napaleniec93

New holland t4 jako głowny

Polecane posty

sumek666    5084

W sumie tak... miejmy, że będzie bezawaryjnie służył. Początkowo chciałem Ursusa ale nie ma tego rewersu. Bardzo blisko mam do JD i DF ale cennik póki co nie dla mnie. NH tez w miarę blisko dlatego tutaj szukam. Wezmę TaDka tez pod uwagę ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumek    1

U mnie pracuje t4105 na 20h pług 3*45 talerzówka 2,7 uprsiewny 2,7 daje rade bez problemu choć mógł by mniej palić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy t4.85 i td85 bardzo sie różnią jeśli chodzi o ciężar, pracę w polu, wydajność...

Uważam że t4.85 jest to poprostu bogatsza wersja z możliwością wyboru skrzyni z półbiegami, mokrym sprzęgłem rewersem elektrohydr.

Wiem że jeszcze przedni i tylny most jest inny, ale czy to ma wpływ na pracę i uciąg ?

Mam w zamiarze kupić  NH 85 koni lub Case 85koni i w przypadku Case też jest odpowiednik TD czyli Farmall 85 A i odpowiednik T4.85 czyli Farmall 85 C.

Robie teraz starym casem 83 konie i pługi 3x18 cali (vario) uważam że t4.85/farmall85C równie dobrze sobie poradzi lub lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumek    1

Td5 jest jakieś 200kg cięższy od t4 ma też większy rozstaw osi i z dodatkowym siłownikiem większy udżwig podnośnika. T4 wiadomo można doposażyć w więcej bajerów z czego np skrzynia z półbiegami podwaja liczbę przełożeń w porównaniu z td5 EHR też robi rórznice  kabina jest lepiej wyciszona t4 jest też niższy od td5 co dla niektórych jest zaletą dla mnie np.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sumek, porownywalem dzis tabele Td do T4, rozstaw osi ok 4 cm różnicy, silowniki rowniez mozna do T4 domowic, roznica wagi podobno wynika z rodzaju skrzyni biegów no i to ze Td ma stary typ zwolnic. Mnie akurat niska kabina tez pasuje, półbiegi mam w starym casie tez super sprawa no i rewers na mokrym sprzegle...Chyba lepszej oferty w tych cenach nie ma.Ogolnie bedzie farmall 85C ale to ze wzgledow finansowych, nie robi mi różnicy czy bede jeździl w niebieskich, czerwonych, czy bialych barwach.
Powiedz ogólnie zadowolony jestes z ciągnika?

Edytowano przez wojtektomaszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumek    1

Ja przesiadłem sie z zetora 5320 czyli bez przodu a to robi masakryczną różnice. A co do t4105 w moim przypadku to mógł by mniej palić a pozatym wady to raczej duperele; włącznik świateł roboczych nie najlepszy dostęp do filtrów szeroka maska trochę zasłania widok. Ciągnik mimo nie za wielkich rozmiarów swoje robi pług 3*45 talerzówka 3m siewny 2,7m przyczepy 8+6 spokojnie daje rade na wzniesieniach no i na razie nic się nie zepsuło ogólnie jestem zadowolony. ile teraz cenią case?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Case farmall C 85 ze skrzynią 24x24 z EHR ale bez pneumatyki 130 netto podobnie NH i Steyr. 

Do konca roku muszę złozyc zamówienie, wiem że od stycznia zdrożeją o ok. 1,5 - 2 %

Sumek jaki tam silnik masz? Teraz montują FTP 3400 ccm / 4 turbo interc. moc chyba od 65 do 115 KM. Podobno dosyć oszczędne...ale już z PDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumek    1

Wojtek ja mam dokładnie taki silnik jak opisałeś z DPF 105KM w orce 18l bez problemu spali mam dość pagórkowate pola może dlatego ale kolega ma T5 z tym silnikiem i jemu też tyle wychodzi. Z tą podwyżką to jakoś nie chce mi się wierzyć wiem z bardzo dobrze poinformowanego żródła że NH zanotuje spory spadek sprzedaży w tym roku więc chyba nie strzelali by sobie w stopę a żadnych zmian chyba do ciągnika nie wprowadzili. targuj się na całego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Targuje się z trzema: Case, NH, Steyr. Zrobilismy identyczne konfiguracje ciągników i rzutem na taśmę Steyr 4085 konpakt HiLo wypadł najlepiej, także chyba niebawem pójdzie zaliczka do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj