Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
st220    20

Dla Ciebie i dla elementów gumowych , bo dla rury to raczej nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

soda"zerzre" gumy i wtedy beda bakterie mnozyc sie.. ja myje na zmiane hypracidem i hyproclorem, do tego po pierwszym plukaniu puszczam owe gabki ale zrobione ze zwyklej gabki, potem po myciu z plynami tez gabka która cala wode ktora zostaje mi sciagnie i na koniec jest plukanie :) Mozesz posprawdzac tez uszczelki bo jesli jakas pekla to tam zbiera sie mleko i mnoza sie bakterie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

wczoraj zajrzałem do rur na łączeniu tam gdzie ostatnio i na oko już prawie nic tam niema także nie będę ryzykował z tą sodą, dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

no i d*pa, znowu wyszły podwyższone bakterie, zaznaczę, że myję cały czas (rano i wieczorem) na zmianę płynami De laval kwaśnym i zasadowym i gorącą wodą, odkreciłem kolejne miejsce w rurach na linii a tam znowu takie zsiadłe resztki mleka, czym to w końcu wyczyścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

odświeżam, w dalszym stopniu mam problem z bakteriami, wymieniłem płyny, gumy, zbiornik też po przeglądzie ...ale nic to nie zmieniło, wychodzi cały czas nieduzo ponad sto, co jeszcze mam sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a jak mleko pobieraja .... moze przez zawór na dnie zbiornika .... tam mozna zapomniec umyć ,,,,, w rurach może na złączeniach być też coś osadzone ,,,,, kiedyś w dojarce przewodowej wzrost bakterri powodawał u mnie przewod od pompy mlecznej do zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

a myjesz woda miejska czy ze studni??

woda z sieci wodociągowej, co miesiac badana przez sanepid także odpada

 

a jak mleko pobieraja .... moze przez zawór na dnie zbiornika .... tam mozna zapomniec umyć ,,,,, w rurach może na złączeniach być też coś osadzone ,,,,, kiedyś w dojarce przewodowej wzrost bakterri powodawał u mnie przewod od pompy mlecznej do zbiornika

 

mleko pobierają górą, mimo to jakiś tydzień temu rozebrałem też tez zawór dolny-było czysto, jeżeli chodzi o złączenia na rurach to nie zaglądałem ale z tego co się przyglądałem to nie jest to takie proste, a tych złączeń jednak troche jest, jeżeli chodzi o przewód od pompy do zbiornika to on faktycznie od nowości tzn. 6 lat nie był wymieniany choć na "oko" wygląda ok, już sam niewiem co mam robić i gdzie tego szukać, gdzieś te je...ne bakterie sie gromadzą, nie jets ich dużo ale tak jak pisałem cały czas wychodzi mi od 100 do 140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

to są dwie opcje. . -Albo gdzieś na przewodach (zwłaszcza łączenia kolanka uszczelki gumy ) jest brud i trzeba wszystko niestety rozkręcić (co naprawdę polecam bo można tam czasami się zdziwić) albo, co jest dość mało prawdopodobne ale nie mniej możliwe, gdzieś w mleczarni bądź mleczarek tnie w uja

 

chyba wydaje mi się że musisz poświęcić dzień i rozebrać przewody..tam szukałbym rozwiązania problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

to są dwie opcje. . -Albo gdzieś na przewodach (zwłaszcza łączenia kolanka uszczelki gumy ) jest brud i trzeba wszystko niestety rozkręcić (co naprawdę polecam bo można tam czasami się zdziwić) albo, co jest dość mało prawdopodobne ale nie mniej możliwe, gdzieś w mleczarni bądź mleczarek tnie w uja

 

chyba wydaje mi się że musisz poświęcić dzień i rozebrać przewody..tam szukałbym rozwiązania problemy

 

nie pozostaje mi nic naprawdę innego tylko jutro te łączenia na rurach rozkręcać, jeżeli tam nic nie będzie to jest jakiś kosmos, niech ktoś z mleczarni przyjeżdza na kazde dojenie i wszystko sprawdza po kolei jak ja robię, już niemam na to sił, ostatnio nawet gdzieś wyczytałem, że mogą to być rury powietrzne ale po ich umyciu nic się nie zmieniło, leje nawet dezynfekant do 3 płukania z zimną wodą i ku.wa mać dalej to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

od tego najlepiej zacząć a później jak to nic nie da to będziesz myślał dalej...a jakich używasz środków do mycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

od tego najlepiej zacząć a później jak to nic nie da to będziesz myślał dalej...a jakich używasz środków do mycia?

 

hypracid i hyproclor, wczesniej miałem de laval ale myślałem, że to ich wina więc zmieniłem na inne ale nic to nie dało, na 22 szt krów wlewam jakieś 300 ml na zmianę rano kwaśny wieczorem zasadowy i du.a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

wiesz ze czasami trzeba wymienić uszczelka na zaworze od zbiornika mleka .... u mnie biorą dołem .... uszczelka zuzyta niby nie widać było ze cos nie tak a podwyzszalo bakterie .... a propo laczen na rurach myjesz dojarke z soda kaustyczna a potem powinno wypasc takie brudy z rur z tych łączeń po tym myciu naprawde sporo płukań jest ale takie cos raz na rok moze na 2 lata sie u mnie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

wiesz ze czasami trzeba wymienić uszczelka na zaworze od zbiornika mleka .... u mnie biorą dołem .... uszczelka zuzyta niby nie widać było ze cos nie tak a podwyzszalo bakterie .... a propo laczen na rurach myjesz dojarke z soda kaustyczna a potem powinno wypasc takie brudy z rur z tych łączeń po tym myciu naprawde sporo płukań jest ale takie cos raz na rok moze na 2 lata sie u mnie robi

 

na zaworze uszczelka ok, jezeli chodzi o sodę kaustyczną to nigdy jeszcze jej nie używałem, ostatnio rozkreciłem ten szklany pojemnik, do którego napływa mleko podczas doju i wymieniłem taką dużą gumową uszczelke (był tam troche syf) jutro dam mleko do badań jak nadal bedą bakterie podwyższone to kupię tę sodę kaustyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

moim skromnym zdaniem żadne środki nie zastąpią higieny i pożądku . . Jeżeli wszystko podkreślam WSZYSTKO jest regularnie dokładnie myte od A do Z to nie ma najmniejszych problemów z mikrobiologia. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalbed33    0

Witam

 

Ja również mam problem z bakteriami.

Posiadam dojarkę przewodową od 2005 roku, regularnie wymieniam gumy, myję płynami naprzemiennie oraz po myciu dodatkowo dezynfekantem. Bardzo zastanawiające jest to że w lato regularnie jest po 10tys. bakterii. W takim okresie jak teraz (późna jesień zima i wczesna wiosna) bakterii jest nawet po 500tys., dodatkowym pytaniem jest to, że podczas jednej próby jest 500tys. natomiast za dwa dni może być drastycznie mniej np.:20tys.

co może być powodem?

Czy ktoś miał podobny problem?

 

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

odświeżam temat, mam tak jak kolega wyżej z tym że mam dojarkę konwową. 

w lato niskie bakterie w zime wysokie. Wie ktoś może czy wilgotność powietrza wpływa na bakterie, a jeśli tak to jak z tym walczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Co ile wymieniasz gumy strzykowe przewody mleczne  i jakich używasz środków do mycia i dezynfekcji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

gumy i przewody wymieniam co kilka miesięcy, do pół roku. A płyny do mycia kupujemy w samochodach firmowych typu Nuterna, deHeus, najczęściej płyny Alfa Laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

W takim razie masz problem ze słabą wentylacją a co za tym idzie to i wilgotność powietrza jest duża a bakterie i wirusy to uwielbiają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

tak, wilgotność jest bardzo duża. Zastanawia mnie tylko to, że raz przychodzi wynik 20, potem 15 potem 200 potem 25. A wszystko robione jest identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Bo może być i tak  w zakładzie mleczarskim badania na mikro robione są na od*****ol czyli robią jak im się podoba. 

Jeszcze jedno jakie płyny stosujesz do higieny przedudojowej i jaki diping po doju? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

ktoś poradzi co moze być przyczyną mnożenia się bakterii w schładzalniku ? 

Po pierwszym udoju i wystudzeniu mleka , bakterii było zaledwie 30 , po 3 doju były już  ponad 200 

Schładzalnik szybko schładza mleko (zależy od pory i pogody ale około godzinę  , na mleczarce podczas odbioru pokazuje 2.5- 3 stopnie na sterowniku  zaś 4  )

dojarka rurociągowa , nie widać na niej osadów a w jednostce końcowej często przemywam uszczelki  u góry i na dole , to samo pływak. Basen posiadam wannowy ze spustem zamykanym na dwa korki gumowe (te elementy również myję dokładnie )

Komórki somatyczne na poziomie około 250-270 tys. 

za wszelkie porady byłbym wdzięczny 

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

jeśli chodzi o rurociągi to rozbierałem kurki  i  je czyściłem  (było trochę osadów na uszczelkach )  , rozkręciłem też złączki rur na niektórych rurach na zakrętach  lecz były czyste. Gumy strzykowe i przewody mleczne wymieniałem około miesiąc temu (nie czuć po nich zużycia ) , wąż który odporwadz mleko do zbiornika został zmieniony na nowy. Czy może  być tak, że rurami od podciśnienia te bakterie się dostają w jakiś sposób ? Czy w rurociągowych nie ma znaczenia ? Do tej pory  nie miałem żadnych większych problemów z bakteriami (no chyba ,że zaczynaly siadać gumy , to były lekko podwyższone ale w normie )  

Płyny do mycia dojarki używam oryginalne w ilości około 150 g , woda do mycia trzyma temperaturę a w końcowym etapie  mycia leci już czysta woda .

krowy przed zdajam , stanowiska latem dezynfekuję  lubisanem , bądź wapnem (zależy czy jest to pierwsze ). Strzyki myte dokładnie a przed samym dojem docierane ściereczkami dezynfekcyjnymi . 

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj