Skocz do zawartości
cinas16

Dzierżawa łąki/dopłaty

Polecane posty

cinas16    1

Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.

Jak najbardziej mozesz brać na to dopłaty tylko trzeba zaznaczy ile ha kosisz a ile jest lasu a wysokość dopłaty jest taka sama do pola

cinas16    1

a czy wystarczy ustna umowa dzierżawy? Jeśli na piśmie to jak ma ona wyglądać? będzie dzierżawiona tylko część z łąkom

Wiadomość z agroFakt.pl

XTomekDX    3

W Polskim prawie umowa ustna jest też wiążąca.
Jeśli chodzi o dopłaty to Agencja nie będzie wymagać od Ciebie żadnej umowy do momentu gdy wszystko będzie ok. W sytuacji gdyby ktoś inny zadeklarował te same łąki co Ty, wtedy warto okazać się umową na piśmie. ARiMR przyznaje dopłaty użytkownikom danej roli a nie posiadaczom. Nawet jeżeli miałbyś umowę dzierżawy a działkę użytkowałby ktoś inny, kto również złożyłby wniosek na te działki i miałby świadków że to On faktycznie uprawia, to pewnie płatności otrzymałby faktyczny użytkownik.

Jeżeli nie znasz powierzchni łąk to najlepiej w marcu 2016 udaj się do biura powiatowego i złóż wniosek o wyznaczenie powierzchni PEG na te łąki. Wtedy będziesz wiedział ile możesz zadeklarować.

cinas16    1

mam jeszcze jedno pytanie? Czy nie mając żadnych zwierząt mogę brać dopłaty do łąk i sprzedawać z nich siano?

jaroWM    26

ja tak robię. najlepiej sianko sprzedawać przynajmniej na umowę sprzedaży - wtedy np. w banku można udowodnić ewentualny dochód z gospo, co ma wpływ na zdolność kredytową.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez paula5409
      Dam w dzierżawę 1,5 HA gruntu rolnego Oleśnica/Ligota Mała. Tel: 661-851-083
    • Przez Supplisek
      Witam

Obecnie posiadam grunty o klasach ziemi jak w temacie, na dzień dzisiejszy jest tam łąka lecz chciałbym się zająć uprawą trawy na nasiona, przeważają torfowiska, częściowo piaski na wzniesieniach lekkich i miejscami bardziej zwięzła ziemia IV klasy. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest szansa powodzenia takiej uprawy? Dodam tylko że ziemia nie jest bardzo mokra, jedynie w miejscach - dołach przy lesie ale tragedii nie ma
    • Przez MyEnergy
      Witam,

Jestem przedstawicielem firmy MyEnergy, w której zajmujemy się głównie inwestycjami związanymi z fotowoltaiką (dodatkowo instalacjami elektrowni wiatrowych i pomp ciepła). Wykonujemy dachowe instalacje PV na budynkach mieszkalnych, budynkach gospodarczych, jak również instalacje naziemne. Szukamy terenów, do wydzierżawienia pod tego typu inwestycje. Chodzi nam o tereny klas IV, V lub V, od 2 do 4 hektarów i najlepiej z woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego. Jesteśmy w stanie zapłacić 5 tys. zł / ha za rok. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
      Łukasz Kiełbasiński
      lukasz@myenergy.pl
      www.myenergy.pl
    • Przez rozal22
      Mam problem, na jesieni wiozłem działkę orną w dzierżawę ustnie, zaraz po tym właściciel zmarł. Rodzina szybko przeprowadziła spadek i działka należny po połowie do 2osób.
      Problem jest w tym że jeden z nowych właścicieli nie ma nic przeciwko temu a inny stawia problemy że to jego grunt i spycha mnie z niej na piśmie. Działka obsiana, już po 2giej dawce nawozów i nie wiem co robić, bo nie ma ustalonego sądownie że ta połowa czyli podział działki na 2 ale tylko po 1/2giej na każdego. Czy ktoś już taki problem przerabiał...
      Chyba pozostaje zrandapować plantacje bo grozi mi że nie zbiorę zboża...
      Żeby sąd nakazał podział przez geodetę ale to musi być odrębna sprawa..
      może jakąś rozsądną podpowiedz, ktoś pomoże?
    • Przez Pavvelek
      Witam
      Mam pytanko do Was. Podsiałem łąki mieszanką traw i koniczyny i lucerny siewnikiem vredo. Chciałbym teraz 3 dni po podsiewie te łąki opryskać chwatsoxem trio, i teraz pytanie czy taki oprysk nie uszkodzi nasion które jeszcze nie zaczęły kiełkować?? Wiadomo że nie wszystkie są idealnie w ziemi tym bardziej że chwastox pożera koniczynę, jednak niby działa dopiero przez liście. Proszę o odpowiedź oraz porady
      Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów