Zico99

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150?

Polecane posty

Tetsuya    13

Z 30ha tak zaraz nie wejdziesz na 50 czy 60. Ja kilka lat temu miałem 40ha i obrabiaralem to 110km JD dziś mam 100ha i 150km claasa. Myślę że za duży ciągnik chcesz kupić lepiej weź 120-130 i do tego jakąś maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janosik82    0

Valtra to super ciągnik, bardzo mocny i super się spisuje .sam posiadam t191 i np ciągnie grubera 11 łap i znakomicie sobie radzi, a nie tak jak ten pajac co napisał że jest słaba albo nie dorównuje konkurencji. jest fanem jakiej marki i tyle i chyba za wiele pojęcia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Miałem dwie Valtry na próbę, największą czwórkę i 180 konna 6-tę. Do póki stały to bym je kupił, w momęcie jak poszły w pole to i zapał na zakup minął.

Co do tematu, bierz ten ciągnik do którego jest lepszy serwis.

Edit.Masz jeszcze JD 150M.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Janosik82 ja nie wyzywam więc i ty z pajacami nie wyskakuj. Miałem dwie na próbe 200 konne z bezstopniową i ze zwykłą skrzynia i wiem, że te ciągniki to padło po prostu, twoja opinia jest stronnicza, bo posiadasz valtrę, więc głupio się przyznać, że za wielką kase kupiło się badziew. Nie jestem fanem marki żadnego z ciągników które wymieniłem (Claas, NH, Case, JD, Deutz Fahr) więc mi to zwisa i nie mam interesu promowania tych marek. Gdybym był fanem marki to wymieniłbym jedną a nie 5...

Kula07 jak mało kiedy ale się z tobą zgodze.

Dwie niezależne opinie dwóch na  różnych ludzi na jednym forum po testach Valtry są takie same - że te ciągniki to porażka, a jeśli ktoś zadowolony to może przesiadł się ze starej 1224 itp.

Aha i dodam, że spalanie Valtry wyższe o 2l/ha w orce niż inne zachodnie (Claas, NH - wiem bo testowałem na tym samym polu w tych samych warunkach z tym samym pługiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

"Jestem w trakcie testów do tej pory miałem NH T7.210 autocommand, valtra N174 i zetor crystal 160 prace te same , maszyna ta sama, pole ciągle to samo tylko daty się rózniły ale warunki pogodowe bez zmian. Spalanie NH poszedł po bandzie blisko 22 litry na hektar totalna porażka, zetor wyszedł 19 z groszem na hektar ale orane bardzo powoli bo połówka wyżej już pokazywał spalanie ponad 20 to przedstawiciel gonił zeby jechac wolniej, a valtra co prawda silnik 4 cylindry ale moc podoba bo w okolicach 160 koni i wyszał 12 z groszem litrów na hektar, na dniach ma byc JD i MF  takze zobaczymy co te pokażą no i jak pogoda pozwoli wisienka na torcie czyli fendt"

Post jednego z użytkowników tylko w innym temacie ;) 

@john175 więc co do spalania i braku mocy to jakoś mało się potwierdza. Z resztą niby użytkownik chwali to co ma ale jakoś nikt nie potwierdza wysokiego spalania. A gdyby silniki sisu były takie słabe i paliwożerne to nie byłyby montowane w wielu innych markach. 

Co do cen jak kupowałem swoją Valtrę (luty/marzec tego roku) 

Claas + 10 tys 

DF +20 tys

NH/case -20tys

Przy takim samym/ bardzo podobnym wyposażeniu więc nie pisz, że Valtra się tak ceni 
A tak poza tym DF 6.150 znajomy posiada spalanie tragiczne bynajmniej na początku użytkowania jak jest teraz nie wiem dawno z nim nie rozmawiałem 

Drugi znajomy ma case/steyer/JD/claas Njalepszy wg niego   claas,  reszta awaryjna a JD o 20 km słabszy od claasa silnik 4cyl a nie 6 pali więcej,

Mam valtre T nie narzekam ani na spalanie ani na uciąg i nie przesiadłem się z ursusa tylko z MF 3645 a w międzyczasie miałem okazję siedzieć w wielu innych ciągnikach. Może wnętrze Valtry jest proste a do ustawienia przycisków itp trzeba się przyzwyczaić ale to lepsze niż plastikowe w środku NH w którym podczas pracy głośniej słychać skrzynię niż silnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

w zeszłym roku valtra N113  hi tech moc 124 km w 47 skibowym plugu Kuhn spaliła jakies 17-20 litró na hektar, w tym roku nowa Valtra t171 verfsumoc 175 km spaliłą w 5 skibowym overumie jakies ok 17 litrórów na ha.

 

Cena valtry t144

-h5 300-320 tys netto

-315-340 activ

-versu to około 360 tys


oczywiscie 4 skibowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

A czym sie różni JD 6145r od Case puma 130? poza spalaniem no i ceną ok 50tys różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Każdy ma wrażenia jakie ma na inny ciągnik.

valadin1 NH AutoCommand bije na głowe valtre pod względem haląsu w kabinie oraz wykończenia i ergonomii, wystarczy porównać podłokietniki i joyistik między NH a Valtrą. Poza tym w jaką półke cenową celujesz skoro porównujesz Zetora a później Fendta?

Jeździłem wieloma dużymi ciągnikami przeważnie na bezstopniowych skrzyniach i powiem wam jedno, wystarczy wsiąść i wcisnąć pedał przyspieszenia do końca i od razu widać jak traktor idzie, pod tym względem Fendt nie ma sobie równych, drugie miejsce dla NH, ale Valtra zmulona i pisze po prostu to co widziałem sam. Co do spalania to Cllas, NH, JD na tym samym poziomie, Fendt poza zasięgiem, jest najoszczędniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

@john175  i tutaj można napisać, że zachwalasz NH bo masz i koniec tematu. CNH wiele osób narzeka na awaryjność tych ciągników.

Chodziło mi o skrzynię PC w NH nie bezstopniową. 

A co do porównania zetor/ fendt pisałem że to wypowiedź innego użytkownika więc najpierw czytaj a później pisz i czy coś złego jest w tym że pewna osoba testuje sobie ciągniki różnych marek?  I coś bardzo słabo wypadł u niego na testach wspaniały NH :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

NH nie jest wspaniały ale oferuje najwięcej za najniższą kase. Kiedyś drwiłem z NH ale po opiniach użytkowników i testach zmieniłem zdanie o 360 stopni. Nie zachwalam NH, pisze tylko, że od Valtry Claas, Case, JD, Deutz są 100 razy lepsze za podobną kase (oprócz JD). I dla przykładu michalsoft napisał, że za 170 konną valtre versu trzeba dać 360 netto...za tą kase w NH kupisz T7.270 AutoCommand w prawie pełnej opcji (oprócz nawigacji), Claasa tak samo kupisz Ariona 650 w CMatic, więc valtra się ceni wbrew temu co piszesz.

Piszesz też, że w Valtrze trzeba się przyzwyczaić do przycisków, a w Claasie DF, JD czy NH wszystko jest INTUICYJNE i nie wymaga wiele nauki. Na koniec silniki Sisu są w MF, Valtrze, Fendtach 200 i 300 vario inni nie korzystają z tych silników, bo większość jeździ na FPT (Fiat- New Holland) m.in. Case, Steyer, NH, Claas,Landini, McCormick i inni.

Najlepszy i tak jest Fendt, spójrz także na wydanie  niemieckiego PROFI 1.Fendt. 2 NH, 3.JD...a valtra na końcu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

U nas w okolicy użytkownicy sobie bardzo chwalą NH pod kazdym zgledem , a są to nh w przedzilae 120-150 km


a osobiscie nie miałem stycznosci z nh u siebie w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ja w czerwcu za ariona 620 cmatic do tego sporo dodatkowego wyposażenia zapłaciłem 334900 netto łącznie z gwarancja maxi care 1+3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Troche się z tobą nie zgadzam bo ciągnik kupuje sie na iles lat a nie na rok dlatego lepiej dac 50tys wiecej i wiedzieć ze coś ci długo posłuży niż zaoszczędzić na ciągniku a później co drugi dzien serwis na podwórku i te zaoszczędzone 50tyś pójdzie w serwis. W sumie zacząłem temat o JD i DF no i jeszcze myślę nad Case Puma a tutaj koledzy zeszli z tematu na valtry,claasy itd. Zakładając temat chciałem żebyście doradzili czy JD czy DF no i jeszcze teraz Case Puma a tu jeszcze bardziej żeście mi namieszali tylko ;p Na wejsciu skreslam valtre claasa ,nh i fenda. 3 pierwsze ze wzgledu na słaby serwis w moim regionie i na awaryjność bo już pare w okolicy jest a fenda wiadomo-cena. Są 3 konkretne ciągniki i modele pomóżcie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ja miałem pume 145 na testach i też miałem mieszane uczucia niby bajka kabina ale uciąg był słaby słabo radził sobie w 5 obrotowej ( diler jak widział jak ciągnik ma ciężko zakończył pokaz po 2 godzinach). DF mam dosłownie 3km od siebie Euromasz pracuje tam mój znajomy i ogólnie to bardzo różne mają opinie albo ktoś zachwala lub mówi ze złom nie ma pośrednich komentarzy u nas na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

u mnie df kompletnoe sie nie sprawdził, a u znajomego 2 km dalej na lekkiej ziemi było jako tako, a testowałem DF6150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Czasami ten tańszy mniej wyposażony będzie mniej awaryjny jak te droższy.

Jak masz kase to z tej trójki bierz John Deerea jest na pewno najlepszy z tej trójki.

Troche się z tobą nie zgadzam bo ciągnik kupuje sie na iles lat a nie na rok dlatego lepiej dac 50tys wiecej i wiedzieć ze coś ci długo posłuży niż zaoszczędzić na ciągniku a później co drugi dzien serwis na podwórku i te zaoszczędzone 50tyś pójdzie w serwis. W sumie zacząłem temat o JD i DF no i jeszcze myślę nad Case Puma a tutaj koledzy zeszli z tematu na valtry,claasy itd. Zakładając temat chciałem żebyście doradzili czy JD czy DF no i jeszcze teraz Case Puma a tu jeszcze bardziej żeście mi namieszali tylko ;p Na wejsciu skreslam valtre claasa ,nh i fenda. 3 pierwsze ze wzgledu na słaby serwis w moim regionie i na awaryjność bo już pare w okolicy jest a fenda wiadomo-cena. Są 3 konkretne ciągniki i modele pomóżcie ;D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj