News
wloczykij

LELY Welger RP220 Profi - wyrwane podłączenie panelu sterowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Lely
wloczykij    1

Witam, 

Od paru dni jestem posiadaczem wymienionej w tytule prasy, mechanicznie sprawna niestety elektryka do lekkich poprawek. Najwiekszym problemem jest podłączenie panelu sterowania, kabel łączący go z kostką wchodzi do tej zaznaczonej na zdjęciu, które jest dołączone do postu.

U dołu widoczne są też przewodu panelu - kolory biały, zielony, żółty, brązowy. I teraz zaczyna się problem bo z nic nie mam pojęcia w którym miejscu wchodzą w kostce. Mam pytanie - czy ma ktoś może na wierzchu rozebraną kostkę i mógłby zrobić fotkę gdzie te przewody wchodza? Ewentualnie może ma ktoś jakiś schemat serwisowy elektryki? Pinów jest mnóstwo i nie mam pomysłu jak to powinno być podłączone bo z katalogu części wynika, że panel powinien być podłączony właśnie do tej kostki.

post-60290-0-87872300-1448107422_thumb.jpg

wloczykij    1

sterownika brak? są jakieś wolne piny w tej wtyczce?

Sterownik mam, z tym ze jest zdjęty. Wolnych miejsc na piny jest dużo - na tyle ze ciężko nawet na chybił trafił dojść w ktorym miejscu powinny właściwie wchodzić...

Wiadomość z agroFakt.pl

karolas123    86

Bez dokumentacji to niestety proszenie sie o problemy. Jak wyglada pilot? Sa tam same przyciski czy moze działa to na jakimś protokole komunikacji? 

wloczykij    1

Photo_R00022653_1.jpg

^ Pilot 

IMO sprawa wygląda tak wg. mnie: kable brazowy biały to + i - , żółty i zielony to dane - takie oznaczenie mają kable w porcie usb, całość jest strrowana modułem przy prasie własnie, który zasila, przesyła i odbiera dane z panelu, panel ma też procesor który steruje wyświetlaniem i przetwarzaniem sygnału z przycisków na dane dla modułu (wiem motam nieco:) ). W  tej złączce znalazłem 2 piny z urwanym kabelkiem a właśnie 2 przewody od panelu go nie mają wiec domyślam się już gdzie zielony i żółty, pytanie tylko który kolor gdzie, no i gdzie te zasilanie. Zdjęcie byłoby bardzo pomocne, bo metodą testów - sprawa oczywista, można puścić coś z dymem. 

wloczykij    1

Jeżeli nic jeszcze nie znalazles to wrzucam zdjęcia

Stukrotne podziękowania przyjacielu, bardzo mi te zdjęcia pomogły - niech ci Bozia w dzieciach wynagrodzi :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez jaro89
      Nie znalazłem na forum tematu z prasą lely v160, więc zakładam.

Użytkownicy, jakie opinie macie na temat tego modelu, jakie prasa ma zapotrzebowanie mocy , ile aktualnie kosztuje nowa v160-tka ??
    • Przez boooolek
      Witam chciał bym poznać opinie na temat pras zmiennokomorowych  firmy :  
      lely welger
      kuhn
      claas
      case  

• Przez piotrek9321
      Witam posiadam prasę welger rp 202 classic pracuje ona z case 4230 i belki wychodzą bardzo słabe nie wiem jak ustawić zgniot o ile że słomy są jeszcze ok to z sianokiszonki bardzo słabe że owijarke nie chce obracać bel.w ie ktoś jak ustawić zgniot ?
    • Przez 22tomek22
      witam mam pytanie jak ustawić zgniot beli w prasie lely welger rp520 i co pokazuje zegar ciśnieniowy z przodu belarki
    • Przez pawelek11
      Witam wszystkich, zamówiłem prasę Lely którą miała być w połowie maja. Prasy nie mam do tej pory dealer tłumaczy się że producent czyli obecnie AGCO ma opóźnienia w produkcji. Chciałabym się porostu dowiedzieć czy ktoś jeszcze ma obecnie podobną sytuację z którąś z tych trzech pras? Bo nie wiem czy dealer może mnie oszukuje czy np. AGCO woli robić prasę pod swoją marką a Lely zostawia na koniec.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.