Agromaster

Pronar 82A nie kreci tylko cyka i nic

Polecane posty

Agromaster    1

Po przekreceniu stacyjki slychac cykniecie w czarnej plastikowej puszce pod maska i nic.
co jest w tej puszce i czy nalezy ja wymienic?
foto
w zalaczniku

post-146317-0-09800400-1447793531_thumb.jpg

post-146317-0-90812600-1447793551_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

To przełacznik 12/ 24v ,co broiłeś ze nie działa ?i po co zakładasz dwa tematy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

wystarczy raz odpalać na kable rozruchowe i po nim ,(przełączniku)

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ci mogę doradzić to sprawdź klemy na akumulatorach najlepiej odkręć wyczyść i załóż .

 

 

 

Edytowano przez autoostrowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

prawdopodobnie luźna klema albo jeden z akumulatorów wyzionął ducha (do rozruchu podrzeba 24v ), w osteczności mógł ten przełącznik 12/24v paść. Gdyby trzeba było wymienić przełącznik pamiętajcie żeby kupować orginał !!! ( Kiedyś pokusiłem się na "zamiennik" 80 zł tańszy to mi po paru tygodniach, przy odpalaniu takie zwarcie zrobił ze rękoma kable rwałem zeby sie nie spalił :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agromaster    1

akumulatory mam nowe kupione w maju, palil pieknie az do dzis. sprobuje wyczyscic co sie da i dokrecic a jak nie to kupie drugi. dzieki za pomoc.

na zwarciecpalic nie probowalem- no bo chyba sie nie da bez tego urzadzenia? skad tam bedzie wted napiecie n rozruszniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szkodliwe i bezsensowne posty usunąłem. Jak ktoś nie wie to niech się powstrzyma od pisania bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Jezeli ciagnik stoi pod chmurka a przekaznik cyka tzn ze dziala ale moglo cos zasniedziec itp. Uzyj preparatu penetrujacego typu wd 40 opryszcz dokladnie przekaznik jesli sa styki to przetrzyj papierem sciernym i spróbujpalic bo czasami to błahostka moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agromaster    1

a gdzie szukac tego bezpiecznika? trzeba odkrecic te 4 wkrety i gdzies pod spodem czy jak?

mozna to jakos wyczyscic?

nie usmiecha mi sie ładowanie odrazu 150 zł w nowy ale z drugiej strony nie wiem czy jakiekolwiek amatorskie zabiegi moga pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Hebel(włącznik prądu) może słabo łączyć, miałem tak w swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Bezpieczniki widać na zdjęciu i są obydwa dobre, przynajmniej ze zdjęcia tak wynika.  Bezpieczniki to są te dwie blaszki pozakrzywiane. Prawdopodobnie coś nie łączy, albo faktycznie ten przełącznik siadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agromaster    1

a to bezpiecznik ten z prawej byl spalony bo zdjecie jest pogladowe. scisnalem go na sile kombinerkami ale nie pomoglo. powinno pomoc? wstawic kawalek drucika? da sie dokupic ten bezpiecznik?

i wogole czemu wywalil ten bzpiecznik? rozrusznik sie zepsul?? i ile ma amperow?

Edytowano przez Agromaster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

Tak jak kolega wyżej pisze, możesz mieć zapasowe w tej pokrywce plastikowej, jak nie ma to pewnie da się dokupić, ale skoro wybiło bezpiecznik to robi się jakieś zwarcie, może być to w samym przełączniku, tam pod spodem, jak odkręcisz te 4 wkręty to cały środek wyjdzie, możesz mu się przyjrzeć czy tam wszystko w porządku jest. A nie zalałeś go czasem przy myciu, albo może stał na polu podczas mgły i zawilgł? Ja tak miałem i wysuszyłem go w środku i działał dobrze, a też bezpieczniki bił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

u mnie to przy dużych obrotach ta pokrywa wypadła i ją zgubiłem padał deszcz i zrobiło się zwarcie tak samo bezpieczniki siadały ale rozbierz to te śrubki odkręć może coś tam jest nie tak mogły się przewody zruszyć i zwarcie robić ale to raczej mało prawdopodobne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 ale z drugiej strony nie wiem czy jakiekolwiek amatorskie zabiegi moga pomoc.

Raczej na pewno nie pomogą. Wszyscy tutaj piszący próbują jakoś pomóc, ale to da się zrobić tylko jak się wie jak jest zbudowany ten przełącznik, jak się zna zasadę jego działania i przede wszystkim jak się go ma przed oczami. Dlatego całe to pisanie jest tylko nabijaniem postów, Bo równie dobrze przyczyna może być w akumulatorach lub rozruszniku, a objaw będzie taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agromaster    1

taa spoko moderatorze

cos widze humor nie ten

zła ocena z pszyry czy co?

chuba po to jest forum zeby pisac - wiec co to jest nabijanie postow?

macie forum i jak ludzie pisza to sie wam nie podoba?

pomogli mi do tej pory bardzo i pomagaja dalej

a na tym chyba polega wymiana info na forach ze sie nie widzi...

albo ja czegos nie rozumiem.

 

Wracajac do tematu:

jak zepne na chwile drutem zeby zobaczyc czy wogole rozrusznik sie rusza to czyms grozi?

urzadzenie w srodku wyglada bardzo swieżo i brak jakichs nalotow czy czegos

wiec albo chwilowo w zlym humorze pronar wywalił bezpiecznik albo problem jest dalej czyli rozrusznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi tylko chodzi o to co napisałem pogrubioną czcionką. Bo tak to zapiszecie jeszcze 20 stron, a Ty i tak tego nie naprawisz, bo nie masz pojęcia jak to działa i jak jest zbudowane. A przyczyna jest do zdiagnozowania w 5 minut. A żeby uprzedzić Twoje kolejne posty, w których będziesz pisał żebym podał Ci co jest zepsute przeczytaj jeszcze raz to co napisałem pogrubioną czcionką. A jak nie zrozumiesz to przeczytaj jeszcze raz. Bo teraz porywasz się z motyką na słońce. Żeby było jasne: ja nic do Ciebie nie mam. Ale jak nazywasz przełącznik czarną puszką i chcesz coś tam (sam nie wiesz co) zwierać drutem to lepiej sobie odpuść dla własnego bezpieczeństwa. Przy prądach rzędu 300A nie ma żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuję jeszcze raz jak mnie moderator nie upomnie chciałem ci pomóc możesz założyć cienki drucik ,a nawet pięć drucików razem bespiecznik się pali jak jest słaby akumulator

nic się nie stanie po warunkiem że nie przesadzisz z grubością drucika

bezpiecznik kupisz w sklepie do osobówek od golf II lub III od świec żarowych

brak dobrych styków

zacinający się bendix

przepraszam moderatora jak nie czytelnie ,ale trzeba chłopu jakoś pomóc

a tak znów trochę z humorem oglądamy ranczo ,pawlaków czyli sami swoi tam polszczyzna ma wiele do życzenia jednak większość z nas ogląda rozumie i się śmieje  a na forum ostrzeżenie jak chcemy komuś pomóc za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taki jest regulamin i muszę go przestrzegać. Od razu powinieneś mieć ostrzeżenie, a dostałeś tylko upomnienie. Ktoś zaraportuje i inny moderator da Ci karę. Możesz mu pomóc, ale zrozum, on nie zna podstaw. Ty wiesz jaki drut założyć żeby zadziałało, a on nie. Wsadzi gwoździe i co się stanie? Ano wyparują paląc jednocześnie obudowę przełącznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niezłe zamieszanie a wystarczy znaleźć schemat i dowiesz się od czego bezpiecznik i gdzie szukać usterki.

Jeden z bezpieczników  zabezpiecza cewkę elektromagnesu rozrusznika a drugi sama cewkę przełącznika 12/24.

Więc jeśli tobie pali bezpiecznik a przekaźnik tyka to znaczy że spalony jest ten od rozrusznika i w tym obwodzie musisz szukać usterki. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj