Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek16    25

Moze ktos wie jak zniszczyc bakterie w mleku u krow bo ja nie wiem a nie moge dostać 1

ludzie sypia jakis proszek ale jaki moze ktos wie?

prosze o każda rade.

post-6533-1205174740_thumb.jpg

Edytowano przez MarcinPykuS
Błędy...

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jaki proszek?? najlepszy sposób na bakterie to czystość i szybko schłodzić mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Może chodzi Ci o komórki somatyczne? Bo na to są "koncentraty" które pomagają.

 

Bo na bakterie to wystarczy przestrzegać higieny podczas dojenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

komórki somatyczne są w normie ale jest dużo bakteri

no żebym ja wiedział jaki to proszek czy co to bym wam głowy nie zawracał.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

Ja slyszalem a taki ludziach co do mleka dolewaja mialą ilosc wody utlenionej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee no szacuneczek za ten proszek... zapewne chodzi o IXI (kto pamięta taki proszek do prania?)

A dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi to opowiadała mi prof od mikrobiologi jak znalazł się taki rolnik akrobata co dosypywał po troszku do mleka żeby mu wychodziło ok. Problem był jednak taki że te kilkadziesiąt gram proszku sprawiło że ileś dziesiątek ton mleka na jogurt... jogurtem nie zostało bo kultury bakterii nie były w stanie się namnożyć- polak potrafi :)

A na bakterie jest prosty sposób: czysta krowa, czyste obora, czysta instalacja udojowa, szybkie chłodzenie!


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

na bakterie to przede wszystkim laboratorium w mleczarni żetelne bo różnie z tym bywa, co do kombinowania to słyszałęm ze kilka kropel czystego moczu załatwia sprawe, albo kilka kropel wybielacza, a tak poważnie to jak najszybsze schładzanie, u mnie często na cedziłku wszystko jest co możliwe, ale nie napisałeś jak doisz jaką masz chłdonię dojarkę itd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Podstawowym krokiem jest wymiana gum strzykowych w dojarce, potem czystość dojarki, szybkie chłodzenie, czystość wymienia podczas doju. ogólnie musi byś zachowana czystość i higiena urządzeń inaczej nie będzie dobrze, A może mleczarnia robi coś źle, zwróć uwagie czy kierowca dobrze pobiera próbę, jakim narzędziem to robi i czy one jest czyste, bo i tak sie zdarza ze kierowca źle pobiera i jest źle, sam miałem taki problem


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
A może mleczarnia robi coś źle, zwróć uwagie czy kierowca dobrze pobiera próbę, jakim narzędziem to robi i czy one jest czyste, bo i tak sie zdarza ze kierowca źle pobiera i jest źle, sam miałem taki problem

a jak kierowca ma pobierać próbki skoro nie ma do nich dostępu(przynajmniej u nas)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

u mnie próby pobiera kierowca, w samochodach jest specjalne urządzenie do pobierania takowych :) U mnie przyczyna bakterii w mleku była woda z własnego ujęcia, po zmianie na wodociąg publiczny problem zniknął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas w samochodach też jest takie urządzenie ale jest ono zaplombowane żeby kierowca nie miał do niego dostępu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a sam nie możesz kasowć???ja moge :) kiedyś u wujka jak kierowca brał próbę to mleko doił prosto od krowy, widocznie są różni kierowcy :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

no i co z tego kasowania wyszlo? chyba w tym samym czasie z jakims innym modem kasowalem i poszly wszystkie posty @wojtasa :) nie wiem moze napisz go jeszcze raz? przepraszam za siebie i tego innego moda za klopoty

 

@pioter swoje posty moga kasowac vipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

a po czym sprawdzić, że muszę wymienić gumy strzykowe w dojarce? i jak zminimalizować bakterie w mleku w dojarce przewodowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gumy wymieniasz co ileś set godzin ale nie pamiętam ile; miej więcej po pół roku przy doju 2 razy dziennie lub, gdy nagle rośnie poziom bakterii mimo twoich starań o czystość. Często zdarza się też że gumy zaczynają"smolić" miskę w myjce. Dobry do dezynfekcji na bakterie jest Chlorinol, bo Dezynfektant i jemu podobne u mnie jakoś nie spisywały się. Szybko zżerały gumy i pozostawiały biały nalot. Najpopularniejszy chyba sposób na to wszystko to nieopłukiwane urządzeń czysta wodą po dezynfekowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

a po czym sprawdzić, że muszę wymienić gumy strzykowe w dojarce? i jak zminimalizować bakterie w mleku w dojarce przewodowej?

 

Masz brud i tyle, zmiana gum zbytnio nic nie da gdy np. na linni będziesz miał brud, zbyt zimną wodą lub gorącą będziesz mył dojarkę lub nieodpowiednie płyny będziesz stosował.

 

U mnie jest ciągle 10k bakterii, 2 lata temu była kontrol z weterynarii to koleś się przyczepił że mam ciągle mało bakterii w porównaniu do innych dostawców z wioski ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

witam, wymieniłem gumy i przewody mleczne i przez tydzień myłem rano i wieczorem goracą wodą z płynami (de laval kwaśny i zasadowy) ale bakterie nadal wysokie a to 75 a to 80, w końcu się zdenerwowałem i odkręciłem taką uszczelkę (na łączeniu rur) a tam... lepiej nie pisać, mam pytanie, czym to wyczyścić?, słyszałem coś o sodzie ale nie wiem dokładnie, miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@subiektywny z twojego postu wynika że stosowałeś te płyny jednocześnie, jeżeli tak było, to tak jakbyś nic nie dodawał. Płyn kwaśny stosuje się naprzemiennie z zasadowym [rano zasada, wieczorem kwas], temp. roztworu do mycia powinna wynosić 60st. Mycie w płynach powinno odbywać się stale, a nie od rzutu do rzutu. Jeżeli jest tak u Ciebie, jak napisałem, to zwracam honor. Ja dodatkowo do zasady dodaję podchloryn, w żadnym przypadku nie można mieszać go z p. kwaśnym, bo można się nieźle podtruć. Wodę mam ze swojego ujęcia, wstawienie lampy UV zlikwidowało problem do 0, na posiewach dosłownie nic nie wychodzi. Każda krowa jest przed podmyciem zjadana do przedzdajacza,nigdy na ziemię.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

może trochę źle to ująłem ale płyny stosowałem na zmianę, nie mieszałem ich ze sobą, jedyne do czego się przyznaję to to, że przez jakieś 2 lata nie podgrzewałem wody na mycie, temp. była tylko taka ile nagrzało z odzysku ze zbiornika i przez to mi się zasyfiło w rurach, a pytanie dalej brzmi - czym mogę te rury szybko wyczyścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Najlepiej abyś nabył u przedstawiciela GEA gąbki do rur. Posiadają w ofercie z chropowatą powierzchnią (jak papier ścierny) i wpuścił je podczas mycia kilka razy.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

może trochę źle to ująłem ale płyny stosowałem na zmianę, nie mieszałem ich ze sobą, jedyne do czego się przyznaję to to, że przez jakieś 2 lata nie podgrzewałem wody na mycie, temp. była tylko taka ile nagrzało z odzysku ze zbiornika i przez to mi się zasyfiło w rurach, a pytanie dalej brzmi - czym mogę te rury szybko wyczyścić?

 

Dla mnie kiedyś serwisant mówił że na syf w rórach dobry jest płyn Super z Delavalu w dużej ilości razem z gorącą wodą, a co do gąbek to ryzyko bo taka gąbka może gdzieś w rurociągu się zatrzymać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

można spróbować z tym bardzo żrącym "SODA Kaustyczna" ale trzeba uważać bo to bardzo żrące .....i niebezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj