seba25

Władimirec t25 urywa laskę popychacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seba25    20

Witam wszystkich otóż mam problem z jedną laską popychacza ciągle ją urywa w tym roku wymieniłem już 3 i wczoraj znów ciągnik zaczął dziwnie pracować rozebrałem pokrywę zaworów odkręciłem klawiaturę i okazało się że ponownie wystąpiła ta sama awaria może już ktoś się spotkał ,z takim problemem i mógł by mi pomóc z góry dziękuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

A nie spotyka Ci się zawór z tłokiem?

Ja tu gdzieś opisywałem mój przypadek jak po wymianie wału nie mogłem sobie poradzić z silnikiem i w końcu się okazało że był przesunięty rozrząd o pół zęba przez co tłok uderzał w zawór. Tylko u mnie chodziło o bardzo mało i jedynie szybko łapał luz na dźwigience a nie urywało nic.

Jak wszystko poskładasz to kręć powoli silnikiem i patrz na zawory w momencie gdy będzie mijanka. Jak będą oba jednakowo wciśnięte to spróbuj czymś je nacisnąć i sprawdź czy nie opierają się o tłok. Powinno dać się minimalnie oba zawory wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Powiem szczerze że zaczęło się to urywać po wymianie głowicy i nie wiem czy mogło by to miec jakieś powiązanie,na starej głowicy która pękła nic takiego się nie działo ale liczę na dalszą waszą pomoc w rozwiązaniu tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Dobrą głowicę kupiłeś? Były jakieś drobne różnice w kompletach.

Jeszcze przychodzi mi do głowy jedno - zaciera Ci się zawór na gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Niby jak ją zakładaliśmy to wszystko w miarę pasowało,a o jakich różnicach w kompletach mówisz bo nie bardzo rozumiem.

A ciekawe z tym zaworem,czy możliwe że mógł by się zacierać.


Przypomniało mi się jeszcze że nie urywa tej laski popychacza odrazu tylko stopniowo ją wyciera,bo kiedyś przy ustawianiu zaworów specjalnie odkręciłem klawiaturę by sprawdzić czy wszystko jest w porządku to było widać wytarcie.A z tego co mi wiadomo to one obracają się podczas pracy, tylko nie wiem gdzie by mogła ocierać jak po założeniu ma dużo luzu w prowadnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

To otarcie robi gdzieś z boku laski? W którym miejscu ją urywa?

Nie pamiętam dokładnie ale chyba były komplety gdzie zawory wystawały z głowicy i wtedy w denku tłoka musiały być podtoczenia i takie gdzie denka były płaskie (z wyjątkiem komory spalania) i zawory były na równo z głowicą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Otarcie robi dookoła laski i tak wyciera,wyciera aż w końcu urywa jakieś 6cm u góry od wierzchołka laski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

mi też w tym roku zerwało laski jestem ciekaw jakiejś mądrej teorii tez po wymianie głowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Sprawdź drążek popychacza czyli tą rurkę co idzie popychać czy nie ma ostrej krawędzi czy tak haczy o drążek.Jak tak haczy to jest źle wywiercony otwór pod osłonę drążka popychacza w głowicy.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Dzisiaj jeszcze raz obejrzałem na spokojnie tą laskę popychacza i z tego co zauważyłem to tak jakby ocierała o ściankę w prowadnicy (w tej rurce), pewnie muszą być zle porobione otwory w głowicy i coś nie pasuje,czyli czeka mnie wymiana głowicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Nie klawiatura jest ta sama co pracowała na starej głowicy i na starej było wszystko dobrze.A jak myślisz czy miało by to jakieś znaczenie gdyby zamienił klawiatury z jednej głowicy na druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Miałem ostatnio podobny przypadek, okazało się, że zawór uderzał w tłok. Kupując kolejną nową głowice powiedziano mi że cały czas na rynku jest wypuszczona wadliwa produkcja głowic, wystarczyło pod nową głowice dać dwie podkładki i nadal ruski śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marekiwan
      Witam poszukuje uszkodzonego plecaka (korpus podnośnika) podnośnik i zbiornik hydrauliczny jest mi nie potrzebny wystarczy żeby osadzenia wałka wom było sprawne.
      Przerabiam władka na wózek widłowy i szkoda mi jest ciąć sprawnej cześć

    • Przez karolr817
      Witam jako że nigdzie tego nie znalazłem pozwoliłem sobie założyć temat jak wymontować wtryski w t25 żeby wymienić końcówki. Chciał bym się dowiedzieć czy do demontażu wtrysków trzeba zdjąć pokrywy zaworów (ja i tak zdjejmowałem), demontować dźwigienki i w którą stronę i którym miejscu odkręcać wtrysk załączam zdj. Proszę o jakieś porady instrukcje 

    • Przez ReverS07
      Witam!
      Mam pytanie. Jak jadę bez świateł i nie mam włączonego żadnego innego odbiornika to wskazówka amperomierza jest na zerze. Jak włączę światła to wskazówka wychyla się w lewo. Rozrusznik nowy, nie wiem wina alternatora, regulatora?
    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez binek85
      Witam!Panowie pomóżcie ..wczoraj pryskalem maliny o co się okazało że walek wom mi staje..jadąc do przodu i mając lekko z górki traktor tak jakby wskakiwal na luz i po chwili jest spowrotem na biegu. .dzisiaj jechalem z przyczepa i dodajac gazu nie bylo reakcji przyspieszenia od razu tylko tak jakby z opoznieniem i szarpniecie..A jadąc znów z górki tak jakby właśnie nie było biegu wlozonego i nagle jest bieg i szarpniecie...takie duganie..co to może być?Władimirec z jedną wajcha..
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj