napaleniec93

New holland t4 jako głowny

Polecane posty

napaleniec93    13

Witam. Co sądzicie o New Holland t4.85? Czy nadaje sie on jako główny ciągnik w gospodarstwie 25ha? Czy pług 3 skibowy obrotowy nadawał by sie do niego oraz czy dawałby rade z jakimś agregatem uprawowo-siewnym? Jakie maszyny do niego pasują? 

Jeśli źle dodałem to proszę o przeniesienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

pewnie że się będzie nadawał na takie areal i pod takie maszyny , jasko1993 nie powiedział bym ze t5 jest aż takie mały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

T4 trochę mały gabaryty jak td lepszy by był t5 on też mały ale z 4 obrotowymi by dał rade bo co z tego że podczepisz 3 obrotowe jak nawet miedze będziesz miał problem oborać bo pług całego ciągnika ci nie zabierze a 4 obrotowa do t4 to za duża  będzie męczarnia nie orka, co prawda ziemie lekkie w miarę ale czwórka za ciężka do tego ciągnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maldar    12

ciągnik t4 jako główny to słabo to widzę lepiej wypadnie td lub t5 do agregatu 3 metrowego i plugow obrotowek to najlepiej mieć t6 będzie miała lekko bo agregat ma wagę 900-1500 kg+ siewnik300-700 + zasyp 150- 500 wychodzi1350-2700kg waga całego zestawu i powiescie to na dzwigni 4m.więc jak ciągnik ma udźwig podnosnika 2500-3500 kg to się zes...a a nie podniesie bo to jest udźwig na końcówkach ramion a nie ma ramieniu więc wybór należy do was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

T5 105 powinien spełnić rolę głównego konia .Spokojnie da sobie radę z agregatem i plugiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Jak myślicie z jakim największym opryskiwaczem i rozsiewaczem da sobie radę T4.75?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Nikt nie pytał co będzie lepsze. Poza tym taki Ursus nie istnieje. Zastanawiałem się jeszcze nad C-380 ale ma zwykły rewers.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Koledze chyba chodziło o Ursusa 11054 ale to już jest ciągnik 110 km o dużo większej masie jak NH T4.75 więc nie ma co porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

no właśnie chodziło mi o ursusa 11054 a nie 11053 to moja pomyłka ty pytasz na główny ciągnik t4 85 na 25 ha to chodziło mi o większy i silniejszy do pługa t4 zasłaby na główny z 3 obracalnymi to słaby ursus bedzie podobny cenowo ja ci nie namawiam na ursusa tylko porównowuę 

post-23015-0-29067700-1455556776_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

nie ja pytam o T4 jako główny. U mnie miałaby pracować przy ŚOR, rozsiewaczu i ładowacz czołowy. Wiadomo przyczepa jakieś lżejsze prace polowe obsługa łąk.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

a to moze być lepszy od td5 bo ten jest na zwolnicach ale t4 bedzie droższy od td5 jakiś 20000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

nie znam cen TD. T4.75 w podstawie ok 110tyś netto. Cena katalogowa ze stycznia 2016.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do prac z pługiem obrotowym i agregatem uprawowo siewnym T4 może okazać się za lekki. Ja też myślałem o t4 ale polecili mi serie td w pole. TD5105daje rade z pługiem i  kompilacją unia Ares+ poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj