Zico99

John Deere 6145R czy Deutz Agrotron 6150?

Polecane posty

Zico99    4

Witam poproszę was o opinię który waszym zdaniem i dlaczego? Tylko te dwa ciągniki mnie interesują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Czyli zdania podzielone. Też od wszystkich słysze ze jd dużo pali ale czy rzeczywiście aż tak dużo więcej od innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Mój spała w orce na hektar 14-16 do nawet 18 jak było bardzo sucho pług 3 obrotowa agromasz, trochę za mała do niego, gruber i brona talerzowa 3m pali jakieś 7-8 na hektar, w transporcie z dwiema hl 8 jakies 70 kilometrów w dwie strony spalił 28 litrow dokładnie jedna strona na pusto powrót 17 ton ładunku a ciagnik 6100 rc wiec nie wiem czy to aż tak dużo. Sa napewno ciągniki co pała mniej lub wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Wątpię aby w tych na comon rail była duża różnica chyba że ktoś ciśnie gaz do oporu a potem mówi że dużo pali xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz789    2

JD to takie ciągniki że w cięzkiej pracy są oszczędne ale w lżejszych pracach spalą więcej jak konkurencja.

Każdy właściciel JD mówi że żeby spalanie wyszło oszczędne to trzeba mu dobrać maszyny które pozwolą w pełni wykorzystać jego moc.

Typowe ciągniki do cięzkich prac tylko że w tych nowych boję się o filtr cząstek.

AdbBlue wydaje mi się dużo mniej problemowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Nowe ciągniki maja i DPF i AdBlue.

Deutz zwrotniejszy, lepsza widoczność (w przód)

John masywniejszy na ramie i cichszy w kabinie

Jeśli cena JD była by do 15 tyś wyższa niż Deutza w podobnej opcji to wybrałbym Johna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Jeżeli chodzi o cenę to różnica ok 20-30tyś. JD 6145r to nowość i nie umiem nikogo znaleźć kto już ten ciągnik posiada(nwm czy wgl już ktoś go użytkuje)


Nwm dokładnie jaka jest różnica w wyposażeniu jedynie tyle że DF ma mechaniczną amortyzacje kabiny a JD na siłownikach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Właśnie nie bardzo doszedł jeszcze Case Puma 130 lub 145. Pomóżcie z wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Case to samo co New Holland, tyle, że NH tańszy. Raitech ostatnio najtaniej sprzedaje NH. Jak pogadasz z dilerami to na pewno ci dadzą na testy któryś z w/w ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

przemek28-28 twoja opinia nie jest ni czym poparta i moim zdaniem nie prawdziwa  

 

Czytałem artykuł testu ciągników w orce  160km i był NH , Claas, JD i Fendt (silnik Deutz)

Fendt okazał sie najoszczędniejszy zwłaszcza w lżejszych pracach bo w cięższych różnica po miedzy jd a df był ok 1l na ha  

A jeżeli chodzi o porównanie to z jd 6145r brał bym DF 6150 Cshift lub ttv lecz wtedy bedzie drozszy od jd ale za to jaki komfort 

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Ciągnie mnie do tego JD ale jak by nie patrzeć 50tysia drogą nie chodzi i teraz nwm.


A czym sie różni autoquad plus ecoshift od CShift?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyot23    1

witam, stoje przed podobna decyzja umnie jest pomiedzy John Deere 6145R a Case puma 145. Wszyscy pisza ze Case i New Holland to to samo. Dokladnie przesledzilem dane obu ciagnikow i skoro sa takie same to dlaczego roznica w masie ciagnikow jest 300kg? Case Puma 145 wazy dokladnie 6330kg. A jego brat z New Holland to chyba bedzie T7 185 juz wazy 6030kg kto mi powie w czym jest roznica? Sa to dane producenta. 300kg chyba w kabinie nie pomiescili.

Przegladajac te ciagniki, wszystkie juz sa z AdBlue wszystkie maja podobne wyposazenie a roznica zaczyna sie w cenach.

New Holland t7 185 290netto

Case puma 145 270 netto

John Deere 6145R 340netto nowy produkt ale chyba to samo co 6140r + adblue

czyletem na forum new holland bedzie tanszy od Case, az sie zdziwilem. Wymienione ciagniki CNH ze skrzyniami 19x6, miekka os przednia. na podlokietniku, zawory elektrohydrauliczne. Co do John Deere to jeszcze tak dokladnie nie rozmawialem, ma przyjechac przedstawiciel to bede wiedzial wiecej. John Deere w tej cenie to chyba tez na full, ale troszke za duzo w porownaniu do konkurencji. Czytajac opinie ze faworyzujace jedna marke to albo ktos nie ma doczynienia z ciagnikami innych marek albo poprosty kupil dany ciagnik i go wychwala. Jak ktos wie ktory ciagnik sie nie psuje to niech pisze chyba kazdy by taki kupil jesli by istnial. Kazdy sie psuje ale wszystko zalezy od operatora i od tego jak dba sie o ten ciagnik. Teraz roba tak wszystkie maszyny urzadzenia ze to ma dzialac zalozony z gory czas. Co to za interes mialaby fabryka jak by produkowala maszyne ktore sie nie psuja? (tak na marginesie. kto pamieta polskiego poducenta np telewizorow unitra? Jak myslicie dlaczego fabryka upadla? te telewizory dzialaja do dzisiaj majac po 30 lat i jaki interes miala fabryka z tego? Dzisiaj telewizor dziala tyle co gwarancja trwa a pozniej kup sobie nowy :) lepszy)  Podobne miejsce jest w sprzecie rolniczym. Zobaczcie co psuje sie w nowych ciagnikach? silniki wysiadaja? szkrzynie sporadycznie jesli sie dba o olej i obsluge. Glownie to elektronika czujniki ktore kosztuja krocie.

Dla mnie wyznacznikiem dla tych 3 ciagnikow bedzie napewno cena porownujac takie samo wyposazenie.

W swoim gospodarstwie posiadam New Holland tl100a ciagnik ma okolo 5000mth do tej pory co w nim wymienilem: czujnik cisnienia w ukladnie hydraulicznym ( 193zł) ramie podnosnika ( 650zł expressowa przesylka). Nie mam zadnych zastrzezen do tego ciagnika spisuje sie naprawde dobrze jest glownym ciagnikiem w gospodarstwie 70ha. Jedynie co to mogl by byc troche ciezejszy.

 

Edytowano przez koyot23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Moim zdaniem najlepszy ciągnik w tym przedziale mocy to Valtra serii T (Nie ten najnowszy model) w przekładni HiTech ale chyba nadal produkują poprzednią wersje.

Dobrze rozłożona masa bo silnik jest nad przednią osią i ciągnik jest bardzo stabilny,przekładnia HiTech od lat 90 niewiele się zmieniła więc jest prosta i dobracowana.

Użytkownicy ogólnie chwalą Valtry (Poza bezstopniowym Directem),wnętrze,ergonomię itp sam musiałbyś ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Koyot23 skoro Case tańszy jak NH to bierz Case, ale zdziwiłem się, że NH droższy jak NH. Różnica w masie to może z pełnym zbiornikiem paliwa jest podane a w NH z pustym (na oko by pasowało bo zbiorniki mają ponad 300l chyba).

Rafał122 masz Valtre serii T? Ja testowałem 200 koni jedna na bezstopniowej druga na zwykłej skrzyni to jest po prostu porażka, nie dość, że komfortu zero (pomimo miękkiej osi i kabiny) to ergonomia na poziomie zetora forterry. Co do mocy to te 200 konne miały może ze 110 w rzeczywistości. Nigdy Valtry tymbardziej za taką kase!

Jak już ze średniej półki to Claas, Case, Deutz Fahr, NH,, ale nie Valtra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Nie mam Valtry ale miałem okazje trochę popracować Valtrą T i nie narzekałem na słaby uciąg.

Kabina jest przyciasna,jest mało zwrotna co przeskadza na małych polach i ciasnych podwórkach ale poza tym nie znaazłem w niej żadnych większych wad.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

nowa Valtra t144 ( moc 155 km ) to obecnie produkowan najmniejsza 6-cio cylindrowa , cena jej w skrzyni h5 to od 300do 320 tys netto, wczoraj byl u mnie przedstawiciel,

Za Claas Ariona620 w cisie powiedzieli mi 275 tys,a za NH T7.185 w skrzyni PC to okolo 270 tys waga tych ciągników według przedstawicieli to ok 6500 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Wybrałbym Claasa z tego zestawienia. I tak jak wspomniałem Valtra się ceni a nie dorównuje reszcie zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

A ja chyba nadal zostaje przy JD 6145R różnica cenowa spora miedzy Case NH i innymi  ale chyba warto dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj