Skocz do zawartości
napaleniec93

New holland t4 jako głowny

Polecane posty

napaleniec93    13

Witam. Co sądzicie o New Holland t4.85? Czy nadaje sie on jako główny ciągnik w gospodarstwie 25ha? Czy pług 3 skibowy obrotowy nadawał by sie do niego oraz czy dawałby rade z jakimś agregatem uprawowo-siewnym? Jakie maszyny do niego pasują? 

Jeśli źle dodałem to proszę o przeniesienie :)

MrDawido    70

pewnie że się będzie nadawał na takie areal i pod takie maszyny , jasko1993 nie powiedział bym ze t5 jest aż takie mały :D

Wiadomość z agroFakt.pl

kurde5    7

T4 trochę mały gabaryty jak td lepszy by był t5 on też mały ale z 4 obrotowymi by dał rade bo co z tego że podczepisz 3 obrotowe jak nawet miedze będziesz miał problem oborać bo pług całego ciągnika ci nie zabierze a 4 obrotowa do t4 to za duża  będzie męczarnia nie orka, co prawda ziemie lekkie w miarę ale czwórka za ciężka do tego ciągnika 

maldar    12

ciągnik t4 jako główny to słabo to widzę lepiej wypadnie td lub t5 do agregatu 3 metrowego i plugow obrotowek to najlepiej mieć t6 będzie miała lekko bo agregat ma wagę 900-1500 kg+ siewnik300-700 + zasyp 150- 500 wychodzi1350-2700kg waga całego zestawu i powiescie to na dzwigni 4m.więc jak ciągnik ma udźwig podnosnika 2500-3500 kg to się zes...a a nie podniesie bo to jest udźwig na końcówkach ramion a nie ma ramieniu więc wybór należy do was

same110    64

T5 105 powinien spełnić rolę głównego konia .Spokojnie da sobie radę z agregatem i plugiem

sumek666    9

Jak myślicie z jakim największym opryskiwaczem i rozsiewaczem da sobie radę T4.75?

sumek666    9

Nikt nie pytał co będzie lepsze. Poza tym taki Ursus nie istnieje. Zastanawiałem się jeszcze nad C-380 ale ma zwykły rewers.

LukaszC5    21

Koledze chyba chodziło o Ursusa 11054 ale to już jest ciągnik 110 km o dużo większej masie jak NH T4.75 więc nie ma co porównywać.

darkoza    8

no właśnie chodziło mi o ursusa 11054 a nie 11053 to moja pomyłka ty pytasz na główny ciągnik t4 85 na 25 ha to chodziło mi o większy i silniejszy do pługa t4 zasłaby na główny z 3 obracalnymi to słaby ursus bedzie podobny cenowo ja ci nie namawiam na ursusa tylko porównowuę 

post-23015-0-29067700-1455556776_thumb.jpg

sumek666    9

nie ja pytam o T4 jako główny. U mnie miałaby pracować przy ŚOR, rozsiewaczu i ładowacz czołowy. Wiadomo przyczepa jakieś lżejsze prace polowe obsługa łąk.

darkoza    8

a to moze być lepszy od td5 bo ten jest na zwolnicach ale t4 bedzie droższy od td5 jakiś 20000zł

sumek666    9

nie znam cen TD. T4.75 w podstawie ok 110tyś netto. Cena katalogowa ze stycznia 2016.

Do prac z pługiem obrotowym i agregatem uprawowo siewnym T4 może okazać się za lekki. Ja też myślałem o t4 ale polecili mi serie td w pole. TD5105daje rade z pługiem i  kompilacją unia Ares+ poznaniak

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ŁukaszGierczak
      Na co trzeba uważać przy kupne new holland tl 100 2004 r jak sie sprawuje i czy jest awaryjny ?
    • Przez rabit500
      Witam.

Mam pytanie czy ma ktoś może opis poszczególnych przełączników/włączników w fordzie/new hollandzie 8240. Interesuje mnie szczególnie do czego służy przełącznik przy lewarkach zmiany biegów.

Jeśli zły dział proszę o przeniesienie.
    • Przez rabit500
      Witam niedawno kupiłem forda/new hollanda 8240 i mam pytanie jaka może być przyczyna agresywnego sprzęgła.
      Sprzęgło działa tylko że przy ruszaniu bierze odrazu na maksa niema niema i odrazu napęd załączony z dość mocnym szarpnięciem. Czy jest jakaś metoda wyregulowania tego oprócz linki pod pedałem. Sprzęgło prawdopodobnie sterowane hydraulicznie z pompy hydrauliki ciągnika. Albo gdzie szukać przyczyny szarpnięć. Półbiegi wchodzą stosunkowo gładko, z minimalnym szarpnięciem. Skrzynia 16x16.
    • Przez Piotr6991z
      Witam.
      Mam pytanie czy wie ktoś może jak wybrać stopień twardości osi? W instrukcji jest napisane, że są 3 tryby: twardy, normalny, miękki. Aby zmienić ten tryb należy przytrzymać przełącznik blokady osi ponad 2s i na tym ekranie (przy liczniku) ma się coś wyświetlić, ale próbowałem i nic się nie wyświetla. Podłokietnik classic ten zwykły.
    • Przez GRSami
      Witam
      Mam prasę New Holland i niedługo będę zmieniać pasy i mam pytania
      1.Czy opłaca się zmieniać pasy na szersze zamiast 6 na np 3 pasy dużo to da?
      2.Pasy kleić czy normalne spinki.