adhock

Remont wozu - koła

Polecane posty

adhock    2

Czołem koledzy,

 

Przy wozie mam koła na klasycznych skręcanych felgach rolniczych (16'') - takie jak np. na tym zdjęciu:

 

http://img32.staticclassifieds.com/images_tablicapl/281627287_3_1000x700_opony-rolnicze-16-opony-rolnicze.jpg

 

Moje pytanie: czy można te felgi zastąpić innymi - pełnymi, bez konieczności przerabiania piast, osi itd.? Jeśli tak to od jakiej maszyny szukać takich kół?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nic nie dopasuje

 

ja dorabiałem jakby dekle z otworami i wspawałem do felg od mercedesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pracuję na wulkanizacji więc co mi szkodzi coś dopasować ,problem moze być z ET ale spróbujemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak będzie pasował otwór środkowy od żuka to w piaście idzie zaspawać otwory i wywiercić drugie czy to żeliwna czy stalowa piasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Koledze pewnie zalezy ,aby były bezdętkowe ,jak sie niczego nie dopasuje to lepiej chyba wyciąć te stare felgi i wspawac w obręcz ,to co radzisz Balcerek to juz przerabiałem w rozrzutniku ,próbując dopasować felgi od tira ,efekt jest ale czasochłonne szczególnie jak otwór od szpilki wypadnie w połowie istniejącej na feldze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po mojemu to fele od "scertnika" czy jak to tam zwą....

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Miałem w dwukółce takie przerobione na 5 dziór, po awarii zmieniłem na żukowskie- ocierały minimalnie wewnętrzną stroną opony o ramę, zmniejszył się rozstaw i to sporo, na ursusowskich będzie jeszcze gorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tez pisze o ET ,tu jest idealnie na środku i podobnej trzeba szukac ,chyba żeby dorobić dystanse i w tedy każda dopasujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adhock    2

zmierz mi rozstaw szpilek (osiowo) coś poradzimy.

 

rozstaw szpilek: 14 cm, średnica otworu na piastę: 10 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

rozstaw taki sam jak w U czy zetorze bez napędu, czyli każda 15.3, 16 i 20 cali podejdzie

 

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

No niestety nic nie poradzimy ,książkowo żaden bus nie podejdzie ,trzeba kombinować w śród rolniczych ,lub przerabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiller    2

Witam mam pytanie czy da się zrobić dystans z mniejszej piasty żukowskiej na felga od rozrzutnik z oponą235/65/16

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian27545    14

Miałem podobny problem. Mi się pozaginały stare felgi jeszcze te z pierścieniem. Zakupiłem felgi od dostawczego Iveco powycinałem tarcze i wspawałem te ze starych kół. Odsadzenie zrobiłem takie jak było mi potrzebne. Smigają elegancko. Potrzebuję natomiast osłony piasty koła. Gwint na piaście ma ok. 95mm. Może komuś zbywa. Piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Mam wóz na kołach 16'' na 5 śrub felgi pasują od ruskiego ciągnika to niema problemu 16czy 20 '' ale kupiliśmy koła z felgami od żuka i środki zostały wymienione wstawiona nowa blacha wycięta na plazmie na stole CNC gotowe wszytko tylko wspawać i w drogę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj