demon17

Zetor 9540, blokowanie skrzyni biegów...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
demon17    1

Witam, zdarza się to bardzo losowo i nie ma reguły czy ciągnik jest ziny czy też rozgrzany. Podczas cofania, gdy wcisnę sprzęgło, ale biegu nie wyłączę ciągnik powoli zwalnia po czym przy przy końcu toczenia zblokuje koło i ciągnik się zatrzymuje w miejscu. Jeśli podczas wciśniętego sprzęgła wyłączę bieg to ciągnik będzie swobodnie się toczył dalej. Nie ma reguły czy jadę do przodu czy do tył, czy na jedynce czy na wstecznym. Jeśli ciągnik zatrzyma się po zablokowaniu to podczas ruszania czuć opór. Sorki że tak chaotycznie ale mam nadzieje że zrozumiecie o co chodzi ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

demon17    1

Tak jak pisaliście, problem leży w półbiegach, a dokładniej to na pierwszym. Skrzynię posiadam 3 biegi po 2połówki. O jakich orientacyjnie mówimy kosztach jeżeli problem leżałby po stronie tarczki i taśmy??

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kondzio55
      Witam .Mam mały kłopot z podnoszeniem.Chodzi tutaj o wysokosc podnoszenia maszyn typu pług obrotowy bądz talerzówka.Najbardziej kłopotliwy jest pług.
      Co i jak mozna przerobić zeby wyzej podnosił ramiona? Ramiona skręcone ,łacznik jest na dolnej dziurze i skręcany aby tył szedł w gore,ale pomimo tego koło pługa czasem wadzi o ziemie co jest czasami uciązliwe..Ramiona opuszcza praktycznie do samej ziemi ,podniesc podnosi wysoko lecz przy takich maszynach te 10cm chociaż przydałoby sie.
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez igorusis
      Witam

Jak w temacie.
      Problem gaśnięcia pojawia się gdy ciagnik sie dobrze rozgrzeje, zimny pali be problemu i nie gaśnie.
      Zdejmuję nogę z gazu, obroty spadają do 500-600 i gaśnie.
      Sprawdziłem czy nie dostaje się powietrze - układ paliwowy jest szczelny. Filtr powietrza jest czysty. Filtry paliwa i oleju też.
      Lokalni mechanicy mówią, że pompa paliwa, no ale wtedy powinien gasnąć cały czas a nie tylko gdy sie rozgrzeje. Ogólnie silnik chodzi bardzo równomiernie.
      Na wyższych obrotach pracuje bez problemu pod obciążeniem i nie gaśnie.

Gdy obroty zdejmuje się powoli to wtedy nie gaśnie.

Dzwoniłem do serwisu i oni twierdzą, że pompa wtryskowa.

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.
    • Przez Zetor9540iursusc330M
      Witajcie panowie i panie jestem w trakcie regeneracji ww wzmacniacza chetnie podziele sie informacjami na ten temat oraz zdjeciami 
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.