jan222

Czy prasa z rotorem nadaje się do słomy???

Polecane posty

jan222    1

Witam!

 

Tak jak w temacie, czy do słomy lepsza będzie prasa z rotorem czy bez? Chodzi mi głównie o wydajność, prędkość zbioru słomy i o gęstość wagę beli. Obecnie posiadam John Deere 590 bez rotora od 7 lat z nią śmigam, na wydajność nie narzekam można z nią bardzo szybko prasować nawet w ładnej słomie. Niestety brak w niej siatki i zastanawiam się czy inwertować w siatkę ok 3,5 - 4tyś, czy sprzedać i kupić z siatką i być może już z rotorem? W tym wypadku muszę dołożyć ok 17 - 20tyś (JD 592). Dodam, że beluję tylko słomę, nie mam hodowli. Słomę beluję na sporą skalę usługowo od 2 sezonów dlatego chciałbym siatkę. Proszę użytkowników pras JD z rotorem o pomoc w wyborze. Słyszałem kiedyś opinię, że w słomie można szybciej jeździć bez rotora, czy to prawda??? Aha moja JD 590 z 1998r jakby co będzie na sprzedaż, stan bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

Pracowałem dwa sezony class wariant roto cut z rotorem to w bardzo gęstej slomie jak się zapomniało zbić bieg to lubił się rotor zapchac i wykrywania. Czy się nadaje? Nadaje tylko trzeba uważać żeby nie zezarlo.
wyrywanie.. Sory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek420    3

Rotor z pewnościa poprawi wydajnośc co za tym idzie że zagęszczenie beli bd większe bo rotor troche zawsze po tnie tą słome ale wtedy trzeba jeździć trochę wolniej :) Lepiej dołozyć te siatkę jeżeli prasa jest jeszcze w  dobrym stanie a te pięniądze za inwestować np. w lawęte do bel czy zostawić na jakieś inne wydatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Słomą zapchać rotor trzeba się naprawdę mocno starać, W życiu mi sie nie zdarzyło Prędzej podbieracz nie wyrabiał niż rotor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Ja podzielam opinię kolegi janusz20. Posiadam prasę Welger rp200 z rotorem pracuje z Mtztem 82, i mam porównanie z moim kolegą który ma ten sam model, tylko bez rotora. Ciągnik podobnej mocy, ja byłem w stanie sporo szybciej jeździć, a o zapchaniu nie mam mowy. Zagęszczenie beli też jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja też jeździłem Variantem roto cut i też nie wyobrażam sobie jak można go zapchać do tego stopnia żeby wybierać, chyba że "łyknie" jakąś mokrą "kupe" słomy ale napewno wydajność jest super, mi osobiście udało sie osiągnąć wynik 45 sekund od balota do balota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warto też nadmienić co masz na myśli mówiąc rotor? bo obecnie większość praz zachodnich ma rotor, tylko on może być podawczy (bez noży), lub z nożami...

Ja osobiście mam Krone VP 1500 z rotorem podawczym i po prostu nie idzie jej zapchać na rotorze, inaczej było gdy miałem sipme z tym podajnikiem widłowym to co chwile sie zapychało.

Jedynie to w rym roku jak pojawiło sie 40  stopni na termometrze to słoma była tak krucha że nawet rotor bez noży ją tak kruszył, ze nie można było przesadzać z obrotami, bo sieczka zbierała sie za rotorem.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania.
A co ja napisałem? Ze jednym można ciąć nożami a drugim nie.
Jak tak mamy pisać ze jeden ma żeby podwójne a drugi pojedyncze. To również można brać pod uwagę ilość zębów(noży) czy ich kształt. Wiadomo ze rotor nie ma noży tylko wychodzą one z podłogi. Nie jestem laikiem by tego nie wiedzieć.
Ps. Roto cut - znaczy rotor tnący. I każdy wie o co chodzi bez tłumaczenia ze musi do tego mieć żeby podwójne.

Edytowano przez DominikPocisk

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Każdy rotor ma zęby a to co wychodzi z podłogi to noże kolego a nie zęby:)

A tak poza tym to nie każdy rotor co ma podwujne zęby jest też tnącym bo np Claas wkładał rotory na podwujnych zębach bez noży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj Jeszcze raz kolego mój poprzedni post i powiedz czy ja napisałem że rotor z zębami podwójnymi zębami musi mieć noże? Nie nie napisałem tak. Ale żeby mógł ciąć to musi je mieć.
Przy każdym tnacym wyciagasz noże i jedziesz obiema tak samo.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

A do Twojej wypowiedzi liczy się moje pierwsze zdanie, w drugim jest napisane "poza tym" czyli tyczy się już czegoś innego ( ogólnie temetu w którym dyskutujemy).
Widzisz? też umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania :P

A co i jak z rotorem się dzieje, i co z czego się wysówa to ja wiem doskonale bo miałęm już różne rotory przy prasach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie. Gdy ktoś szuka prasy.Warto wybrać z rotorem. Niezależnie jakim bo noże można dołączać.
A gdy komuś zależy na cięciu sianokiszonki musi mieć rotor tnący.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

warto też nadmienić co masz na myśli mówiąc rotor? bo obecnie większość praz zachodnich ma rotor, tylko on może być podawczy (bez noży), lub z nożami...

Ja osobiście mam Krone VP 1500 z rotorem podawczym i po prostu nie idzie jej zapchać na rotorze, inaczej było gdy miałem sipme z tym podajnikiem widłowym to co chwile sie zapychało.

Jedynie to w rym roku jak pojawiło sie 40  stopni na termometrze to słoma była tak krucha że nawet rotor bez noży ją tak kruszył, ze nie można było przesadzać z obrotami, bo sieczka zbierała sie za rotorem.

Co tu napisałeś? Napisałeś że rotor albo ma noże albo nie ma. A w prasie jeszcze nie spotkałem takiego rotora na którym były by noże. Rotor w prasie zawsze służy do transportu masy, i nie istotne jest to czy jest on przystosowany do współpracy z nożami wystającymi z podłogi czy też nie.Jego zadaniem jest wepchnąć materiał do komory prasowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj