkości ze skrzyni  (z kół) i radaru jak masz

 W przednim napędzie jest tylko czujnik skrętu przy lewym kole Może łożyska zwrotnicy maja luz i coś ... jak kola są odciążane,  może go odłącz złączka na lewym słupku gdzie boczne blachy się spotykają

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Kontrolka miga, odczytywaliśmy kody, pokazywała właśnie problem z czujnikiem skrętu oraz problem z czujnikiem prędkości. Czujnik prędkości podmieniałem, błąd usunęliśmy, ale problem nie ustąpił. Kombinowaliśmy też z czujnikiem skrętu, ale też nic nie pomogło.  Spróbuję jutro jeszcze raz go odłączyć. Radaru w tej wersji nie ma. Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Jeszcze jedna uwaga. Zawuażyłem też, że ciągnik jest bardziej podatny na zablokowania się sterownika i tym samym stałe załączenie napędu, jeśli używam dźwigni wywrotu. Tak jak gdyby użycie dźwigni a co za tym idzie zmiana ciśnienia oleju w układzie miała jakiś wpływ na to blokowanie. Stąd moja myśl, że może to jakiś czujnik ciśnienia oleju. Jest taki w tym ciągniku?

 

 

Edytowano przez kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podmieniałeś czujnik prędkości, a sprawdziłeś chociaż czy wychodzi z niego prawidłowy sygnał? Czy nie gubi impulsów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    208

Czujnika ciśnienia oleju tam niema Urzucie dźwigni rozdzielacza na linki tam obok jest wiązka z kablami może coś porusza i nie łączy  lub robi zwarcie

Czujni prędkości potrzebny jest do działania S.B.A. SYSTEM w trybie AUTO włącza i wyłącza przedni napęd oraz blokady mechanizmów różnicowych sterownych dodatkowo czujnikiem skrętu i hamulców.

Dodatkowo podnośnik EHR blokuje się po przekroczeniu 20km/h, ale można normalnie odblokować przyciskiem z kłódką

Przez menu serwisowe można dokonać kalibracji stałej kół w zależności od skrzyni i rozmiaru opon. Może coś z tą prędkością nie tak, ale przedni napęd nie powinien się włączać czy wyłączać jeśli nie jest włączony tryb AUTO

 

Przedni napęd włącza się gdy nie jest wciśnięty żaden przycisk?? Jak świruje to kontrolka napędu świeci się pełnym światłem czy trochę przygaszona??

Jeśli zmieniałeś panel tam jet cała elektronika S.A.B, EHR i sterowanie przednim napędem

3A667C633883061D69380F096A4F5A8C.png

A pozostałe

9BA1D92F3BFF8E52679ED4990F7F1CDF.png

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Dziękuję za schemat. Z czujnika prędkości sygnał dostaje prawidłowy, mimo że błąd po podmianie ustąpił, to EHR nadal się blokował i załączał przedni napęd. Jeśli chodzi o załączenie przedniego napędu, to tak - włącza się nawet gdy nie jest wciśnięty żaden przycisk. Załączenie przedniego napędu mam w przycisku poniżej panela i jeśli już samoczynnie się załączy, nawet wciśnięcie i wyciśnięcie przycisku nic nie daje, kontrolka pod przyciskiem świeci pełnym światłem, a wszelkie kontrolki na panelu sterowania EHR gasną i mruga jedynie kontrolka błędu. Dodam, że przedni napęd blokuje się niezależnie od prędkości, wystarczy, że oderwie przednią oś - czasem nawet przy gwałtowniejszym ruszeniu z miejsca.

 

Odłączyłem czujnik skrętu. Problem jednak nadal występuje. Dolałem więcej oleju do skrzyni, bo było troszkę poniżej poziomu - problem występuje rzadziej ale nadal w czasie pracy nie mogę używać regulacji głębokości, bo po kilkunastu metrach blokuje sterownik i przedni napęd :( Także w czasie dojazdu na pole - jeśli obciążony oderwie przednią oś, blokada ehr'u i napęd załączony na stałe :(

 

Po zablokowaniu się ehr'u i napędu zauważyłem, że błąd który wymiguje kontrolka różni się od tego, który sygnalizuje przed zablokowaniem. Mianowicie: 1 mrugnięcie, przerwa 1,5 sekundy i 4 sekundowe mignięcia w sekundowych odstępach, następnie 3-4 sekundy przerwy i ponownie sygnalizacja tego samego. Czy ktoś z kolegów może mi to rozszyfrować? Nie mam już niestety dostępu do komputera do kontroli błędów.

 

Edytowano przez kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz pokazać ten sygnał z czujnika? Nie chcę się na razie wypowiadać póki go nie zobaczę, ale ja bym się upierał jednak na czujnik prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    208

..błysk przerwa 4 błyski :) 14

 

.To jest  eprom vs. D053A od Silver nie koniecznie taki jak twój.

14 “Zwarcie 2 ” 114 Zwarcie na Pin 13 Zwarcie dół

Przycisk opuszczania, może ten czujnik przy lewym ramieniu podnośnika czy kable coś .... jeśli ten błąd go dotyczy??

Same instrukcja

Lista alarmów podnośnika Strona 115 ( 161 )

 

U mnie czasem rzadko na chwilę wywala błąd czujnik prędkości jak ciągnik dłużej stoi z pracującym silnikiem, wystarczy, że ruszę z miejsca i jest OK. Tylko ja mam radar i może w związku z ...

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Dzięki za podrzucenie instrukcji. No właśnie kable sprawdzane, przycisk opuszczania też raczej odpada, bo na dwóch sterownikach było to samo. Czujnik położenia przy lewym ramieniu też sprawdzany na ALL ROUND TESTER i nie wykazuje żadnej przerwy :(

Na początku też obstawiałem czujnik położenia, bo sterownik zawiesza się zawsze, gdy pokrętło regulacji głębokości obrócę powyżej 3. Jeśli jest ustawione na 0, potrafi się nie zawiesić nawet przez kilka godzin, minus jest taki, że muszę regulować pozycję czy to pługa czy innego narzędzia przyciskami podnoszenia-opuszczania i za moment blokować w wybranej pozycji. Ja się już do tego przyzwyczaiłem i w sumie mi to nie przeszkadza ale jest to na tyle upierdliwe, że nikt inny nie chce wsiadać do tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barm03    5

Przepraszam, że trochę nie w temacie, ale jaki olej można nalać do silnika same antares 130, czy może być to mobil 15 w 40 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Przez kamu1900
   Zakup 2019r Lovol M504


  • Przez Dzejka88
   Witam niedawno wraz z ojcem kupiliśmy ładowarkę teleskopową jcb 536-60 agri-super z 2009r.Mamy problem nie wiemy czy to ma tak być bo podczas jazdy kiedy chcemy zmienić kierunek jazdy ładowarka z tego co wiem sama wychamowac po czym u nas jest szarpniecie z czego nawet mozna poleciec przez kierownice.Jest to nasza pierwsza ładowarka  proszę o pomoc.
  • Przez PronarekP5
   Opinie użytkwników i osób postronnych na temat :
   -spalania
   -dostępu do części
   -obsługi codziennej
   -awari
    
    
   Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :lol:
  • Przez MiRol
   Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach
  • Przez Skroll123
   Witam mam problem z moim silnikiem ponieważ nie mam jak ustawić kąta wtrysku ponieważ go niechcący go przedstawiłem. Problem polega na tym że nie mam oznaczenia GMP na kole zamachowym da się to jakoś inaczej ustawić lub zaznaczyć? 
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.