Skocz do zawartości
Finlan

Wózek z silnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wózek
Finlan    11

Witam.

Z góry uprzedzam, jest to na razie tylko i wyłącznie teoretyczne gdybanie ;)  .

Wpadł mi pomysł zbudowania wózka samojezdnego. Wyglądało by to mniej więcej tak że z przodu jest skrzynia ładunkowa. Długość 140 cm szerokość 90 cm wysokość 60 cm. Z  przodu wózka była by możliwość zamontowania wymiennego adapteru np. taśmociąg do zadawania QQ krowom zrobiony na bazie taśmy od np. Neptuna, ślimak do przeładunku zboża.

I teraz rodzi się pytanie jak ładunek miałby się przemieszczać do adaptera. Czy lepsza była by napędzana hydraulicznie taśma jak w rozrzutniku czy przesuwna ściana a'la Fliegl? Ładowność maks 500 kg

Za skrzynią ładunkową było by miejsce dla operatora . Siedzenie pośrodku, sterowanie napędem hydraulicznym w pedałach jak w ładowarkach przegubowych. Z prawej strony rozdzielacze do sterowania napędem taśmy lub ściany przesuwnej i adapterem.

Z tyłu byłby silnik. Myślałem nad tym od malucha. Zdemontowało by się skrzynię biegów i w zamian za nią 2 pompy hydrauliczne napędzane paskiem klinowym. Mniejsza o wydajności 25 l napędzała by adapter, przesuw ładunku i wspomaganie. Większa, 50 litrowa odpowiadała by za napęd. Układ napędowy zrobiony byłby na wzór tego z owijarki. Czyli pompa, olej trafia do rozdzielacza a następnie do silnika przy przednim moście. Pojazd miałby napędzany przednią oś, była by ona zaadaptowana od żuka i zamontowana pod skrzynią ładunkową, koła BKT 23x10,50/12. Tylna była by skrętna, koła od kopaczki, zamocowana po silnikiem,  zaraz za miejscem dla operatora.

Koszta liczone na oko- 4/ 4,5 tyś zł

I teraz pytanie do Was, czy to ma wcale sens i co należało by zmienić.

Pozdrawiam  :)

kizak    65

Zadzwoń do tego sprzedawcy 731172542 Marek .Posiada komis i niedawno na olx miał mini wóz paszowy z własnym napędem jak i rozładunkiem tylko wydaje mi się że trochę szerszy i niewiele droższy.   Z tego co tu Nawypisywałeś  w tej cenie by się wyrobić, to części chyba tylko u znajomego złomiarza wynajdziesz         Osobiście planowalem taczkę,wózek z własnym napędem       .Z nowych części koszt ok 3000 i to praktycznie goła bez bajerów,zrezygnowałem :wacko: ,

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez przemkus99
      witam czytałem top agrar i znalazłem w nim pompe do paliwa rolnik sam sobie zrobił do pompowania paliwa do kombajnu też chce sobie takie usprawnienie zrobić tylko jedno małe pytanko czy silnik o mocy 2,2 kW nie jest za duży? do napedzania pompy zębatej..

Samoróbka a nie samorubka -mod
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)