TomaszCudny

Kubota M135GX vs Belarus 1221.4

Polecane posty

wujciozetor    8

Zależy jaki ciągnik wolisz prosty w obsłudze i z dostępem do części czy nową technologię ale finansowo lepiej wyjdziesz na "Rosyjskiej mocy" a Kuboty są jeszcze chyba nie sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112

białoruska chyba. ja bym wybrał kubotę, zawsze to komfort lepszy, no chyba że chcesz prostotę.
a może Kubota m7001?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

i to jest najlepsze porównanie. az dziwne ze ktoś może mieć takie dylematy przecież to są dwie rożne klasy sprzętu technologicznie i finansowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Każdy mówi ze to oczywiste ale może by sie głębiej zastanowić cena wyjsciowa i pozniej utrzymanie i na jaki areał, moze jest bez sensu kupować taką kubotę na 25 ha ale juz Belarus moze lepiej odpowiadać bo i tak duzo godzin rocznie nie zrobi jak ktoś użytkował wcześniej np polskiego 1224 i ma maszyny pod niego. Nie ma głupich pytań ale sa głupie odpowiedzi.

http://www.belarus-tractor.com/en/catalog/belarus-1221/belarus-1221-5/

Edytowano przez Vladoo1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jako największy według niektórych na tym forum chejter Kuboty. Powiem, że w tym zestawieniu Kubota jest wyraźnie lepsza pod względem technicznym. Jednak ma też większą cenę. Za taką Kubotę będzie z 1,5 ruskiego, jak nie dwa. Dlatego dziwne to porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ruski dla bogaczy bo się ciągle coś psuje i trzeba mieć pieniądze na części i mechanika a kubota dla normalniejszych ludzi ale paliwo trzeba zalac tak w skrucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak awarie w kubocie ale jakość wykonania w kabinie to jedna wielka tragedia! (chodzi mi o modele 90-110 koni). Nie wiem jak w tych większych ale nie oczekiwał bym cudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba kolego nie porównujesz z ruskim co jest w kabinie że aż tak ci się tam podoba chyba że jeszcze nigdy nie widziałeś kuboty w środku ale na pewno ładniej niż w polonezie atu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

ruski dla bogaczy bo się ciągle coś psuje i trzeba mieć pieniądze na części i mechanika a kubota dla normalniejszych ludzi ale paliwo trzeba zalac tak w skrucie

 

Trzeba paliwo zalać, coś podobnego? A ruski czy inne to na żagle czy na pedały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

autoostrowski Na poloneza nie narzekam :) A co do kuboty nie chodzi mi o sam wygląd plastików tylko o ich jakość np. odpadający ten panel od świateł itp po prawej stronie po 1300 mth, zaś w innym kubocie wydech poprzepalany jak sitko po około 3500 mth. Nie porównuje go z ruskim tylko z case, bo cenowo są podobne, to case po 4000 mth (110 km) wygląda jak nowy, jakoś w kabinie duuuużo lepsza, ale i nie tylko w kabinie :)

P.S Ale mimo wszystko i gdybym nie mógł wziąć case czy jakiegoś DF wolałbym dołożyć i wziąć tą Kubote niż Mtz'a.

Edytowano przez PolonezAtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Belarus to jest jedyny odpowiednik Kuboty obecnie. Nie ma co ukrywać Kubota powyżej 100 KM to jest bieda, komfort straszny, szarpie, brak mocy, kiepski uciąg, kiepskie rozłożenie masy. Miałem okazję na testach mieć w rękach ten ciągnik - bardzo słabo oceniam. Belarusów nowych nie znam osobiscie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj