Skocz do zawartości
cinas16

Dzierżawa łąki/dopłaty

Polecane posty

cinas16    1

Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.

cinas16    1

a czy wystarczy ustna umowa dzierżawy? Jeśli na piśmie to jak ma ona wyglądać? będzie dzierżawiona tylko część z łąkom

Wiadomość z agroFakt.pl

XTomekDX    3

W Polskim prawie umowa ustna jest też wiążąca.
Jeśli chodzi o dopłaty to Agencja nie będzie wymagać od Ciebie żadnej umowy do momentu gdy wszystko będzie ok. W sytuacji gdyby ktoś inny zadeklarował te same łąki co Ty, wtedy warto okazać się umową na piśmie. ARiMR przyznaje dopłaty użytkownikom danej roli a nie posiadaczom. Nawet jeżeli miałbyś umowę dzierżawy a działkę użytkowałby ktoś inny, kto również złożyłby wniosek na te działki i miałby świadków że to On faktycznie uprawia, to pewnie płatności otrzymałby faktyczny użytkownik.

Jeżeli nie znasz powierzchni łąk to najlepiej w marcu 2016 udaj się do biura powiatowego i złóż wniosek o wyznaczenie powierzchni PEG na te łąki. Wtedy będziesz wiedział ile możesz zadeklarować.

cinas16    1

mam jeszcze jedno pytanie? Czy nie mając żadnych zwierząt mogę brać dopłaty do łąk i sprzedawać z nich siano?

jaroWM    29

ja tak robię. najlepiej sianko sprzedawać przynajmniej na umowę sprzedaży - wtedy np. w banku można udowodnić ewentualny dochód z gospo, co ma wpływ na zdolność kredytową.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,

Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez kuba24051
      witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.
    • Przez srubek99334
      Witam jestem w 3 klasie technikum, od września będę miał zawód rolniczy i chciałbym się dowiedzieć co muszę zrobić żeby wydzierżawić ziemię od agencji nieruchomości rolnych. Z góry dziękuję za odpowiedzi 
    • Przez MarcinKoczewski
      Witajcie mam pytanie 
      Czy dzierżawca jak ma oddaną ziemię w dzierżawę  umowa pisemną ma prawo brac dopłaty bezpośrednie  
      Osoba która  chce wydzierzawic ziemie chce brać dopłaty  
      I tu pytanie czy jak  osoba która weźmie ziemię w dzierżawę  może złożyć  wniosek o dopłaty Cży to będzie zgodne z prawem 
      Z góry dziękuję i sorki jak juz temat był 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.