Mialek

New Holland T6.165 vs. Case Maxxum 115/125 Multicontroler

Polecane posty

Mialek    1

Który ciągnik lepszy - New Holland T6.165 czy Case  Maxxum 115/125 Multicontroler ? 

 Ciągnik do wszystkiego,areał 16ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Rozumiem ze wkradł się błąd ... Masz 160 ha a nie 16?.Jak serio 16 to ledwo co dostaniesz zgodę na 100 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Dokładnie, najpierw nabrać maszyn a później płakać że opłacalności nie ma. I nie chodzi tu o zazdrość, tylko o czystą logiczną kalkulację. Takiego maxxuma 125 (jest w mojej galerii) kolega kupił na ponad 100 ha pola. Wydasz młodego na taki ciągnik a co z osprzętem? No chyba że masz inne dochody, ale o tym nie wspominasz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialek    1

hehe wiem że to śmieszne ale nie wkradł się błąd, na siebie mam 16 ha z ojcem ok 20ha, a taki ciągnik ponieważ sprzęt uprawny jest do zetorka 12145, więc i w takim przedziale mocy chcę ciągnik, to już piszcie mojemu ojcu że to jest mało logiczne, ale już posiadam agregat płóg itp do ok 110konnego ciągnika ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

To jakim sprzętem dysponujesz pod taki ciągnik? Ja znacznie bardziej widziałbym u Ciebie NH T5.105 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

T5 kosztuje od 180 netto ciągnik mniejszy gabarytem i silnik 3.4litra 4 cyl...

A T6 kolega ma ofertę na wypasionego za niewiele więcej a ciagnik niebo a ziemia
Silnik 3.4 vs 6.7l
4cyl vs 6 cyl
Podnośnik 5.4t vs 7.5t
Masa zepewne 1t więcej w T6 (waży 6t)
Miałem ten sam wybór niedawno i mam T6.165 nie żałuję jak narazie wyboru;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialek    1

Agregat przedsiewny AGRO-MASZ 3,6m

agregat ścierniskowy cięzki UNIA-GRUDZIĄC 6 łap 2,5m (w zetorku dym w kominie się czasami nie mieści)

pług 5 skib GRUDZIĄC (w planach zakup obrotowego)

Przyczepy 6t + zakładki, i 10t+zakładki

 

Klasa ziem to I, II i III mało, Ziemie ciężkie lekkie pagórki.

 

I jak kolega wyżej zauważył że 10koni mniejszy ciągnik już jest w 4 cyl... a chcę żeby było 6cyl. Ciągnika nie kupuję na 5 lat a na 15lat, gdzie przez ten czas gospodarstwo będzie Ciągle powiększane.

z początku poszukiwałem 110konnego ale wszystko w 4 cylindrach z turbiną wielkości wiadra 10l.

 Jaka jest cena CASE IH maxxum multicontroler 115 z miękką ośką ? 

Edytowano przez Mialek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

nawet jak dwukrotnie zwiększysz to 120 km to jest świat, jak chcesz koniecznie 6 cyl to poszukaj może landini landpower 125, on ma 117 km, pewnie u dealerów można jeszcze nabyć modele bez ad Blue, jego bliźniak to mc cormick ale nie pamietam jaki model. ale na moje to nawet na taką moc arimr się mie zgodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie na 21ha przeszedł bez problemu na Starych zasadach :-)

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde5    7

To zależy od Ciebie, czy chcesz mieć wyższy komfort czy mniejszą cenę, ja bym na twoim miejscy wybrał NH bo masz bliżej serwis i nawet jak coś ci padnie na polu to szybciej przyjadą niż ci od case a to czy w podłokietniku masz joya czy nie to jest mało istotne w dodatku na takim areale gdzie ani siebie ani maszyny za bardzo nie zmęczysz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

jakiego byś nie kupił to to 16ha w 3dnia zaorasz i obsiejesz w wzdłuż i poprzek tu już wybór należy do cb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz789    2

A co złego jest w 110-130 km w 4 cylindrach?

Nawet jakbyś miał 30 ha to przecież nie nabijesz tym nie wiadomo ile godzin w ciężkich pracach.

Kup coś mniejszego a zaoszczędzoną kase wydaj na maszyny albo niech leży i czeka na ciężkie czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Każda koparko ładowarka ma 4 gary i co niektóre pracują cały czas na okrągło i nikt nawet nie myśli o 6 cylindrach a maszyna sama  waży ok 8800kg i maja zaledwie 4 biegi :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Ja rozumiem że ktoś ma obawy co do 150-160 km i więcej w 4 cylindrach ale żeby się bać 110-130 km w 4 garach?

Kupno tak dużego ciągnika jak NH T6 na 20 ha to jest przegięcie,lepiej kupić coś mniejszego a za zaoszczędzone pieniądze dokupić ziemi,chodźby i hektar.

Na pewno będzie to dużo lepsza inwestycja od kupna takiego byka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialek    1

Mniejszy nie wchodzi w gre co mi z mniejszego ciagnika jak on tych sprzetow co mam nie uciagnie,Zetorek sapie schodzi z obrotow a ma 110km, chce 10 koni wiecej to bedzie miec lzej i spali mniej
6 cyl bo do ciezkich prac a nie jak w koparce ma napedzac tylko pompe olejowa.
Zastanawiam sie jeszcze nad kubota ale pierwsze musze sie nim przejechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Tylko że twój Zetor to już przestarzała konstrukcja i silnik ma znacznie mniejszy moment obrotowy niż dzisiejsze silniki o tej mocy i straty na przekładni są dużo większe ale za to masę ma pewnie większą niż te nowoczesne konstrukcje.

Ale zapas mocy zawsze się przydaje :).

Co do Kuboty to mniejsze modele z ostatnich lat miały wadliwe skrzynie i psuły się już po 1-4 tyś mtg.

Te większe to zupełnie inne ciągniki i może już zrobili je porządnie bo nabrali doświadczenia ale ja jednak się ich boję.

Poczytaj komentarze  pod tymi fotkami:

 

https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/596256-kubota-m128x/

 

https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/410897-kubota-m9540/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 106 km i mam 6 cylindrowy i spala mi troszkie wiecej niz 4 cylindrowy tylko ze ma ladniejszy dzwiek 6  co do kuboty to on jest troszkie za lekki popieram kolegow na te twoje ha to jest taka moc nie potrzebna ale kazdy ma zwoje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

ja ma case maxxum 110 multicontoler  do niego obrotówkę z uni ibis XL3+1 , mandama kus 3m na 7 łapach zestaw uprawowo czynny na cięzkiej bronie wirowej machio  bierny ares L/Z 3m które współpracują z siewnikiem polonez 550 i nie ma zadnych problemów zeby uciagnac te maszyny na glinach nastukane mam 5000godzin w przewadze na usługach bo swojego mam 45ha i gdyby nie usługi to by nie było wogule sensu go utrzymywać bo w ciagu tygodnia (od poniedziałku do piąku ) bez problemu wywiozę obornika300t  poorze te 30 ha i zasieje bez prac w nocy i przemeczania sie wiec nie wiem po co ci 6 garów jak 4 daje bez problemu rade a jak w razie bys potrzebował go dociażyc to lepij podnosnik załuż i obciążnik na pród a tył zalej płynem choć ja do tej pory nawet tego nie robiłem poreszta wcześniej robiłem to samo mtz-em i jakoś nigdy nie byłem do tyłu z pracami i miałem czas na usługi posłuchaj chłopaków bierz NH T5 albo case FARMALL U PRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialek    1

Dzięki za zainteresowanie, wybór padł na t6.165 New holland. Mniejszego ciągnika nie potrzebuję bo mi sprzętu co mam nie uciągnie, może macie takie ziemie że sobie te maszynki radzą, u mnie 12145 zetor sapie schodzi z obrotów przy unia grudzac 6łap 3m, posiadam jeszcze 2 przyczepy 6t+ zakładki i 10t+zakładki, tą t5 tego nie uciągnę...chyba że puste :D dodatkowo za tą cenę 210netto prawie full opcja nie kupię nic lepszego. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

To samo co u mnie dac 190 za T5 a 210 za T6 165 to tylko głupi kupilby t5...

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez RU68
      Witam mam już jakiś czas pług pottinger servo 35 już coś zaorał ma jeszcze fabryczne lemiesze ale co dziwne lemiesze do wymiany - normalne lecz piersi i odkładnice też pytanie brzmi lemiesze takie dobre czy reszta do niczego części na jeden korpus dostępne prawie  tylko oryginały (brak zamienników )ale ich cena to nawet określenie horror jest słabe.Czy ktoś już  spotkał się z takim przypadkiem normalnie około 5-7 dobrych lemieszy wymiana piersi a po 15 lemieszach odkładnica  wiec przestrzegam innych naiwniaków że POTTINGER to coś nadzwyczajnego  .Jedno co muszę przyznać to na glinach i rędzinach gdzie inne pługi ryją ten jednak orze bez problemu i to jedyna zaleta ,ale musi być ustawiony odpowiednio a to już nie lada wyczyn  nawet serwisanci biorą dystans  
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj