cinas16

Dzierżawa łąki/dopłaty

Polecane posty

cinas16    2

Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mozesz brać na to dopłaty tylko trzeba zaznaczy ile ha kosisz a ile jest lasu a wysokość dopłaty jest taka sama do pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

a czy wystarczy ustna umowa dzierżawy? Jeśli na piśmie to jak ma ona wyglądać? będzie dzierżawiona tylko część z łąkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

W Polskim prawie umowa ustna jest też wiążąca.
Jeśli chodzi o dopłaty to Agencja nie będzie wymagać od Ciebie żadnej umowy do momentu gdy wszystko będzie ok. W sytuacji gdyby ktoś inny zadeklarował te same łąki co Ty, wtedy warto okazać się umową na piśmie. ARiMR przyznaje dopłaty użytkownikom danej roli a nie posiadaczom. Nawet jeżeli miałbyś umowę dzierżawy a działkę użytkowałby ktoś inny, kto również złożyłby wniosek na te działki i miałby świadków że to On faktycznie uprawia, to pewnie płatności otrzymałby faktyczny użytkownik.

Jeżeli nie znasz powierzchni łąk to najlepiej w marcu 2016 udaj się do biura powiatowego i złóż wniosek o wyznaczenie powierzchni PEG na te łąki. Wtedy będziesz wiedział ile możesz zadeklarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

mam jeszcze jedno pytanie? Czy nie mając żadnych zwierząt mogę brać dopłaty do łąk i sprzedawać z nich siano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja tak robię. najlepiej sianko sprzedawać przynajmniej na umowę sprzedaży - wtedy np. w banku można udowodnić ewentualny dochód z gospo, co ma wpływ na zdolność kredytową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam taką sprawę a mianowicie wujek poprosil mnie o skoszenie łąki która nie była koszona przez około 5 lat nwm dlaczego jej tyle nie kosił teraz chce ją kosic regularnie bo bierze na nią dopłate. Byłem tam się rozglądnąć i niema tam wcale drzew tylko trawa dość wysoka ale bardzo rzadka, tylko że spodem jest stara trawa wyschnięta.Chodzi mi o to czy urusu c-355 i kosiarka rotacyjna da sobie z tym radę? Czy jest się sens tam wybierać? Czy dac sobie z tym spokój i nie robić wstydu

    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
    • Przez Bartys12
      Witam Jeśli sąsiadka dzierżawiła mi ziemię przez 10 lat i teraz w grudniu kończy 60 lat i chce przejść na emeryturę  z krus to może mi nadal wydzierżawić na 10 lat? czy może musi przepisać ziemię na syna lub córkę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj